złoty

Synonimy:
złote,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Złoty (1626)

 • Na EUR/PLN możliwa korekta wzrostowa; potencjał do spadków rentowności ograniczony

  Na EUR/PLN możliwa korekta wzrostowa; potencjał do spadków rentowności ograniczony

  W bieżącym tygodniu złoty może osłabić się w relacji do euro, jednak skala takiego ruchu nie powinna być znaczna - oceniają eksperci. Ich zdaniem - w obliczu braku nowych impulsów do wzrostów cen - rentowność dziesięcioletnich obligacji skarbowych powinna poruszać się w przedziale 3,15 - 3,30 proc.
 • To był rekordowy miesiąc dla polskiej waluty. Co dalej?

  To był rekordowy miesiąc dla polskiej waluty. Co dalej?

  Lipiec był bardzo udany dla złotego i polskiego rynku finansowego. W tym roku był to najlepszy miesiąc.
 • Nowe złote monety bulionowe w Polsce

  Nowe złote monety bulionowe w Polsce

  "Bielik - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" to nowe złote monety uncjowe Narodowego Banku Polskiego. Monety o nominałach 50 zł, 100 zł i 500 zł zastąpią dotychczasowe monety inwestycyjne emitowane od 1995 roku.
 • Złoty może się osłabiać, dług pod presją; ciąży sentyment globalny

  Złoty może się osłabiać, dług pod presją; ciąży sentyment globalny

  Złoty może się osłabiać, jeśli na rynek trafią kolejne informacje pogarszające nastroje wśród globalnych inwestorów - oceniają ekonomiści. Dodają, że awersja do ryzyka na światowych rynkach może ciążyć polskiemu długowi, który jest jednak wspierany przez niską podaż MF.
 • Czy polska waluta będzie coraz słabsza?

  Czy polska waluta będzie coraz słabsza?

  Na przełomie kwietnia i maja złoty zaczął się szybko osłabiać. Byliśmy przyzwyczajeni do kursu euro poniżej 4,20 zł i kursu dolara w okolicach 3,40 zł. Polska waluta powróci do takich poziomów, czy raczej powinniśmy oczekiwać dalszego jej osłabienia?
 • Spekulanci wywołali panikę na złotym. Euro w długi weekend po 4,3 zł

  Spekulanci wywołali panikę na złotym. Euro w długi weekend po 4,3 zł

  Dolar w dwa dni podrożał o 10 gr. Za euro podczas pierwszomajowego handlu trzeba było zapłacić nawet 4,30 zł. Dlaczego polska waluta w ostatnich dniach była najsłabsza na świecie i czy ma to związek z długim weekendem? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro?

  Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro?

  Kurs złotego ostatnio poruszał się niespokojnie. To, ile będziemy płacić za franka, zależeć będzie od wojen handlowych. Kurs wobec euro będzie raczej uzależniony od danych z polskiej gospodarki, zwłaszcza że pojawiły się komentarze o możliwej obniżce stóp procentowych.
 • Czy w piątek polska waluta straci? Co się stanie po decyzjach Moody's?

  Czy w piątek polska waluta straci? Co się stanie po decyzjach Moody's?

  W ostatnich dniach polska waluta traciła, co istotne wobec euro. W piątek o ratingu dla Polski ma wypowiedzieć się międzynarodowa agencja Moody's. Czy jej decyzja może pogłębić osłabienie złotego?
 • Cios dla złotego może przyjść z Ameryki

  Cios dla złotego może przyjść z Ameryki

  Ważne dla amerykańskiej waluty, giełdy i zarazem wszystkich światowych rynków finansowych słowa padną w środę po spotkaniu członków Rezerwy Federalnej. Wersja prawdopodobna: zapowiedź większej liczby podwyżek stóp procentowych wzmocni dolara - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku?

  Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku?

  W ostatnich dniach złoty osłabił się w relacji do euro, a zwłaszcza franka szwajcarskiego. Wiele też się działo na światowych rynkach akcji i obligacji, a wzmocnił się japoński jen. Czy przed nami duże zmiany dotyczące kursu polskiej waluty?

Filmy - Złoty (18)

 • Polską walutę osłabia turecka zawierucha

  Polska waluta traci na wartości z powodu tureckiej liry. Wprawdzie osłabienie kursu jest mniejsze niż w przypadku wielu innych krajów wschodzących, ale skutki mogą być odczuwalne przez kolejne tygodnie.
 • Czy złoty pozostanie tak silną walutą jak w minionym roku

  W ostatnich dniach złoty osłabił się w relacji do euro, a zwłaszcza franka szwajcarskiego. Wiele też się działo na światowych rynkach akcji i obligacji, a wzmocnił się japoński jen. Czy przed nami duże zmiany dotyczące kursu polskiej waluty?
 • Co się będzie działo z polską walutą w 2018 roku

  Mijający rok był bardzo udany dla polskiej waluty. Złoty wzmocnił się wobec wszystkich najważniejszych walut światowych. Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz na 2018 rok?
 • Złoty będzie się umacniał

  Dobre informacje po stronie danych makroekonomicznych i lepszy z perspektywy rynków pomysł na rozwiązanie kwestii przewalutowania kredytów frankowy wyraźnie sprzyjać może naszej walucie. Złoty powinien się umacniać w stosunku do euro i franka szwajcarskiego. Więcej w materiale wideo.