Złote Globy

Artykuły - Złote Globy (93)

 • Znamy datę Złotych Globów 2021

  Znamy datę Złotych Globów 2021

  28 lutego 2021 roku odbędzie się 78. ceremonia rozdania Złotych Globów. Poprowadzą ją Tina Fey i Amy Poehler. Zwykle Złote Globy rozdawane były na początku stycznia każdego roku, ale z powodu niepewności związanej z przebiegiem pandemii COVID-19, podjęta została decyzja o przełożeniu tej imprezy o prawie dwa miesiące.
 • Złote Globy przełożone ze względu na pandemię koronawirusa

  Złote Globy przełożone ze względu na pandemię koronawirusa

  Z powodu pandemii koronawirusa ceremonia wręczenia Złotych Globów zostanie przełożona z pierwszej niedzieli stycznia na 28 lutego 2021 roku - poinformowało w poniedziałek Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), przyznające nagrody od 1944 roku.
 • Z powodu pandemii koronawirusa zmieniono regulamin Złotych Globów

  Z powodu pandemii koronawirusa zmieniono regulamin Złotych Globów

  Stało się to, co było nieuniknione. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej zdecydowało się na wprowadzenie zmian w regulaminie przyznawania nominacji do Złotych Globów. W przeciwieństwie do lat poprzednich, o statuetki będą mogły rywalizować także te filmy, które nie miały swojej premiery kinowej.
 • Lady Gaga: Suknia ze Złotych Globów odnaleziona na aukcji

  Lady Gaga: Suknia ze Złotych Globów odnaleziona na aukcji

  W styczniu 2019 roku Lady Gaga podbiła czerwony dywan lawendową suknią w stylu księżniczki od Valentino. Zaginiona w tajemniczych okolicznościach kreacja została wystawiona na sprzedaż przez pokojówkę, która ten piękny strój zdobyła... legalnie.
 • Taylor Swift zrobi karierę jako aktorka? "Ma zadatki"

  Taylor Swift zrobi karierę jako aktorka? "Ma zadatki"

  Taylor Swift była jednym z gości tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Wokalistka błyszczała na czerwonym dywanie, a wokalistki nie mógł się nachwalić Idris Elba. Czy gwiazda pop wkrótce na serio zainteresuje się aktorstwem?
 • Złote Globy 2018: Mariah Carey podsiadła Meryl Streep

  Złote Globy 2018: Mariah Carey podsiadła Meryl Streep

  Mariah Carey przez przypadek zajęła miejsce Meryl Streep podczas tegorocznej gali rozdania Złotych Globów.
 • Złote Globy 2016: Lady Gaga i Sam Smith z nagrodami

  Złote Globy 2016: Lady Gaga i Sam Smith z nagrodami

  W niedzielę (10 stycznia) po raz 73. wręczono Złote Globy. Wśród nagrodzonych znaleźli się Lady Gaga oraz Sam Smith za piosenkę do najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda.
 • Złote Globy 2016: "Marsjanin" to komedia?

  Złote Globy 2016: "Marsjanin" to komedia?

  Na niecały miesiąc przed ogłoszeniem nominacji do Złotych Globów okazuje się, że niektóre filmy i aktorzy będą mieli szansę na statuetkę w zupełnie innej kategorii, niż przewidywano.
 • Złote Globy 2015: John Legend z nagrodą za najlepszą piosenkę

  Złote Globy 2015: John Legend z nagrodą za najlepszą piosenkę

  Złoty Glob za najlepszą piosenkę w filmie zdobyli John Legend i raper Common za utwór "Glory" z filmu "Selma". Bohaterką internetu została jednak żona Legenda - Chrissy Teigen.

Filmy - Złote Globy (1)

 • Plejada gwiazd na rozdaniu Złotych Globów! W co byli ubrani?

  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej po raz 71. przyznało w niedzielę, 12 stycznia, Złote Globy, honorując najlepszych aktorów i produkcje filmowe 2013 roku. Uwagę operatorów i fotografów zwróciły jednak nie tylko same statuetki, ale także kreacje gwiazd, które pojawiły się na czerwonym dywanie.