zmiana czasu

Artykuły - Zmiana czasu (74)

 • Dłuższa praca przy zmianie czasu

  Dłuższa praca przy zmianie czasu

  Trwają prace w Komisji Europejskiej nad zniesieniem zmiany czasu. Na razie jednak obowiązują przepisy, zgodnie z którymi w tym miesiącu zmienimy czas z letniego na zimowy.
 • Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Ponad 4,6 mln uwag złożono w ramach zamkniętych właśnie konsultacji publicznych dotyczących zmiany czasu - poinformowała w piątek Komisja Europejska. Teraz Bruksela zajmie się analizą przesłanych jej opinii, po czym zdecyduje, czy proponować zmianę prawa.
 • Zmiana czasu. To już tej nocy

  Zmiana czasu. To już tej nocy

  W nocy z 24 na 25 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W tę noc będzie kursować 18 pociągów PKP Intercity. Zmiana nie wpłynie na ich czas przejazdu.
 • Czas zimowy i letni - tu już nie chodzi o dobrą zmianę

  Czas zimowy i letni - tu już nie chodzi o dobrą zmianę

  W nocy z soboty na niedzielę (24-25 marca) zmienimy czas z zimowego na letni, a to oznacza noc krótszą o godzinę i krótszy sen. Negatywnych skutków przestawiania zegarków znajdzie się jednak więcej. Dotykają one wielu dziedzin naszego życia, a nawet zdrowia. Ale jest też dobra wiadomość. Może to już ostatnia zmiana czasu?
 • Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Nie będziemy jak Białoruś. Rząd nie zgadza się na zmianę czasu

  Radość z rychłego końca przestawiania zegarków dwa razy do roku okazała się przedwczesna. Choć projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskał poparcie wszystkich klubów parlamentarnych, to negatywnie zaopiniowała go Rada Ministrów.
 • To była jedna z ostatnich zmian czasu?

  To była jedna z ostatnich zmian czasu?

  ​W nocy spaliśmy o godzinę dłużej. Wskazówki zegarów cofnęliśmy z godziny trzeciej na drugą. Minął też rok od prezentacji raportu Fundacji Republikańskiej, według którego zmiana czasu nie przynosi korzyści.
 • Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  W niedzielę przestawiliśmy zegary z czasu zimowego na czas letni. W konsekwencji nie tylko krócej śpimy, ale i krócej pracujemy. Zmiana czasu nie może być jednak argumentem przemawiającym za obniżeniem wynagrodzenia pracownikowi, któremu w ten dzień wypadnie "nocka".
 • Turystyka- każdy może podróżować w czasie

  Turystyka- każdy może podróżować w czasie

  Już w ten weekend zmienia się czas z zimowego na letni. To tylko jedna godzina, a przecież podróżując po świecie możemy przenieść się w przyszłość lub przeszłość nawet o kilkanaście godzin. Dowiedz się, jak przebiegają strefy czasowe, gdzie i dlaczego zmieniany jest czas oraz jaka jest różnica godzin między Polską a popularnymi miejscami podróży.
 • Uwaga - przechodzimy na czas letni

  Uwaga - przechodzimy na czas letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy godzinę krócej. 26 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W całej Unii Europejskiej czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października.
 • Cofamy wskazówki o godzinę. Pracodawca musi oddać półtorej!

  Cofamy wskazówki o godzinę. Pracodawca musi oddać półtorej!

  Dziś w nocy z soboty na niedzielę będziemy spali godzinę dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku. Osoba, która w nocy z soboty na niedzielę będzie zatrudniona pracuje nie osiem a dziewięć godzin ale dodatkowo płatnych.

Zdjęcia - Zmiana czasu (0)

 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni
 • Polska Lokalna
  Zmiana czasu z zimowego na letni

Filmy - Zmiana czasu (2)

 • J.C. Juncker: Zmianę czasu trzeba zlikwidować

  - Wyborcy w 2019 r. nie będą na nas patrzeć przychylnym wzrokiem, jeżeli dwa razy w roku będą musieli zmieniać czas. Zmianę czasu trzeba zlikwidować – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w czasie wystąpienia przed Parlamentem Europejskim. (EBS/x-news)
 • Parlament europejski zagłosował za końcem zimowej zmiany czasu

  Parlament europejski przegłosował rezolucję, w której przedstawia wsparcie dla likwidacji zimowej zmiany czasu. W głosowaniu 384 europarlamentarzystów poparło nowy akt prawny, 153 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu. Rezygnacja ze zmiany ma, w teorii, korzystnie wpłynąć na zdrowie Europejczyków oraz ułatwić kwestie techniczne np. związane z transportem. Zmiana czau obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Białorusi i Islandii. W Polsce wprowadzono ją w 1977 r. (EBS/x-news)