wydarzenia - złoty medal

Artykuły - Złoty medal (8)

 • Warszawa: Rozpoczęło się 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu

  Otwarciem wystawy konkursowej i ogłoszeniem nazwisk laureatów zainaugurowano w sobotę 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w stołecznym Wilanowie.
 • Włochy: Złoty Medal Gloria Artis dla Krystiana Zimermana

  Po niezwykle udanym i gorąco przyjętym recitalu Krystiana Zimermana w mediolańskiej La Scali w poniedziałek wieczorem pianista otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Złoty Medal Gloria Artis.
 • Czwarty dzień Igrzysk Polonijnych

  Czwarty dzień Igrzysk Polonijnych

  Za nami czwarty dzień XIV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych odbywających się w Toruniu. Atmosfera jest gorąca choć pogoda deszczowa. Pomimo słabego wiatru udało się rozegrać 4 wyścigi żeglarskie. Bez przeszkód odbyły się zawody koszykówki, bowlingu, piłki nożnej, siatkówki, tenisa ziemnego i turnieju strzeleckiego.
 • Złoty Medal Kongresu dla przywódczyni opozycji w Birmie

  Złoty Medal Kongresu dla przywódczyni opozycji w Birmie

  Izba Reprezentantów, niższa izba amerykańskiego parlamentu, w poniedziałek jednogłośnie postanowiła przyznać swoje najwyższe wyróżnienie - Złoty Medal Kongresu - przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi.
 • Wojciech Fortuna gościem Faktów RMF FM

  Wojciech Fortuna w 1972 roku na zimowych igrzyskach olimpijskich w Sapporo zdobył złoty medal w skokach narciarskich.
 • Finlandia: Małysz zdobył złoty medal na mistrzostwach świata

  Adam Małysz zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Zwycięski skok oddał na 98 metrów. W konkursie na średniej skoczni otrzymał w sumie 246 punktów. W drugiej serii skoczył o osiem metrów dalej, niż jego największy konkurent - Martin Schmitt (233 pkt.). Trzeci był Austriak Martin Hoellwarth (223 pkt).
 • Złote medale Skolimowskiej i Korzeniowskiego

  Robert Korzeniowski potwierdził swoją wielką klasę i obronił złoty medal z Atlanty. W chodzie na 50 km z dużą przewagą wygrał z Łotyszem Aigarsem Fadejevsem i Meksykaninem Joelem Sanchezem. Podczas finałowego konkursu rzutu młotem 18-letnia Kamila Skolimowska (Warszawianka TOP-2000) wynikiem 71,16 m ustanowiła rekord świata juniorek. Ten rezultat zapewnił jej złoty medal!!!
 • Sydney: Dwa złota i srebro dla Polski

  Tomasz Kucharski i Robert Sycz zdobyli dzisiaj w nocy pierwszy złoty medal olimpijski w historii polskiego wioślarstwa - wygrali rywalizację dwójek podwójnych wagi lekkiej. Polski młociarz Szymon Ziółkowski w ostatnim z finałów lekkoatletycznych rzucił 80 metrów i 2 centymetry i zdobył złoty medal olimpijski. Szymon Kołecki został wicemistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w dwuboju wagi 94 kg.