złoto

Artykuły - Złoto (1204)

 • TFI oparte na metalach szlachetnych bezkonkurencyjne

  TFI oparte na metalach szlachetnych bezkonkurencyjne

  Jak wynika z raportu Analiz.pl ​w lipcu najwyższy wynik wypracowały fundusze metali szlachetnych. Z najwyższą średnią stopą zwrotu, na poziomie 11,2 proc., wypracowała grupa funduszy rynku surowców, skupiająca się na metalach szlachetnych - wynika z podsumowania miesięcznych stóp zwrotu w polskich funduszach.
 • ​Przekroczona kolejna granica ceny złota

  ​Przekroczona kolejna granica ceny złota

  Z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa cena złota wzrosła w tym roku o ponad jedną trzecią. Cena za uncję kruszcu osiągnęła we wtorek nowy rekord, przekraczając po raz pierwszy symboliczną granicę 2000 dolarów.
 • 2500 dolarów za złoto? Polityka banków może prowadzić do rekordu wszech czasów

  2500 dolarów za złoto? Polityka banków może prowadzić do rekordu wszech czasów

  W styczniu 2002 r. złoto kosztowało 277 USD za uncję. Obecnie jest już siedmiokrotnie droższe. Czy jego cena może osiągnąć 2500 dolarów?
 • Szaleją nie tylko ceny złota. Czy mogą gwałtownie spaść?

  Szaleją nie tylko ceny złota. Czy mogą gwałtownie spaść?

  Cena złota pobiła historyczne rekordy. Srebro jest najdroższe od ponad 15 lat. Właśnie ten kruszec powinien nadal drożeć. To efekt drukowania pieniędzy przez banki centralne.
 • Kursy walut: Słaby dolar podbiją ceny złota

  Kursy walut: Słaby dolar podbiją ceny złota

  Na głównych radarach inwestorów są obecnie napięcia na USA- Chiny oraz zbliżająca się druga fala pandemii. Rynki przyglądają się słabnącemu dolarowi przez pryzmat Fed. To wszystko sprzyja cenom metali szlachetnych w tym złota. Wczoraj zanotowała ona historyczny rekord cenowy 1974 USD za uncję
 • Uwaga: ​Złoto najdroższe w historii!

  Uwaga: ​Złoto najdroższe w historii!

  Notowania złota rozpoczynają bieżący tydzień od kontynuacji rajdu notowań w górę. Zdaniem analityków DM BOŚ, cena złota otworzyła dzisiejszą sesję w okolicach 1900 USD za uncję, zaś później wzrosła ponad 1930 USD za uncję. Tym samym, notowania złota wzbiły się na najwyższe poziomy w historii.
 • Złoto najdroższe od 9 lat, cena uncji coraz bliżej 1900 USD

  Mimo że rajd na rynkach akcji trwa w najlepsze, inwestorzy na globalnych rynkach finansowych nadal utrzymują duże zainteresowanie kupnem złota.
 • Hossa na metalach szlachetnych. Czy kilkuletnie maksima się utrzymają?

  Hossa na metalach szlachetnych. Czy kilkuletnie maksima się utrzymają?

  Kontrakty terminowe na metale szlachetne sukcesywnie rosną. Cena złota jest najwyższa od prawie 9 lat, a uncja srebra pierwszy raz od 4 lat przebiła poziom 20 USD. Przez cztery miesiące biały kruszec zdrożał blisko 77 proc. Ciekawie kształtują się też notowania rzadkich metali szlachetnych, takich jak platyna czy rod. Co to oznacza dla inwestorów? Czy zwyżki będą się utrzymywać?
 • Złoto i srebro kontynuują zwyżki

  Złoto i srebro kontynuują zwyżki

  Mimo krótkiego zawahania strony popytowej w ostatnich tygodniach, notowania złota kontynuują zwyżkę. Ceny kruszcu zanotowały delikatną korektę po przekroczeniu bariery 1800 USD za uncję, jednak w ostatnich dniach powróciły na ścieżkę wzrostów. Wraz z notowaniami złota, dynamiczne wzrosty notuje także srebro.
 • Surowce: Złoto w górę, ropa w dół w świecie zmagającym się z Covid-19

  Surowce: Złoto w górę, ropa w dół w świecie zmagającym się z Covid-19

  W ubiegłym tygodniu indeks monitorujący wyniki kluczowych surowców odnotował czteromiesięczne maksimum; najwięcej zyskały metale przemysłowe i zboża, w szczególności pszenica i miedź. Złoto zrobiło niewielki, ale bardzo istotny ruch w górę do najwyższego poziomu od 2011 r., przekraczając 1 800 USD/oz.

Filmy - Złoto (55)

 • Najszybciej drożeje srebro, a historyczne rekordy cen złota mogą zostać pobite

  Ceny srebra w ciągu miesiąca wzrosły o 18 proc. Wśród metali szlachetnych słabo radzi sobie platyna i pallad. Cena złota może przekroczyć historyczne rekordy ze względu na politykę pieniężną banków centralnych.
 • Gorączka złota trwa, ale też rośnie ryzyko inwestowania

  W 2004 r. złoto kosztowało 500 USD za uncję. Teraz ta cena przekracza 1 700 dolarów. Wbrew wyobrażeniom inwestowanie w złoto jest wysoce ryzykowne. Cena złota w dolarach przez rok wzrosła o 35 proc. Ponieważ polska waluta w tym czasie się osłabiła, to licząc w złotych ceny tego metalu szlachetnego jest już historycznie rekordowa.
 • Samoloty nie nadążają z transportem złota, to jeden z powodów tak dużych zmian w jego cenie

  W ciągu tygodnia złoto zdrożało o ponad 5 proc. Jednak w skali miesiąca zaledwie o 0,3 proc., co wydaje się wielką niespodzianką, skoro nasilają się obawy o skalę recesji pogłębianej przez koronawirusa.
 • Co się stało z polskim złotem?

  Niemal całość przedwojennych rezerw złota, dzięki zdolnościom organizacyjnym i poświęceniu pracowników Banku Polskiego, szczęśliwie przetrwała okres wojny. Większość złota znalazła się po wojnie w dyspozycji władz nowego polskiego banku centralnego – Narodowego Banku Polskiego. Złoto to aż do wyczerpania wykorzystane zostało przez komunistyczne władze Polski na bieżące potrzeby. Po 1998 r. NBP systematycznie powiększa polskie zapasy złota. Ich udział w rezerwach Polski sięga obecnie 9 proc.