złoty

Synonimy:
złote,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Złoty (1626)

 • Czy w piątek polska waluta straci? Co się stanie po decyzjach Moody's?

  Czy w piątek polska waluta straci? Co się stanie po decyzjach Moody's?

  W ostatnich dniach polska waluta traciła, co istotne wobec euro. W piątek o ratingu dla Polski ma wypowiedzieć się międzynarodowa agencja Moody's. Czy jej decyzja może pogłębić osłabienie złotego?
 • Cios dla złotego może przyjść z Ameryki

  Cios dla złotego może przyjść z Ameryki

  Ważne dla amerykańskiej waluty, giełdy i zarazem wszystkich światowych rynków finansowych słowa padną w środę po spotkaniu członków Rezerwy Federalnej. Wersja prawdopodobna: zapowiedź większej liczby podwyżek stóp procentowych wzmocni dolara - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku?

  Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku?

  W ostatnich dniach złoty osłabił się w relacji do euro, a zwłaszcza franka szwajcarskiego. Wiele też się działo na światowych rynkach akcji i obligacji, a wzmocnił się japoński jen. Czy przed nami duże zmiany dotyczące kursu polskiej waluty?
 • Rośnie ryzyko korekty na złotym, zdecyduje retoryka RPP

  Rośnie ryzyko korekty na złotym, zdecyduje retoryka RPP

  Rośnie ryzyko, że po znaczącym umocnieniu nastąpi korekta wartości polskiej waluty, a pretekstem do jej rozpoczęcia może być posiedzenie RPP, jeśli retoryka komunikatu byłaby gołębia - oceniają ekonomiści. Dodają, że polskie obligacje zachowują się stabilnie i są dobrze postrzegane przez rynek.
 • Mocny złoty może być dla drobiarstwa gorszy niż grypa ptaków - branża

  Mocny złoty może być dla drobiarstwa gorszy niż grypa ptaków - branża

  Polskie firmy produkujące i eksportujące mięso drobiowe mogą stracić ponad 370 mln zł z powodu umacniającego się złotego - wynika z analizy przeprowadzonej przez Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz. Jeżeli polska waluta będzie dalej się wzmacniać, straty mogą sięgnąć nawet pół miliarda złotych.
 • Złoty się osłabi, jeśli shutdown w USA będzie trwać

  Złoty się osłabi, jeśli shutdown w USA będzie trwać

  Przedłużanie się zawieszenia działalności rządu USA spowodowane nieuchwaleniem w terminie budżetu (shutdown) może wpływać na osłabienie złotego, jednak przyjęcie budżetu przez Senat USA nie umocni polskiej waluty - oceniają ekonomiści. Dodają, że dla rynku długu testem nastrojów będzie piątkowa aukcja.
 • Koniec silnego złotego może być bliski

  Koniec silnego złotego może być bliski

  Chociaż polska gospodarka utrzymuje się w znakomitej kondycji, na wzrost wartości złotego wpływają przede wszystkim czynniki zewnętrzne. I właśnie one mogą już niebawem spowodować odwrócenie sytuacji - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Co się będzie dziać z polską walutą w 2018 roku?

  Co się będzie dziać z polską walutą w 2018 roku?

  Mijający rok był bardzo udany dla polskiej waluty. Złoty wzmocnił się wobec wszystkich najważniejszych walut światowych. Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz na 2018 rok?
 • Złoty może osłabić się wobec euro

  Eksperci są zgodni, że w najbliższym czasie parę euro/złoty czeka korekta wzrostowa. Osłabienie złotego możliwe jest już po publikacji projekcji inflacji przez NBP i może sprowadzić parę euro/złoty w okolice 4,27. Na rynku długu stratedzy spodziewają się osłabienia papierów z krótkiego końca i stabilizacji na długim.
 • Belka: Zamknijmy oczy i wskoczmy do basenu ze wspólną walutą

  Belka: Zamknijmy oczy i wskoczmy do basenu ze wspólną walutą

  - Przyjęcie wspólnej waluty wywołałoby zastanowienie w Czechach, które po wejściu przez nas do strefy euro musiałyby zrobić to samo. Viktor Orban, któremu się wydaje, że nami manipuluje, zostałby postawiony pod ścianą - mówi Marek Belka.

Filmy - Złoty (17)

 • Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku

  W ostatnich dniach złoty osłabił się w relacji do euro, a zwłaszcza franka szwajcarskiego. Wiele też się działo na światowych rynkach akcji i obligacji, a wzmocnił się japoński jen. Czy przed nami duże zmiany dotyczące kursu polskiej waluty?
 • Co się będzie działo z polską walutą w 2018 roku

  Mijający rok był bardzo udany dla polskiej waluty. Złoty wzmocnił się wobec wszystkich najważniejszych walut światowych. Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz na 2018 rok?
 • Złoty będzie się umacniał

  Dobre informacje po stronie danych makroekonomicznych i lepszy z perspektywy rynków pomysł na rozwiązanie kwestii przewalutowania kredytów frankowy wyraźnie sprzyjać może naszej walucie. Złoty powinien się umacniać w stosunku do euro i franka szwajcarskiego. Więcej w materiale wideo.
 • W. Wojciechowski (Plus Bank): Nie zakładam nałożenia sankcji na Polskę

  Po niespodziewanej obniżce ratingu Polski przez agencję Standard & Poor's złoty osłabił się do niewidzianych od ponad czterech lat poziomów. Choć słabsza waluta wspiera eksporterów, to negatywne postrzeganie Polski przez inwestorów, których zaufanie do naszego kraju było nadszarpnięte już przed obniżką, może zaowocować wyższymi kosztami obsługi długu. A i tak zanosi się na przebicie poziomu 3 proc. deficytu finansów publicznych do PKB, jeśli nie w tym, to w przyszłym roku. – Rating jest wskazówką dla inwestorów jak oceniać wiarygodność kredytową danego kraju – przypomina w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku.– Już pogorszenie choćby perspektywy jednego ratingu mogłoby zmniejszyć zainteresowanie polskim długiem, a na pewno zwiększyć koszty zadłużania się, obsługi długu publicznego. Innymi słowy zwiększyłoby to obciążenia podatników z tytułu utrzymania długu publicznego. W piątek po południu agencja Standard & Poor's, jedna z trzech liczących się agencji ratingowych, obniżyła niespodziewanie rating Polski do BBB+ z A-. Zmieniła też perspektywę ratingu z pozytywnej na negatywną, co oznacza, że dopuszcza możliwość kolejnych obniżek oceny Polski w ciągu najbliższych dwóch lat. Posunięcie to było zaskoczeniem, gdyż spodziewano się raczej zmiany tylko perspektywy i to nie na negatywną a stabilną. Zazwyczaj nie zdarza się, by kraj z pozytywną perspektywą (oczekiwanie podwyżki ratingu) miał ten rating obniżony.