złoto

Synonimy:
Au,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Złoto (1063)

 • Czy srebro pokona złoto?

  Czy srebro pokona złoto?

  Srebro dołącza do rajdu metali szlachetnych, po tym jak w sierpniu cena tego metalu wzrosła o ponad 14 proc. Znalazło się na poziomie cenowym 18,5 USD za uncję czyli najwyżej od 2017 r. Cena srebra rosła wolniej niż złota, jednak rynek ten charakteryzuje się większą zmiennością niż złota.
 • Ceny ropy rosną, obawy makro słabną

  Ceny ropy rosną, obawy makro słabną

  Światowe ceny surowców już przez drugi tydzień z rzędu pozostawały w defensywie. Straty odnotowano we wszystkich sektorach z wyjątkiem metali szlachetnych i żywca. W tygodniu kończącym się 19 lutego, kiedy złoto gwałtownie poszło w górę, fundusze zwiększyły swoją długa pozycję netto o niemal 4,5 mln uncji (45 000 lotów kontraktów terminowych).
 • Negocjacje w sprawie handlu wywindowały ceny surowców

  Negocjacje w sprawie handlu wywindowały ceny surowców

  W ostatnich tygodniach światowe rynki, od rynków akcji po rynki obligacji korporacyjnych, odnotowały solidne wyniki w związku z optymistycznymi uwagami chińskich i amerykańskich przedstawicieli prowadzących rozmowy w sprawie relacji handlowych. Negocjacje przyciągnęły uwagę inwestorów na tyle, że jeszcze słabsze odczyty danych ekonomicznych przeszły niemal bez echa. Cena palladu w ubiegłym tygodniu osiągnęła rekordowy poziom 1 500 USD/uncję.
 • Gwałtowna przecena metali szlachetnych

  Gwałtowna przecena metali szlachetnych

  Wczorajsza sesja przyniosła sporo emocji inwestorom na rynkach metali szlachetnych. Praktycznie dla wszystkich metali szlachetnych spadek oznaczała zejście poniżej kluczowych poziomów wsparcia - i jednocześnie ważny sygnał dla inwestorów.
 • Po Fed złoto przed nową szansą?

  Po Fed złoto przed nową szansą?

  Amerykańskie władze monetarne w końcu przeszły do działania i po wielu miesiącach nerwowego wyczekiwania, w USA podwyższono stopy procentowe. Bulionowi inwestorzy nie mają powodów do narzekania, ponieważ złoto uniknęło realizacji najczarniejszego scenariusza. Niespodziewane wybicie w trakcie piątkowej sesji może świadczyć o kompletnej zmianie nastawienia wśród inwestorów i możliwym odwróceniu trendu.
 • Gwałtowna przecena złota

  Ostatnich kilka dni na rynku złota było okresem gwałtownej przeceny. Środowa sesja była już szóstą z kolei sesją spadkową na wykresie tego metalu.
 • Fińska gorączka złota

  Fińska gorączka złota

  Zimą 1980 roku Fin Pentti Jamback podczas biegu na nartach usłyszał zgrzyt po najechaniu na ostry kamień. Po obejrzeniu zniszczonej narty spojrzał na przyczynę i w promieniach słońca zauważył dziwne odblaski. Badania geologiczne wykazały podobieństwa Laiva, gdzie doszło do zdarzenia, do Klondyke i Alaski, jeżeli chodzi o pokłady złota.
 • Inwestycje w złoto: Fakty i mity

  Inwestycje w złoto: Fakty i mity

  Przez 11 lat hossy na rynku złota wśród inwestorów i analityków powstało mnóstwo opinii odnośnie do praw rządzących tym rynkiem. Przyjrzyjmy się dziesięciu najczęściej spotykanym.
 • Karty z najwyższej półki - nie wszystko złoto co się świeci

  Karty z najwyższej półki - nie wszystko złoto co się świeci

  Złota karta? Nic prostszego. O platynową trzeba się będzie trochę postarać. Ale tylko najbogatsi klienci mogą liczyć na pełny luksus w postaci czarnych kart, które oferują wyjątkowo przywileje. Niestety, zdarzają się też haczyki.
 • Rogowska przekazała złotą tyczkę Fundacji im. Skolimowskiej

  Rogowska przekazała złotą tyczkę Fundacji im. Skolimowskiej

  Anna Rogowska (SKLA Sopot) w niedzielę poprawiła o dwa centymetry rekord Polski i zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Europy w Paryżu. W poniedziałek złotą tyczkę przekazała Fundacji im. Kamili Skolimowskiej.

Filmy - Złoto (4)