złoże

Synonimy:
złoża,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Złoże (186)

Filmy - Złoże (5)

 • KGHM planuje poszukiwania surowców na północy kraju

  Sól potasowo-magnezowa, ruda miedzi oraz sól kamienna – KGHM chce poszukiwać złóż tych surowców w okolicach Zatoki Puckiej. W ubiegłym miesiącu spółka złożyła wniosek o koncesje na tym obszarze do Ministerstwa Środowiska. Spółka stara się również o kolejne dwie koncesje poszukiwawczo-rozpoznawcze ze złożami rud miedzi i srebra w Lubuskiem. Prezes KGHM Herbert Wirth podkreśla, że dla górniczej spółki kluczowe jest zabezpieczenie perspektyw eksploatacji na wiele kolejnych lat.
 • Mamy 30 mld m3 gazu, którego nie wydobywamy

  Polska ma 30 mld m3 gazu, który nie jest wydobywany. Traci na tym budżet, ale państwo nic nie może zrobić, bo decyzja o eksploatacji należy do właściciela złoża, którym w większości przypadków jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Komentuje wiceminister środowiska Piotr Woźniak.
 • Informacje o złożach gazu łupkowego manipulowane?

  Informacje dotyczące zasobów gazu łupkowego podlegają marketingowi politycznemu i publikuje się takie dane, które mają przynieść określony efekt – mówi Agencji Informacyjnej Newseria prof. Andrzej Kraszewski, były minister środowiska. Tak ekspert tłumaczy skrajnie rozbieżne szacunki amerykańskich instytucji. Jedna z nich podała, że niekonwencjonalnego gazu ma być w Polsce nawet 5 bln m3. Druga – kilkanaście miesięcy później – że niespełna 40 mld m3.
 • Innowacyjny pomysł KGHM Polska Miedź

  Czysty kwas siarkowy, powstający jako produkt uboczny przy produkcji miedzi w Polsce, może mieć zastosowanie na złożach w Chile, w najnowszej technologii pozyskiwania miedzi. Do tej pory KGHM płacił za jego utylizację. Komentuje Herbert Wirth, prezes KGHM (źródło: Newseria).