złoto

Artykuły - Złoto (886)

 • Zubelewicz: Zakup złota przez NBP krokiem w dobrą stronę w zarządzaniu rezerwami

  Zubelewicz: Zakup złota przez NBP krokiem w dobrą stronę w zarządzaniu rezerwami

  Zwiększenie rezerw złota przez NBP to krok w dobrym kierunku w kwestii zarządzania aktywami rezerwowymi - mówi Kamil Zubelewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej. Dodaje, że propozycja wprowadzenia dłuższych operacji otwartego rynku to dobry pomysł.
 • Diamenty to dobra inwestycja?

  Diamenty to dobra inwestycja?

  W 2016 roku świat obiegła informacja o nowym rekordzie na rynku diamentów. Kamień o nazwie Constellation został sprzedany za niebagatelną kwotę 63 milionów dolarów. Pomimo, że część ekspertów mówi o kryzysie w branży diamentów, ich cena na przestrzeni ostatnich lat, regularnie idzie w górę.
 • Surowce lawirują pomiędzy sankcjami a taryfami

  Surowce lawirują pomiędzy sankcjami a taryfami

  Sierpień to zwykle spokojny miesiąc dla rynków, jednak w tym roku sytuacja jest odmienna. Na rynkach zapanowało zamieszanie w związku z dalszą eskalacją retoryki dotyczącej wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a inwestorzy obawiają się, że zwiększa to przyszłe ryzyko dla światowego wzrostu gospodarczego i popytu.
 • Cena złota na nowych tegorocznych minimach

  Cena złota na nowych tegorocznych minimach

  Początek tygodnia na globalnych rynkach finansowych upływa pod znakiem trudnej sytuacji w Turcji. Obawy dotyczące kondycji tamtejszej gospodarki mocno wstrząsnęły całym światowym rynkiem walutowym, a także, pośrednio, rynkami surowców.
 • FED: Spore spadki cen metali szlachetnych

  FED: Spore spadki cen metali szlachetnych

  Ostatnie dni na rynkach metali szlachetnych były okresem dynamicznych przecen. Już poprzedni tydzień zakończył się na tym rynku na dużym minusie i ten sam scenariusz najprawdopodobniej będzie miał miejsce w bieżącym tygodniu. Notowania kruszców dynamicznie zniżkują: cena złota sięgnęła już okolic 1220 USD za uncję, co oznacza najniższy poziom od lipca 2017 roku, czyli dokładnie od roku.
 • Nowe złote monety bulionowe w Polsce

  Nowe złote monety bulionowe w Polsce

  "Bielik - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" to nowe złote monety uncjowe Narodowego Banku Polskiego. Monety o nominałach 50 zł, 100 zł i 500 zł zastąpią dotychczasowe monety inwestycyjne emitowane od 1995 roku.
 • Jaką drogę pokonuje złota sztabka zanim trafi do klienta?

  Jaką drogę pokonuje złota sztabka zanim trafi do klienta?

  Błyszczą się, przyciągają wzrok i są warte naprawdę dużo - złote sztabki od zawsze kojarzyły się z luksusem i bogactwem. Skąd się biorą złote sztabki? Najbezpieczniejszą formą lokowania pieniędzy w złoto jest wybór sztabek pochodzących od producentów akredytowanych przez londyńską giełdę.
 • Rynki towarowe skupione na Trumpie, Iranie i dolarze

  Rynki towarowe skupione na Trumpie, Iranie i dolarze

  W bieżącym kwartale wyniki głównych surowców są jak dotąd solidne. Mimo to napięcia handlowe i geopolityczne, w połączeniu z umocnieniem dolara, przyczyniły się do utrudnienia warunków na rynku. W ujęciu ogólnym umacniający się dolar spowodował pewne problemy m.in. dla metali szlachetnych.
 • Surowce znalazły się na rozdrożach

  Surowce znalazły się na rozdrożach

  Rynki towarowe rozpoczęły 2018 r. mocnym akcentem, jednak wkrótce znalazły się pod silną presją, ponieważ coraz większe napięcia w handlu międzynarodowym zagroziły dalszym spowolnieniem i tak już hamującego tempa wzrostu gospodarczego. Zmniejszyły się również oczekiwania co do korzystnego dla surowców wzrostu inflacji - bieżące i przyszłe prognozy nie wykazują istotnego wzrostu presji na światowe ceny.
 • W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  Największą popularnością wśród inwestorów w minionym roku cieszył się rynek mieszkaniowy. Potężny kapitał wpłynął też do funduszy inwestycyjnych. Spadł za to popyt na złoto, którego kupić mogliśmy mniej niż 5 ton. Stopniały też oszczędności trzymane na lokatach. Zdaniem analityków Open Finance niskie stopy spowodowały ucieczkę z lokat terminowych w kierunku mieszkań na wynajem.

Filmy - Złoto (37)

 • Jakie wyzwania stoją przed rynkiem złota?

  Rozwój nowych technologii, aplikacje mobilne, wzrost popytu, utrzymanie wysokiego poziomu produkcji i ewolucja metod wydobycia – według Światowej Rady Złota to kluczowe wyzwania, które stoją przed tym rynkiem w kolejnych 30 latach. Jakie zmiany czekają kolekcjonerów złota?
 • Czy pochodzenie złota ma znaczenie?

  Złoto, czyli jeden z najcenniejszych kruszców na świecie, stanowi synonim bezpiecznej inwestycji. Pomimo, że cena tego szlachetnego metalu rośnie raczej powoli i stopniowo, to jednak zwrot z inwestycji robi wrażenie. Rynek złota w Polsce ciągle odnotowuje wzrost. W jakie złoto warto inwestować?
 • Oto najdroższy drink na świecie. Stać cię?

  Ten drink będzie cię sporo kosztował! Nie bez powodu. Posypany jest jadalnymi opiłkami złota i… diamentami. Nosi też wdzięczną nazwę King George VI. To miks dżinu, trzech różnych likierów, soku z cytryny, herbaty hibiskusowej i skórki pomarańczowej. Zrobienie jego zajmuje ponad pół godziny. Kosztuje 100 funtów, a sprzedawany jest w inspirowanym II wojną światową barze The Bletchley w Londynie. (RUPTLY/x-news)
 • Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Ubiegłoroczne zainteresowanie zakupami złota to zasługa światowego wzrostu gospodarczego. Pozytywna sytuacja przyczyniła się do zamożności społeczeństw, a tym samym, w wielu krajach, coraz większe sumy były przeznaczane na zakup złota. Eksperci z World Gold Council oczekują, że dobra passa w światowej gospodarce będzie kontynuowana, dlatego już w I kwartale 2018 roku wskazali powody, dla których warto zainwestować w złoto.