złoto

Artykuły - Złoto (886)

 • W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  Największą popularnością wśród inwestorów w minionym roku cieszył się rynek mieszkaniowy. Potężny kapitał wpłynął też do funduszy inwestycyjnych. Spadł za to popyt na złoto, którego kupić mogliśmy mniej niż 5 ton. Stopniały też oszczędności trzymane na lokatach. Zdaniem analityków Open Finance niskie stopy spowodowały ucieczkę z lokat terminowych w kierunku mieszkań na wynajem.
 • Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Ubiegłoroczne zainteresowanie zakupami złota to zasługa światowego wzrostu gospodarczego. Pozytywna sytuacja przyczyniła się do zamożności społeczeństw, a tym samym, w wielu krajach, coraz większe sumy były przeznaczane na zakup złota. Eksperci z World Gold Council oczekują, że dobra passa w światowej gospodarce będzie kontynuowana, dlatego już w I kwartale 2018 roku wskazali powody, dla których warto zainwestować w złoto.
 • Inflacja przyspieszy. Gdzie schronią się inwestorzy?

  Inflacja przyspieszy. Gdzie schronią się inwestorzy?

  Inflacja przyśpieszy w najważniejszych gospodarczo rejonach świata. Takie przekonanie jest coraz bardziej popularne wśród ekspertów. Jakich reakcji można się spodziewać wśród inwestorów? Czy będzie nią inwestowanie w złoto?
 • Czy nadchodzi dobry czas dla kupujących złoto?

  Czy nadchodzi dobry czas dla kupujących złoto?

  Umacniająca się pozycja złotówki w stosunku do dolara niesie za sobą korzyści dla osób inwestujących w złoto. W 2017 roku kruszec ten udowodnił, że jest nie tylko dobrą inwestycją w czasach kryzysu, ale przynosi również zyski przy wzroście światowej gospodarki.
 • Złoto urosło w rok o 12 proc. Czy 2018 będzie rokiem złota?

  Złoto urosło w rok o 12 proc. Czy 2018 będzie rokiem złota?

  Nie biżuteria i fundusze, ale złote sztabki rozgrzewały inwestorów. W zeszłym roku nastąpił niewielki spadek całkowitego popytu na złoto w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zwiększyły się natomiast zakupy sztabek i monet - wynika z analiz Grupy Goldenmark.
 • Czy Bitcoin zastąpi złoto?

  Czy Bitcoin zastąpi złoto?

  Bitcoin w 2017 r. podrożał o kilkaset procent, a złoto o około 10 proc. Czy blask złota zgaśnie w cieniu rosnącej potęgi najpopularniejszej kryptowaluty świata? Czy to Bitcoin będzie największą nową "bezpieczną przystanią" dla kapitału?
 • Chcesz być bogaty jak Niemcy? Sprawdź, jak oszczędzają

  Chcesz być bogaty jak Niemcy? Sprawdź, jak oszczędzają

  Jak Niemcy pomnażają swoje majątki? Inwestują. Kupują coraz więcej złota. Prognozuje się, że w tym roku kupią ok. 120 ton czystego kruszcu. Polacy natomiast kupią między 7 a 10 ton złota.
 • Największa bańka XXI w. znów rozgrzewa portfele. Inwestorzy wymieniają bitcoiny na złoto?

  Cena złota po kilku miesiącach przecen znacząco ostatnio wzrosła. Zbiegło się to w czasie ze spadkiem wartości bitcoina. Gdy walor ten tracił ponad 40 proc., złoto drożało ponad 7 proc. Wiele wskazuje, że uciekający z kryptowaluty zainteresowali się cennym metalem.
 • Bitcoinowi milionerzy ruszają na rynek złota?

  Ponad 1000 procent zysku w ciągu roku wypracował bitcoin. Kryptowaluta niewątpliwie była jednym z najbardziej pożądanych sposobów na pomnażanie swoich oszczędności. Czy bitcoin będzie nadal rozgrzewał rynek? Zdania analityków są podzielone. Jeżeli nie bitcoin, to które aktywo może zostać bohaterem 2018 roku?
 • Bitcoin przechodzi do defensywy

  Bitcoin przechodzi do defensywy

  Notowania bitcoina nadal spadają i pozostają pod wpływem wydarzeń z Korei Południowej. Kraj ten przoduje w handlu tą walutą, i jest na drodze do uregulowania handlu kryptowalutami. Kurs bitcoina wynosi ok. 12 500 dol. To najniższy poziom od ostatniej głębokiej korekty z pierwszej połowy grudnia ubiegłego roku. Przypomnijmy, że historyczny kurs bitcoina to ok. 19 800 dol.

Filmy - Złoto (35)

 • Oto najdroższy drink na świecie. Stać cię?

  Ten drink będzie cię sporo kosztował! Nie bez powodu. Posypany jest jadalnymi opiłkami złota i… diamentami. Nosi też wdzięczną nazwę King George VI. To miks dżinu, trzech różnych likierów, soku z cytryny, herbaty hibiskusowej i skórki pomarańczowej. Zrobienie jego zajmuje ponad pół godziny. Kosztuje 100 funtów, a sprzedawany jest w inspirowanym II wojną światową barze The Bletchley w Londynie. (RUPTLY/x-news)
 • Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Ubiegłoroczne zainteresowanie zakupami złota to zasługa światowego wzrostu gospodarczego. Pozytywna sytuacja przyczyniła się do zamożności społeczeństw, a tym samym, w wielu krajach, coraz większe sumy były przeznaczane na zakup złota. Eksperci z World Gold Council oczekują, że dobra passa w światowej gospodarce będzie kontynuowana, dlatego już w I kwartale 2018 roku wskazali powody, dla których warto zainwestować w złoto.
 • Czy nadchodzi dobry czas dla kupujących złoto?

  Umacniająca się pozycja złotówki w stosunku do dolara niesie za sobą korzyści dla osób inwestujących w złoto. W 2017 roku kruszec ten udowodnił, że jest nie tylko dobrą inwestycją w czasach kryzysu, ale przynosi również zyski przy wzroście światowej gospodarki.W ubiegłym roku światowa gospodarka odnotowała wzrost na poziomie 3,2 proc. Okres ten to także silna podwyżka cen akcji. Na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE indeks S&P500 wzrósł o 19 proc., w Niemczech DAX zyskał 13 proc., a chiński indeks giełdy w Szanghaju aż 22 proc. W odpowiedzi na ożywienie gospodarcze, w USA bank centralny zdecydował się trzykrotnie podnieść stopy procentowe. Po raz pierwszy od 10 lat bank Anglii zwiększył stopę referencyjną. Co więcej, z dołka deflacyjnego wyszła strefa Euro. Pomimo tak dużego wzrostu gospodarczego, wartość złota wyrażona w USD zwiększyła się prawie o 13,5 proc.
 • Złoto urosło w ciągu roku o 12 proc. Czy 2018 będzie rokiem złota?

  Nie biżuteria i fundusze ale złote sztabki rozgrzewały inwestorów. W zeszłym roku nastąpił niewielki spadek całkowitego popytu na złoto w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zwiększyły się natomiast zakupy sztabek i monet – wynika z analiz Grupy Goldenmark. - Rok 2017 stanął pod znakiem spadków popytów na złoto w ujęciu globalnym. Jest to spadek o mniej więcej ok. 13 procent. Paradoksalnie jednak z punktu widzenia dostawców fizycznego złota jest to rok bardzo udany – mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark.