zmiana czasu

Artykuły - Zmiana czasu (58)

 • Zmiana czasu zawsze przynosi straty zdrowotne

  Zmiana czasu zawsze przynosi straty zdrowotne

  Z punktu widzenia zdrowia zmiana czasu zawsze przynosi straty. „Cierpią szczególnie osoby chore, z zaburzeniami snu oraz dzieci” - mówi dr n.med. Michał Skalski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, komentując decyzję PE dot. rezygnacji ze zmiany czasu.
 • W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni

  W nocy z soboty na niedzielę, z 30 na 31 marca, zmieniamy czas na letni. O 2.00 przesuniemy wskazówki zegarów na 3.00.
 • Zmiana czasu na letni - za i przeciw

  Zmiana czasu na letni - za i przeciw

  W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2 na 3. Te 60 minut od ponad 100 lat wpływa nie tylko na życie Kowalskiego, ale również na gospodarkę.
 • Kosztowne przestoje, problemy z rozliczaniem czasu pracy. Nadchodzi zmiana czasu

  Kosztowne przestoje, problemy z rozliczaniem czasu pracy. Nadchodzi zmiana czasu

  Efektywność ekonomiczna jako argument, który faktycznie w okresach niedoboru energii mógł mieć znaczenie, dzisiaj przestaje być aktualny - uważa dr Bartłomiej J. Gabryś z katedry przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
 • Zmiana czasu w marcu po raz ostatni?

  Zmiana czasu w marcu po raz ostatni?

  Czy już w marcu 2019 roku przestawimy zegarki po raz ostatni? Parlament Europejski rozpoczął prace nad projektem rozporządzenia w sprawie rezygnacji ze zmiany czasu. O szczegółach opowiadali ostatnio na konferencji prasowej posłowie Kosma Złotowski i Bolesław Piecha.
 • Dłuższa praca przy zmianie czasu

  Dłuższa praca przy zmianie czasu

  Trwają prace w Komisji Europejskiej nad zniesieniem zmiany czasu. Na razie jednak obowiązują przepisy, zgodnie z którymi w tym miesiącu zmienimy czas z letniego na zimowy.
 • Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Ponad 4,6 mln uwag złożono w ramach zamkniętych właśnie konsultacji publicznych dotyczących zmiany czasu - poinformowała w piątek Komisja Europejska. Teraz Bruksela zajmie się analizą przesłanych jej opinii, po czym zdecyduje, czy proponować zmianę prawa.
 • Zmiana czasu. To już tej nocy

  Zmiana czasu. To już tej nocy

  W nocy z 24 na 25 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W tę noc będzie kursować 18 pociągów PKP Intercity. Zmiana nie wpłynie na ich czas przejazdu.
 • Czas zimowy i letni - tu już nie chodzi o dobrą zmianę

  Czas zimowy i letni - tu już nie chodzi o dobrą zmianę

  W nocy z soboty na niedzielę (24-25 marca) zmienimy czas z zimowego na letni, a to oznacza noc krótszą o godzinę i krótszy sen. Negatywnych skutków przestawiania zegarków znajdzie się jednak więcej. Dotykają one wielu dziedzin naszego życia, a nawet zdrowia. Ale jest też dobra wiadomość. Może to już ostatnia zmiana czasu?
 • Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Radość z rychłego końca przestawiania zegarków dwa razy do roku okazała się przedwczesna. Choć projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskał poparcie wszystkich klubów parlamentarnych, to negatywnie zaopiniowała go Rada Ministrów.

Filmy - Zmiana czasu (3)

 • Jak wykorzystać dodatkową godzinę po zmianie czasu?

  W nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. Zmiana czasu odbywa się zawsze w ostatni weekend października. Ostatni raz zegarki będziemy przestawiać w 2021, ponieważ Europarlament ustalił, że zmiana czasu jest anachronizmem i należy z niej zrezygnować. O tym pomyśle w „Dzień Dobry TVN” dziennikarka Aga Kozak. Co sądzą o nim mieszkańcy Warszawy?
 • J.C. Juncker: Zmianę czasu trzeba zlikwidować

  - Wyborcy w 2019 r. nie będą na nas patrzeć przychylnym wzrokiem, jeżeli dwa razy w roku będą musieli zmieniać czas. Zmianę czasu trzeba zlikwidować – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w czasie wystąpienia przed Parlamentem Europejskim. (EBS/x-news)
 • Parlament europejski zagłosował za końcem zimowej zmiany czasu

  Parlament europejski przegłosował rezolucję, w której przedstawia wsparcie dla likwidacji zimowej zmiany czasu. W głosowaniu 384 europarlamentarzystów poparło nowy akt prawny, 153 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu. Rezygnacja ze zmiany ma, w teorii, korzystnie wpłynąć na zdrowie Europejczyków oraz ułatwić kwestie techniczne np. związane z transportem. Zmiana czau obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Białorusi i Islandii. W Polsce wprowadzono ją w 1977 r. (EBS/x-news)