zmiana czasu

Artykuły - Zmiana czasu (70)

 • Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Radość z rychłego końca przestawiania zegarków dwa razy do roku okazała się przedwczesna. Choć projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskał poparcie wszystkich klubów parlamentarnych, to negatywnie zaopiniowała go Rada Ministrów.
 • To była jedna z ostatnich zmian czasu?

  To była jedna z ostatnich zmian czasu?

  ​W nocy spaliśmy o godzinę dłużej. Wskazówki zegarów cofnęliśmy z godziny trzeciej na drugą. Minął też rok od prezentacji raportu Fundacji Republikańskiej, według którego zmiana czasu nie przynosi korzyści.
 • Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  W niedzielę przestawiliśmy zegary z czasu zimowego na czas letni. W konsekwencji nie tylko krócej śpimy, ale i krócej pracujemy. Zmiana czasu nie może być jednak argumentem przemawiającym za obniżeniem wynagrodzenia pracownikowi, któremu w ten dzień wypadnie "nocka".
 • Turystyka- każdy może podróżować w czasie

  Turystyka- każdy może podróżować w czasie

  Już w ten weekend zmienia się czas z zimowego na letni. To tylko jedna godzina, a przecież podróżując po świecie możemy przenieść się w przyszłość lub przeszłość nawet o kilkanaście godzin. Dowiedz się, jak przebiegają strefy czasowe, gdzie i dlaczego zmieniany jest czas oraz jaka jest różnica godzin między Polską a popularnymi miejscami podróży.
 • Uwaga - przechodzimy na czas letni

  Uwaga - przechodzimy na czas letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy godzinę krócej. 26 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W całej Unii Europejskiej czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października.
 • Cofamy wskazówki o godzinę. Pracodawca musi oddać półtorej!

  Cofamy wskazówki o godzinę. Pracodawca musi oddać półtorej!

  Dziś w nocy z soboty na niedzielę będziemy spali godzinę dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku. Osoba, która w nocy z soboty na niedzielę będzie zatrudniona pracuje nie osiem a dziewięć godzin ale dodatkowo płatnych.
 • Fundacja Republikańska przeciw zmianie czasu

  Fundacja Republikańska przeciw zmianie czasu

  Fundacja Republikańska jest przeciw zmianie czasu. Eksperci tej organizacji przekonują, że przestawianie wskazówek zegara przynosi więcej szkody niż pożytku. Ich zdaniem, polski rząd powinien zdecydować o wprowadzeniu czasu letniego.
 • Zmiana czasu na letni. Z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki

  Zmiana czasu na letni. Z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki

  W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. 27 marca na ranem przesuniemy wskazówki zegarka z 2.00 na 3.00. Tym samym w wielkanocną niedzielę pośpimy o godzinę krócej.
 • W Wielkanoc zmiana czasu z zimowego na letni

  W Wielkanoc zmiana czasu z zimowego na letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. Nad ranem 27 marca przesuniemy wskazówki zegara z godz. 2.00 na 3.00. W tym roku zmiana czasu wypada w Niedzielę Wielkanocną.
 • Zmiana czasu: Pracujesz w nocy - zarobisz więcej

  Zmiana czasu: Pracujesz w nocy - zarobisz więcej

  Pracujący w nocy z 24 na 25 października mogą otrzymać dodatek za nadgodziny. W najbliższą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przewiduje to rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016 (Dz.U. z 2012 r. poz. 33).

Zdjęcia - Zmiana czasu (0)

 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni