złoty

Synonimy:
złote,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Złoty (6917)

 • Kursy walut. Złoty korzysta ze słabszego dolara, dolar/złoty przy 3,70

  Kursy walut. Złoty korzysta ze słabszego dolara, dolar/złoty przy 3,70

  Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze dynamiczne podbicie kwotowań eurodolara (nad 1,19 dol.) co sprzyja walutom EM, w tym złotemu. Kwotowany on jest następująco: 4,4101 zł za euro, 3,7074 zł wobec dolara amerykańskiego, 4,1021 zł względem franka szwajcarskiego oraz 4,8766 zł w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,276 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Kursy walut: Złoty mocniejszy, pomimo pesymistycznych projekcji

  Kursy walut: Złoty mocniejszy, pomimo pesymistycznych projekcji

  Poranny, środowy handel przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego na bazie podbicia EUR/USD do okolic 1,14 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4703 zł za euro, 3,9227 zł wobec dolara amerykańskiego, 4,1789 zł względem franka szwajcarskiego oraz 4,9185 zł w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,365 proc. w przypadku obligacji 10-letnich - informuje w środę przed południem Konrad Ryczko - analityk BOŚ.
 • Kursy walut: Złoty może się osłabić

  Kursy walut: Złoty może się osłabić

  Starszy ekonomista ING BŚ Piotr Popławski powiedział, że złoty ma potencjał do chwilowego osłabienia w okolice poziomu 4,50-4,53 za euro.
 • Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Wybierasz się za granicę? Sprawdź, ile zapłacisz za euro oraz inne waluty. Dowiedz się też, czy w kolejnych tygodniach i miesiącach kursy wymiany mogą być korzystniejsze.
 • Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  W najbliższym czasie kurs EUR/PLN pozostanie w przedziale 4,40-4,50 - ocenił ekonomista BNP Paribas Wojciech Stępień.
 • Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Ekonomiści oceniają, że w najbliższym czasie kurs EUR/PLN będzie pozostawać w przedziale 4,40-4,50.
 • Kursy walut: Złoty może się umocnić

  Kursy walut: Złoty może się umocnić

  EUR/PLN znalazł się blisko wsparcia na poziomie 4,44, którego przełamanie może sprzyjać dalszemu umacnianiu - uważają ekonomiści. Ich zdaniem w najbliższych dniach należy oczekiwać dalszego wystramiania się krzywej rentowności.
 • Kursy walut: Co z notowaniami złotego?

  Kursy walut: Co z notowaniami złotego?

  Notowania złotego odbiły od dna z początku pandemii. Jednak duża różnica między poziomami stóp procentowych i inflacji będzie w kolejnych miesiącach ciążyć naszej walucie. Kurs będzie zależeć od nastrojów globalnych inwestorów, a więc od rozwoju pandemii.
 • Złoty może się osłabiać; rentowności SPW pójdą w dół

  Złoty może się osłabiać; rentowności SPW pójdą w dół

  Ekonomiści są zgodni co do tego, że kurs EUR/PLN może w najbliższym czasie powrócić do poziomu 4,50 lub nawet powyżej niego. Oceniają, że globalny wzrost awersji do ryzyka wzmocni obligacje skarbowe, przez co rentowność długu może w kolejnych dniach wyraźnie iść w dół.
 • Strach ustępuje, złoty wzmacnia się, tanieją zagraniczne wakacje

  Strach ustępuje, złoty wzmacnia się, tanieją zagraniczne wakacje

  Spadek ryzyka postrzeganego przez rynki oznacza, że inwestorzy uciekają od bardzo drogiego dolara, a to zaczyna pomagać złotemu i niweluje niekorzystny wpływ obniżki stóp procentowych. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zagraniczne wakacje, to stają się tańsze.

Filmy - Złoty (29)

 • Czy dolar będzie rekordowo drogi wobec złotego

  W sierpniu 2008 r. za dolara płaciliśmy 2,08 zł. Teraz płacimy już ponad dwa razy więcej. Euro traci mocno wobec dolara. To jeden z powodów, że polska waluta też jest słaba.
 • Po decyzji Fed: obawy o globalną gospodarkę mogą osłabiać złotego

  Fed zapowiedział, że będzie ostrożny przy podejmowaniu decyzji o ewentualnych, dalszych podwyżkach stóp procentowych, a także podał termin zakończenia procesu „zacieśniania ilościowego”. „Gołębia” postawa spowodowała wyprzedaż USD i umocniła PLN.
 • Co się będzie działo z polską walutą, gdy słabnie gospodarka Europy

  Początek roku nie przyniósł zmian w kursie złotego wobec dolara. Waluty krajów wschodzących będą się wzmacniać wobec dolara, ale nie powinno to jednak dotyczyć złotego. Kurs złotego wobec dolara jest stabilny, choć złoty jest lekko niedowartościowany, a dolar przewartościowany, pozostaje na poziomie 3,80 zł/USD.
 • Trzęsienie ziemi na rynkach walut. Co się dzieje?

  Rok rozpoczął się od wyjątkowo dużych zmian kursów walut. Epicentrum trzęsienia było w Azji. Polska waluta tych zmian nie odczuła, bo wówczas świętowaliśmy. Ale złoty w tym roku nie będzie się wzmacniał. Kursy walut zaczęły szaleć, gdy większość ważnych światowych giełd była zamknięta z powodu świąt noworocznych. Rynek walutowy był w tym czasie płytki, więc łatwiej było wywołać duże zmiany. I zyskiwał japoński jen. - Azjatyckie waluty będą właśnie narażone w tym roku na dużą zmienność - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Na polskiej walucie zamieszanie na światowych rynkach nie zrobiło wrażenia. - To dobrze świadczy o złotym, ale jednak nie ma perspektyw, aby złoty się wzmacniał, na przykład wobec franka szwajcarskiego - dodaje ekspert.