zmiana czasu

Artykuły - Zmiana czasu (72)

 • Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Ponad 4,6 mln uwag złożono w ramach zamkniętych właśnie konsultacji publicznych dotyczących zmiany czasu - poinformowała w piątek Komisja Europejska. Teraz Bruksela zajmie się analizą przesłanych jej opinii, po czym zdecyduje, czy proponować zmianę prawa.
 • Zmiana czasu. To już tej nocy

  Zmiana czasu. To już tej nocy

  W nocy z 24 na 25 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W tę noc będzie kursować 18 pociągów PKP Intercity. Zmiana nie wpłynie na ich czas przejazdu.
 • Czas zimowy i letni - tu już nie chodzi o dobrą zmianę

  Czas zimowy i letni - tu już nie chodzi o dobrą zmianę

  W nocy z soboty na niedzielę (24-25 marca) zmienimy czas z zimowego na letni, a to oznacza noc krótszą o godzinę i krótszy sen. Negatywnych skutków przestawiania zegarków znajdzie się jednak więcej. Dotykają one wielu dziedzin naszego życia, a nawet zdrowia. Ale jest też dobra wiadomość. Może to już ostatnia zmiana czasu?
 • Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Radość z rychłego końca przestawiania zegarków dwa razy do roku okazała się przedwczesna. Choć projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskał poparcie wszystkich klubów parlamentarnych, to negatywnie zaopiniowała go Rada Ministrów.
 • To była jedna z ostatnich zmian czasu?

  To była jedna z ostatnich zmian czasu?

  ​W nocy spaliśmy o godzinę dłużej. Wskazówki zegarów cofnęliśmy z godziny trzeciej na drugą. Minął też rok od prezentacji raportu Fundacji Republikańskiej, według którego zmiana czasu nie przynosi korzyści.
 • Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  W niedzielę przestawiliśmy zegary z czasu zimowego na czas letni. W konsekwencji nie tylko krócej śpimy, ale i krócej pracujemy. Zmiana czasu nie może być jednak argumentem przemawiającym za obniżeniem wynagrodzenia pracownikowi, któremu w ten dzień wypadnie "nocka".
 • Turystyka- każdy może podróżować w czasie

  Turystyka- każdy może podróżować w czasie

  Już w ten weekend zmienia się czas z zimowego na letni. To tylko jedna godzina, a przecież podróżując po świecie możemy przenieść się w przyszłość lub przeszłość nawet o kilkanaście godzin. Dowiedz się, jak przebiegają strefy czasowe, gdzie i dlaczego zmieniany jest czas oraz jaka jest różnica godzin między Polską a popularnymi miejscami podróży.
 • Uwaga - przechodzimy na czas letni

  Uwaga - przechodzimy na czas letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy godzinę krócej. 26 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W całej Unii Europejskiej czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października.
 • Cofamy wskazówki o godzinę. Pracodawca musi oddać półtorej!

  Cofamy wskazówki o godzinę. Pracodawca musi oddać półtorej!

  Dziś w nocy z soboty na niedzielę będziemy spali godzinę dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku. Osoba, która w nocy z soboty na niedzielę będzie zatrudniona pracuje nie osiem a dziewięć godzin ale dodatkowo płatnych.
 • Fundacja Republikańska przeciw zmianie czasu

  Fundacja Republikańska przeciw zmianie czasu

  Fundacja Republikańska jest przeciw zmianie czasu. Eksperci tej organizacji przekonują, że przestawianie wskazówek zegara przynosi więcej szkody niż pożytku. Ich zdaniem, polski rząd powinien zdecydować o wprowadzeniu czasu letniego.

Zdjęcia - Zmiana czasu (0)

 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni

Filmy - Zmiana czasu (2)

 • J.C. Juncker: Zmianę czasu trzeba zlikwidować

  - Wyborcy w 2019 r. nie będą na nas patrzeć przychylnym wzrokiem, jeżeli dwa razy w roku będą musieli zmieniać czas. Zmianę czasu trzeba zlikwidować – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w czasie wystąpienia przed Parlamentem Europejskim. (EBS/x-news)
 • Parlament europejski zagłosował za końcem zimowej zmiany czasu

  Parlament europejski przegłosował rezolucję, w której przedstawia wsparcie dla likwidacji zimowej zmiany czasu. W głosowaniu 384 europarlamentarzystów poparło nowy akt prawny, 153 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu. Rezygnacja ze zmiany ma, w teorii, korzystnie wpłynąć na zdrowie Europejczyków oraz ułatwić kwestie techniczne np. związane z transportem. Zmiana czau obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Białorusi i Islandii. W Polsce wprowadzono ją w 1977 r. (EBS/x-news)