Sport - złoty medal

Artykuły - Złoty medal (261)

 • Adam Kszczot halowym mistrzem Europy

  Adam Kszczot halowym mistrzem Europy

  Adam Kszczot (RKS Łódź) znokautował konkurentów z został halowym mistrzem Europy w lekkiej atletyce. W ostatnim dniu imprezy w Scandinavium Arena w Goeteborg wygrał zdecydowanie finał biegu na 800 m czasem 1.48,69. Jest trzecim Europejczykiem, który obronił tytuł na tym dystansie w zimowych zawodach.
 • Jerzy Kulej kończy 70 lat

  We wtorek 19 października 70 lat kończy jedyny polski dwukrotny mistrz olimpijski w boksie (1964, 1968) Jerzy Kulej. Jubilat również dwukrotnie triumfował w mistrzostwach Europy (1963, 1965) i był ośmiokrotnie mistrzem Polski (1961-1970).
 • MMP w taekwondo: Tylko jeden złoty medal został w kraju

  Tylko jeden złoty medal 17. międzynarodowych mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim, spośród ośmiu możliwych do zdobycia w rywalizacji mężczyzn, pozostał w kraju. W Warszawie startowało blisko 150 zawodników i zawodniczek z siedmiu państw.
 • Janowski wicemistrzem świata juniorów w jeździe na żużlu

  Maciej Janowski (Betard WTS Wrocław) wygrał w Pardubicach trzecią, ostatnią eliminację mistrzostw świata juniorów w jeździe na żużlu i zdobył tytuł wicemistrzowski. Złoty medal wywalczył Australijczyk Darcy Ward.
 • Marcin Dołęga: Brakuje mi tylko medalu igrzysk

  Do kraju wrócili mistrzowie świata w podnoszeniu ciężarów - Adrian Zieliński i Marcin Dołęga. Ten pierwszy był wyraźnie onieśmielony gorącym powitaniem na lotnisku, a Dołęga spokojnie podkreślał, że najważniejszy start czeka go na igrzyskach w Londynie.
 • Zieliński mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów!

  Zieliński mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów!

  21-letni Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza) zdobył w Antalyi złoty medal mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 85 kg. Drugie miejsce zajął Rosjanin Aleksiej Jufkin, a trzecie Białorusin Sierhiej Lahun.
 • Złoty medal seniorów w mikście

  Polska zdobyła złoty medal w rywalizacji sztafet mieszanych 2x6 km + 2x7,5 km w mistrzostwach świata w biathlonie letnim na nartorolkach na Jamrozowej Polanie koło Dusznik Zdroju. Druga była Rosja, a trzecia Słowacja.
 • Wioślarskie ME: Złoty medal czwórki podwójnej

  Pięć medali wioślarskich mistrzostw Europy - złoty i cztery srebrne - wywalczyły na torze regatowym w portugalskim Montemor-o-Velho polskie osady. Mazurka Dąbrowskiego wysłuchała czwórka podwójna.
 • Spotkanie olimpijczyków po 50 latach

  Dwukrotny złoty medalista olimpijski w trójskoku Józef Szmidt oraz Jarosława Jóźwiakowska, Danuta Walkowiak oraz Celina Jesionowska uhonorowani zostali w stołecznym Muzeum Sportu i Turystyki złotymi medalami Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
 • MŚ w pięcioboju: Złoty medal dla Polski w mikstach

  Sylwia Czwojdzińska i Remigiusz Golis triumfowali w konkurencji sztafet mieszanych (mikst) w mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozgrywane są w chińskim Chengdu.

Filmy - Złoty medal (5)