złuszczanie

Artykuły - Złuszczanie (3)

 • Fakty i mity o złuszczaniu

  Fakty i mity o złuszczaniu

  Nieważne ile masz lat i jaki rodzaj cery posiadasz – peeling to niezbędny element pielęgnacji każdej z nas. Złuszczanie usuwa martwe komórki naskórka, odblokowuje pory przeciwdziałając tworzeniu się zaskórników, pomaga rozjaśnić przebarwienia i przywraca skórze zdrowy koloryt.
 • Specjalistyczne serum złuszczające

  Specjalistyczne serum złuszczające

  Laboratoire Dermatologique Bioderma wzbogaciła linię dermokosmetyków Sébium o Sébium Sérum. To pierwsze specjalistyczne serum złuszczające, które odpowiada potrzebom skóry tłustej i mieszanej, ze skłonnością do zmian trądzikowych.
 • Peeling dla gładkiej skóry

  Peeling dla gładkiej skóry

  Peeling, czyli złuszczanie naskórka można prowadzić kilkoma sposobami różniącymi się siłą działania, przebiegiem procesu złuszczania, szybkością gojenia naskórka oraz tym, czy są bezpieczne i bezbolesne.

Filmy - Złuszczanie (1)

 • Złuszczanie martwego naskórka, nawilżenie i regeneracja podstawą pielęgnacji skóry w okresie jesienno-zimowym

  Jesienią i zimą na stan skóry niekorzystnie wpływają zarówno zewnętrzne czynniki atmosferyczne, jak i klimatyzacja oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Cera robi się matowa, sucha i szorstka. Bez odpowiedniego nawilżenia i odżywienia ściąga się, a także jest bardziej podatna na podrażnienia. Dlatego w tym czasie wymaga specjalnej, trójfazowej pielęgnacji – złuszczania martwego naskórka, nawilżania i regeneracji. Trzeba również postawić na kosmetyki o silniejszym działaniu. – Jesień to niezwykle ważny moment, aby zwrócić uwagę na taki kapitalny remont naszej skóry. Warto przy tej okazji skupić swoją uwagę na takich aspektach, jak złuszczanie skóry, jej intensywne nawilżanie i regeneracja, zwłaszcza po lecie, które mogło spowodować niejednokrotnie jakieś zmiany na naszej skórze, czy to odwodnienie, czy przebarwienia – mówi Magdalena Bulińska, regionalny ekspert ds. pielęgnacji Douglas.