złoty

Synonimy:
złote,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Złoty (1626)

 • Nowe złote monety bulionowe w Polsce

  Nowe złote monety bulionowe w Polsce

  "Bielik - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" to nowe złote monety uncjowe Narodowego Banku Polskiego. Monety o nominałach 50 zł, 100 zł i 500 zł zastąpią dotychczasowe monety inwestycyjne emitowane od 1995 roku.
 • Złoty może się osłabiać, dług pod presją; ciąży sentyment globalny

  Złoty może się osłabiać, dług pod presją; ciąży sentyment globalny

  Złoty może się osłabiać, jeśli na rynek trafią kolejne informacje pogarszające nastroje wśród globalnych inwestorów - oceniają ekonomiści. Dodają, że awersja do ryzyka na światowych rynkach może ciążyć polskiemu długowi, który jest jednak wspierany przez niską podaż MF.
 • Czy polska waluta będzie coraz słabsza?

  Czy polska waluta będzie coraz słabsza?

  Na przełomie kwietnia i maja złoty zaczął się szybko osłabiać. Byliśmy przyzwyczajeni do kursu euro poniżej 4,20 zł i kursu dolara w okolicach 3,40 zł. Polska waluta powróci do takich poziomów, czy raczej powinniśmy oczekiwać dalszego jej osłabienia?
 • Spekulanci wywołali panikę na złotym. Euro w długi weekend po 4,3 zł

  Spekulanci wywołali panikę na złotym. Euro w długi weekend po 4,3 zł

  Dolar w dwa dni podrożał o 10 gr. Za euro podczas pierwszomajowego handlu trzeba było zapłacić nawet 4,30 zł. Dlaczego polska waluta w ostatnich dniach była najsłabsza na świecie i czy ma to związek z długim weekendem? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro?

  Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro?

  Kurs złotego ostatnio poruszał się niespokojnie. To, ile będziemy płacić za franka, zależeć będzie od wojen handlowych. Kurs wobec euro będzie raczej uzależniony od danych z polskiej gospodarki, zwłaszcza że pojawiły się komentarze o możliwej obniżce stóp procentowych.
 • Czy w piątek polska waluta straci? Co się stanie po decyzjach Moody's?

  Czy w piątek polska waluta straci? Co się stanie po decyzjach Moody's?

  W ostatnich dniach polska waluta traciła, co istotne wobec euro. W piątek o ratingu dla Polski ma wypowiedzieć się międzynarodowa agencja Moody's. Czy jej decyzja może pogłębić osłabienie złotego?
 • Cios dla złotego może przyjść z Ameryki

  Cios dla złotego może przyjść z Ameryki

  Ważne dla amerykańskiej waluty, giełdy i zarazem wszystkich światowych rynków finansowych słowa padną w środę po spotkaniu członków Rezerwy Federalnej. Wersja prawdopodobna: zapowiedź większej liczby podwyżek stóp procentowych wzmocni dolara - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku?

  Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku?

  W ostatnich dniach złoty osłabił się w relacji do euro, a zwłaszcza franka szwajcarskiego. Wiele też się działo na światowych rynkach akcji i obligacji, a wzmocnił się japoński jen. Czy przed nami duże zmiany dotyczące kursu polskiej waluty?
 • Rośnie ryzyko korekty na złotym, zdecyduje retoryka RPP

  Rośnie ryzyko korekty na złotym, zdecyduje retoryka RPP

  Rośnie ryzyko, że po znaczącym umocnieniu nastąpi korekta wartości polskiej waluty, a pretekstem do jej rozpoczęcia może być posiedzenie RPP, jeśli retoryka komunikatu byłaby gołębia - oceniają ekonomiści. Dodają, że polskie obligacje zachowują się stabilnie i są dobrze postrzegane przez rynek.
 • Mocny złoty może być dla drobiarstwa gorszy niż grypa ptaków - branża

  Mocny złoty może być dla drobiarstwa gorszy niż grypa ptaków - branża

  Polskie firmy produkujące i eksportujące mięso drobiowe mogą stracić ponad 370 mln zł z powodu umacniającego się złotego - wynika z analizy przeprowadzonej przez Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz. Jeżeli polska waluta będzie dalej się wzmacniać, straty mogą sięgnąć nawet pół miliarda złotych.

Filmy - Złoty (17)

 • Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku

  W ostatnich dniach złoty osłabił się w relacji do euro, a zwłaszcza franka szwajcarskiego. Wiele też się działo na światowych rynkach akcji i obligacji, a wzmocnił się japoński jen. Czy przed nami duże zmiany dotyczące kursu polskiej waluty?
 • Co się będzie działo z polską walutą w 2018 roku

  Mijający rok był bardzo udany dla polskiej waluty. Złoty wzmocnił się wobec wszystkich najważniejszych walut światowych. Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz na 2018 rok?
 • Złoty będzie się umacniał

  Dobre informacje po stronie danych makroekonomicznych i lepszy z perspektywy rynków pomysł na rozwiązanie kwestii przewalutowania kredytów frankowy wyraźnie sprzyjać może naszej walucie. Złoty powinien się umacniać w stosunku do euro i franka szwajcarskiego. Więcej w materiale wideo.
 • W. Wojciechowski (Plus Bank): Nie zakładam nałożenia sankcji na Polskę

  Po niespodziewanej obniżce ratingu Polski przez agencję Standard & Poor's złoty osłabił się do niewidzianych od ponad czterech lat poziomów. Choć słabsza waluta wspiera eksporterów, to negatywne postrzeganie Polski przez inwestorów, których zaufanie do naszego kraju było nadszarpnięte już przed obniżką, może zaowocować wyższymi kosztami obsługi długu. A i tak zanosi się na przebicie poziomu 3 proc. deficytu finansów publicznych do PKB, jeśli nie w tym, to w przyszłym roku. – Rating jest wskazówką dla inwestorów jak oceniać wiarygodność kredytową danego kraju – przypomina w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku.– Już pogorszenie choćby perspektywy jednego ratingu mogłoby zmniejszyć zainteresowanie polskim długiem, a na pewno zwiększyć koszty zadłużania się, obsługi długu publicznego. Innymi słowy zwiększyłoby to obciążenia podatników z tytułu utrzymania długu publicznego. W piątek po południu agencja Standard & Poor's, jedna z trzech liczących się agencji ratingowych, obniżyła niespodziewanie rating Polski do BBB+ z A-. Zmieniła też perspektywę ratingu z pozytywnej na negatywną, co oznacza, że dopuszcza możliwość kolejnych obniżek oceny Polski w ciągu najbliższych dwóch lat. Posunięcie to było zaskoczeniem, gdyż spodziewano się raczej zmiany tylko perspektywy i to nie na negatywną a stabilną. Zazwyczaj nie zdarza się, by kraj z pozytywną perspektywą (oczekiwanie podwyżki ratingu) miał ten rating obniżony.