zmiana pracy

Artykuły - Zmiana pracy (35)

 • Kogo pandemia zmusiła do zmiany zawodu? W których branżach pracownicy szukają nowego zajęcia? Mamy najnowsze dane!

  Kogo pandemia zmusiła do zmiany zawodu? W których branżach pracownicy szukają nowego zajęcia? Mamy najnowsze dane!

  Blisko dwie trzecie polskich pracowników jest gotowych do przekwalifikowania się do zupełnie nowego zawodu. Przyczyna? Zmiana sytuacji na rynku pracy wywołana wybuchem pandemii. Kto dziś szuka zatrudnienia w innej branży i jakie zawody cieszą się największym zainteresowaniem wśród potencjalnych kandydatów?
 • Jak zmienić pracę w czasach koronawirusa?

  Jak zmienić pracę w czasach koronawirusa?

  Trwa pandemia koronawirusa. Jak zmienić pracę w tych trudnych czasach? Które branże poszukują pracowników?
 • Rekruterzy docierają już do 86 proc. kandydatów

  Rekruterzy docierają już do 86 proc. kandydatów

  Z najnowszego raportu Devire „Rynek zmiany pracy” wynika, że 9 na 10 kandydatów otrzymało zaproszenie do procesu rekrutacyjnego w ostatnich sześciu miesiącach. Ilu z nich zdecydowało się na zmianę pracy? Które branże są najbardziej narażone na rotację?
 • "Rzeczpospolita": Polak częściej zmienia pracę

  "Rzeczpospolita": Polak częściej zmienia pracę

  Firmy tracą już ok. 16 proc. pracowników, którzy odchodzą, szukając przede wszystkim wyższego wynagrodzenia lub lepszych możliwości kariery - czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Polacy chcą się zwalniać? Co trzecia osoba rozważa zmianę pracy

  Polacy chcą się zwalniać? Co trzecia osoba rozważa zmianę pracy

  Co piąty Polak w ostatnim półroczu zmienił pracę, a co czwarty stanowisko. Rotacja pracowników może być większa, bo ponad jedna trzecia Polaków rozważa zmianę pracy w ciągu pół roku. Co ciekawe pracodawcę częściej zmieniały kobiety (24 proc.) niż mężczyźni (17 proc.). Zmiana stanowiska częściej obejmowała natomiast mężczyzn (26 proc.) niż kobiety (24 proc.).
 • Jak często opłaca się zmieniać pracę?

  Jak często opłaca się zmieniać pracę?

  Niektórzy mówią, że w swojej firmie nie mogą liczyć na podwyżki. Skarżą się, że żeby więcej zarabiać muszą zmienić pracę. Sprawdziliśmy czy częsta zmiana pracy to dobra strategia, aby osiągnąć wysokie zarobki. Okazuje się, że nie, ale o tym za chwilę.
 • O zmianie pracy myśli rekordowo mało Polaków. Nowej posady poszukują głównie przez znajomych

  O zmianie pracy myśli rekordowo mało Polaków. Nowej posady poszukują głównie przez znajomych

  Niecałe 18 proc. Polaków zastanawia się nad zmianą miejsca pracy – wynika z badania Work Service. To rekordowo niski odsetek, co świadczy o tym, że rośnie satysfakcja pracowników. Jeśli już szukamy zatrudnienia, to najczęściej poprzez osobiste kontakty, rodzinę, bliższych lub dalszych znajomych. Rośnie też popularność internetu – blisko 60 proc. kandydatów cyklicznie przegląda oferty na portalach pracy. Coraz mniej osób korzysta za to z pomocy urzędów pracy. Taką formę poszukiwania zatrudnienia wybiera średnio co piąty Polak.
 • Zmieniamy pracę nie dla pieniędzy

  ​Jednym z najważniejszych powodów zmiany pracy dla Polaków jest chęć rozwijania nowych umiejętności - tak uważa 52 proc. badanych. Jest to najwyższy wynik w Europie kontynentalnej - średnia europejska to 38,8 proc. Wyższe zarobki znalazły się na drugim miejscu (37,7 proc.), a trzecim powodem jest brak perspektyw do dalszego rozwoju (30,8 proc.). Wyniki badania "Confidence Index" za III kwartał komentuje Piotr Dziedzic, dyrektor w PageGroup.
 • Zagubieni kandydaci - nie wiedzą jak dziś szukać pracy?

  Zagubieni kandydaci - nie wiedzą jak dziś szukać pracy?

  Co piąty Polak planuje w najbliższych miesiącach zmienić miejsce swojego zatrudnienia. Jednak 1 na 7 pracowników nie wie, w jaki sposób je znaleźć - wynika z badania Millward Brown dla Work Service SA. Nadal najchętniej szukamy pracy przez znajomych i internet, ale te metody zaczynają tracić na popularności. Dla niemal 60 proc. badanych główną motywacją do zmiany pracodawcy jest uzyskanie wyższego wynagrodzenia.
 • Nowy rok - nowa praca

  Nowy rok - nowa praca

  Przełom roku to czas, w którym wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Często dotyczą one kwestii związanych z kondycją, zdrowiem, a także rozwojem kariery zawodowej. Jednym z najpopularniejszych postanowień jest zmiana pracy. Jak sprawić, by ta decyzja nie została tylko w sferze planów czy marzeń? Szukanie pracy wymaga wytrwałości i systematyczności.

Filmy - Zmiana pracy (1)

 • Zamiast zmieniać pracę, zmień nastawienie

  Co czwarty Polak nie lubi swojej pracy. Czy jest to zawsze powiązane z nieodpowiednim wynagrodzeniem lub złą atmosferą? Niekoniecznie. Często nasze niezadowolenie jest spowodowane podejściem do pracy. Wszystko zaczyna się w naszych głowach.