złoża gazu

Artykuły - Złoża gazu (67)

 • PGNiG odkryło nowe złoże gazu na Podkarpaciu

  PGNiG odkryło nowe złoże gazu na Podkarpaciu

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakończyło prace wiertnicze w gminie Wiązownica na Podkarpaciu. Odwiert Zapałów-3K umożliwi wydobycie około 5 mln m sześc. gazu ziemnego rocznie.
 • PGNiG kupiło udziały w dwóch złożach na norweskim szelfie

  PGNiG kupiło udziały w dwóch złożach na norweskim szelfie

  Obecnie zaangażowanie PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym obejmuje 18 koncesji. Grupa posiada udziały w pięciu złożach ropy naftowej i gazu ziemnego (Skarv, Vilje, Morvin, Vale, Gina Krog), a wielkość jej zasobów w Norwegii to 78 mln boe (wg stanu na 1 stycznia 2017 r.)
 • PGNiG kupuje udziały w złożu gazu w rejonie Ekofisk w Norwegii

  PGNiG kupuje udziały w złożu gazu w rejonie Ekofisk w Norwegii

  PGNiG Upstream Norway AS, spółka z Grupy Kapitałowej PGNiG, kupiła od norweskiej firmy Equinor (dawniej Statoil) udziały w złożu gazowo-kondensatowym Tommeliten Alpha, zlokalizowanym w południowej części Norweskiego Szelfu Kontynentalnego. Transakcja jest kolejnym elementem realizacji strategii Grupy Kapitałowej PGNiG i pozwoli na znaczny wzrost wydobycia gazu ziemnego poza granicami Polski.
 • Orlen Upstream odkrył kolejne złoże gazu ziemnego w Polsce

  Orlen Upstream odkrył kolejne złoże gazu ziemnego w Polsce

  Orlen Upstream, spółka z grupy PKN Orlen, odkryła kolejne złoże gazu ziemnego w Polsce - na Podkarpaciu. Odkrycie złoża odwiertem Bystrowice-OU1 było możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zdjęć sejsmicznych oraz interpretacji danych geofizycznych i geologicznych - podał koncern.
 • W Polsce wciąż odkrywamy nowe zasoby gazu

  W Polsce wciąż odkrywamy nowe zasoby gazu

  Przy dzisiejszym poziomie wydobycia polskie złoża gazu ziemnego wystarczą nam jeszcze na 25 lat. Tak samo było... 15 lat temu. Dzięki nowym odkryciom za 15 lat sytuacja może być podobna. Sprawdziliśmy, gdzie w Polsce szuka się dziś ropy i gazu, jak się to robi i czy mamy jeszcze szansę na wielkie odkrycia.
 • PGNiG: największe złoże gazu w Polsce obchodzi 60. urodziny

  Pierwszy odwiert na złożu Przemyśl wykonano w 1958 r. Wyniki najnowszych prac PGNiG wskazują, że jubilat może mieć przed sobą kolejne dekady wydobycia.
 • Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Izrael do niedawna uznawany był za państwo bez surowców naturalnych. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat zaczęto tam odkrywać pokaźne złoża gazu, znacznie przekraczające krajowe zapotrzebowanie.
 • To największe złoże gazu ziemnego w Polsce

  To największe złoże gazu ziemnego w Polsce

  Zasoby wydobywalne złoża Przemyśl mogą być większe o prawie 25 procent. Największe złoże gazu w Polsce szacowane jest na prawie 20 mld m3 więcej niż udokumentowano wcześniej. Nowe szacunki powstały w oparciu o zdjęcia sejsmiczne 3D, teraz spółka potwierdzi je kolejnymi odwiertami.
 • PGNiG odkryło nowe złoża gazu na Podkarpaciu

  Z otworów w powiatach dębickim i ropczycko-sędziszowskim na Podkarpaciu uzyskano przemysłowe przypływy gazu ziemnego. Spółka planuje dalszą intensyfikację prac poszukiwawczych na południu kraju.
 • Kurtyka: Projekt połączenia Polski ze złożami gazu na szelfie norweskim nabiera rumieńców

  Kurtyka: Projekt połączenia Polski ze złożami gazu na szelfie norweskim nabiera rumieńców

  - Projekt połączenia Polski ze złożami gazu na szelfie norweskim nabiera rumieńców - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka, odnosząc się do ogłoszonej we wtorek decyzji o otwarciu procedury open season na gazociąg Baltic Pipe. Zdaniem wiceszefa resortu energii, to "wspaniała nowina"