Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Artykuły - Zmarł Tadeusz Mazowiecki (47)

 • Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Mazowieckiego w Laskach

  Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Mazowieckiego w Laskach

  Były premier Tadeusz Mazowiecki spoczął w niedzielę na cmentarzu w podwarszawskich Laskach. Wraz z najbliższą rodziną i przyjaciółmi żegnali go przedstawiciele najwyższych polskich władz, goście z zagranicy, a także tysiące zwykłych ludzi. W Krakowie rozległo się bicie dzwonu Zygmunta.
 • Papież Franciszek: Mazowiecki był mężem stanu

  Papież Franciszek: Mazowiecki był mężem stanu

  Tadeusz Mazowiecki był mężem stanu, który dobro ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste - napisał w liście kondolencyjnym papież Franciszek. Papieskie kondolencje zostały odczytane podczas niedzielnej mszy żałobnej będącej częścią uroczystości pogrzebowych b. premiera.
 • Kard. Nycz: Mazowiecki był człowiekiem wiary, nadziei i miłości

  Kard. Nycz: Mazowiecki był człowiekiem wiary, nadziei i miłości

  Był człowiekiem wiary, nadziei i miłości - powiedział o zmarłym premierze Tadeuszu Mazowieckim kard. Kazimierz Nycz, rozpoczynając mszę żałobną w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. - Żegnamy Cię z nadzieją na nowe powitanie - podkreślił w homilii dominikanin, o. Aleksander Hauke-Ligowski. - Żegnamy naszego premiera - zaakcentował prezydent Bronisław Komorowski.
 • Tadeusz Mazowiecki - pierwszy niekomunistyczny premier po '89

  Tadeusz Mazowiecki - pierwszy niekomunistyczny premier po '89

  Tadeusz Mazowiecki - pierwszy niekomunistyczny premier po II wojnie światowej zmarł tydzień temu nad ranem, miał 86 lat. W PRL działacz opozycji, w latach 90. wysłannik ONZ na Bałkanach, ostatnio doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 • Msza żałobna w intencji Tadeusza Mazowieckiego

  Msza żałobna w intencji Tadeusza Mazowieckiego

  W niedzielę przed południem w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela rozpoczęła się msza żałobna w intencji Tadeusza Mazowieckiego, który zmarł w poniedziałek w wieku 86 lat.
 • Aktorzy wspominają Tadeusza Mazowieckiego

  Aktorzy wspominają Tadeusza Mazowieckiego

  Dziś pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski po 1945 roku. Uroczystość będzie miała charakter państwowy. Wczoraj tłumy Polaków oddały hołd premierowi w kaplicy Pałacu Prezydenckiego, gdzie wystawiona była trumna z jego ciałem.
 • Dziś ostatnie pożegnanie Tadeusza Mazowieckiego

  Dziś ostatnie pożegnanie Tadeusza Mazowieckiego

  Dziś ostatnie pożegnanie Tadeusza Mazowieckiego. Przed południem zostanie odprawiona msza żałobna w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie; przedtem orszak żałobny z trumną przejdzie Krakowskim Przedmieściem z Pałacu Prezydenckiego do katedry. Pierwszy niekomunistyczny premier po 1989 r. spocznie na cmentarzu w Laskach.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz o T. Mazowieckim

  Hanna Gronkiewicz-Waltz o T. Mazowieckim

  Dziś pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski po 1945 roku. Uroczystość będzie miała charakter państwowy. Wczoraj tłumy Polaków oddały hołd premierowi w kaplicy Pałacu Prezydenckiego, gdzie wystawiona była trumna z jego ciałem.
 • Żałoba narodowa po śmierci Tadeusza Mazowieckiego

  Żałoba narodowa po śmierci Tadeusza Mazowieckiego

  Od północy trwa jednodniowa żałoba narodowa, którą ogłosił prezydent Bronisław Komorowski w związku z uroczystościami żałobnymi po śmierci byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.
 • Para prezydencka złożyła hołd premierowi Mazowieckiemu

  Para prezydencka złożyła hołd premierowi Mazowieckiemu

  Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką oddali w sobotę rano hołd zmarłemu w poniedziałek byłemu premierowi Tadeuszowi Mazowieckiemu. Para prezydencka wpisała się również do księgi kondolencyjnej. Byłego premiera żegnają też zwykli ludzie.