złota

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Złota (Film (1999)[The Golden Bowl] Reż.James Ivory) ,

Artykuły - Złota (1136)

 • Czworonogi też zasługują na odrobinę luksusu. Na przykład na kamizelkę z... 24-karatowego złota

  Czworonogi też zasługują na odrobinę luksusu. Na przykład na kamizelkę z... 24-karatowego złota

  Essex, Wielka Brytania. Bradley i Rachel Davis - właściciele firmy Doggy Armour produkującej ubranka i akcesoria dla psów - pochwalili się nową, ekskluzywną kolekcją. Małżeństwo zaprojektowało ochronną kamizelkę dla czworonogów, która na życzenie właściciela może zostać uszyta z wykorzystaniem elementów z 24-karatowego złota.
 • Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Ubiegłoroczne zainteresowanie zakupami złota to zasługa światowego wzrostu gospodarczego. Pozytywna sytuacja przyczyniła się do zamożności społeczeństw, a tym samym, w wielu krajach, coraz większe sumy były przeznaczane na zakup złota. Eksperci z World Gold Council oczekują, że dobra passa w światowej gospodarce będzie kontynuowana, dlatego już w I kwartale 2018 roku wskazali powody, dla których warto zainwestować w złoto.
 • Polska Miedź, krowy i duchy przodków. Budowa kopalni przez KGHM może się nie udać

  Polska Miedź, krowy i duchy przodków. Budowa kopalni przez KGHM może się nie udać

  Projekt budowy przez KGHM kopalni miedzi i złota Ajax stanął pod znakiem zapytania. Kombinat zmaga się z władzami i Indianami.
 • Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Złoto i - do pewnego stopnia - srebro nadal znajdują się w ugruntowanym zakresie, a inwestorzy nadal nie mogą zdecydować się, czy skierować notowania tych surowców w górę, czy w dół. W tym tygodniu minął pierwszy rok prezydentury Donalda Trumpa. Od tego czasu złoto pozostaje w wąskim zakresie wokół 1.250 USD/uncję, a niższe szczyty i wyższe dołki wskazują, że metal czeka na silniejszy impuls i szuka kierunku.
 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.
 • Gigantyczny fundusz Catella wchodzi do Polski

  Gigantyczny fundusz Catella wchodzi do Polski

  Międzynarodowy fundusz inwestycyjny z siedzibą w Niemczech specjalizujący się w inwestowaniu w nieruchomości w tym m.in. apartamenty z segmentu premium na całym świecie, kupił aż 72 mieszkania w budynku Złota44, na piętrach od 11 do 19. To dziewięć pełnych kondygnacji, co odpowiada 23 proc. całości dostępnych w wieżowcu mieszkań.
 • Złoto balansuje na granicy 1100 dolarów, na giełdach bessa

  Złoto balansuje na granicy 1100 dolarów, na giełdach bessa

  Niepokój inwestorów związany z rekordowo niską ceną ropy naftowej, a także wyprzedaż na największych giełdach świata, skutecznie wzmogły popyt na bezpieczne aktywa w ostatnim tygodniu. Coraz głośniejsze opinie o rozpoczęciu bessy na rynkach akcji, na nowo przywróciły wiarę inwestorów w złoto, którego cena zdaje się skutecznie wymykać z ostatniego trendu spadkowego.
 • Czarne złoto tanieje, rubel najsłabszy do dolara w najnowszej historii Rosji

  Czarne złoto tanieje, rubel najsłabszy do dolara w najnowszej historii Rosji

  Bank Rosji w poniedziałek ustalił kurs rubla do dolara na 78,67 RUB. To najniższy kurs rosyjskiej waluty wobec amerykańskiej w najnowszej historii Rosji, uwzględniając dokonaną przez centralny bank Federacji Rosyjskiej w1998 roku denominację rubla.
 • Źle się dzieje na światowym rynku czarnego złota

  Źle się dzieje na światowym rynku czarnego złota

  Raport katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), który m.in. monitoruje wyniki branży w kraju i zbiera dane ze świata wskazuje, że międzynarodowy rynek węgla oczekuje na zmianę trendu. Jednak o ile jeszcze do niedawna na wzrost zapotrzebowania na węgiel wpływały np. bodźce sezonowe, teraz nasyconego rynku nie pobudzają nawet takie czynniki.
 • W lutym ponownie ruszą prace przy wieżowcu Złota 44.

  W lutym ponownie ruszą prace przy wieżowcu Złota 44.

  Niemal 200 mln zł wyda konsorcjum spółki BBI Development i amerykańskiego funduszu Amstar na doprowadzenie inwestycji Złota 44 do stanu deweloperskiego. Prace przy budowie wieżowca w centrum Warszawy zostaną wznowione jeszcze w tym miesiącu. Odbiory zaplanowano na II kwartał 2016 r.

Filmy - Złota (3)

 • Dotyk złota

  Zwykle zdobi nasze dłonie, nadgarstki, palce. Teraz 24-karatowe płatki mogą upiększyć również naszą skórę. I to dosłownie. Zabiegi polegające na wmasowywaniu w skórę złotych płatków nie tylko zdobią, ale też zapobiegają powstawaniu zmarszczek i wygładzają ciało.
 • "Szukam kopalni złota"

  Eduardo Mendoza o swych barwnych bohaterach, o tym, dlaczego nie uważa się za dobrego pisarza, i o drzemiącej w nim powieści jego życia.
 • "Gorączka złota"

  Charlie Chaplin w roli poszukiwacza złota, który wraz z grupą innych zapaleńców wyrusza w podróż na zimną Alaskę.