złota

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Złota (Film (1999)[The Golden Bowl] Reż.James Ivory) ,

Artykuły - Złota (936)

 • Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Złoto i - do pewnego stopnia - srebro nadal znajdują się w ugruntowanym zakresie, a inwestorzy nadal nie mogą zdecydować się, czy skierować notowania tych surowców w górę, czy w dół. W tym tygodniu minął pierwszy rok prezydentury Donalda Trumpa. Od tego czasu złoto pozostaje w wąskim zakresie wokół 1.250 USD/uncję, a niższe szczyty i wyższe dołki wskazują, że metal czeka na silniejszy impuls i szuka kierunku.
 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.
 • Gigantyczny fundusz Catella wchodzi do Polski

  Gigantyczny fundusz Catella wchodzi do Polski

  Międzynarodowy fundusz inwestycyjny z siedzibą w Niemczech specjalizujący się w inwestowaniu w nieruchomości w tym m.in. apartamenty z segmentu premium na całym świecie, kupił aż 72 mieszkania w budynku Złota44, na piętrach od 11 do 19. To dziewięć pełnych kondygnacji, co odpowiada 23 proc. całości dostępnych w wieżowcu mieszkań.
 • Złoto balansuje na granicy 1100 dolarów, na giełdach bessa

  Złoto balansuje na granicy 1100 dolarów, na giełdach bessa

  Niepokój inwestorów związany z rekordowo niską ceną ropy naftowej, a także wyprzedaż na największych giełdach świata, skutecznie wzmogły popyt na bezpieczne aktywa w ostatnim tygodniu. Coraz głośniejsze opinie o rozpoczęciu bessy na rynkach akcji, na nowo przywróciły wiarę inwestorów w złoto, którego cena zdaje się skutecznie wymykać z ostatniego trendu spadkowego.
 • Czarne złoto tanieje, rubel najsłabszy do dolara w najnowszej historii Rosji

  Czarne złoto tanieje, rubel najsłabszy do dolara w najnowszej historii Rosji

  Bank Rosji w poniedziałek ustalił kurs rubla do dolara na 78,67 RUB. To najniższy kurs rosyjskiej waluty wobec amerykańskiej w najnowszej historii Rosji, uwzględniając dokonaną przez centralny bank Federacji Rosyjskiej w1998 roku denominację rubla.
 • Źle się dzieje na światowym rynku czarnego złota

  Źle się dzieje na światowym rynku czarnego złota

  Raport katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), który m.in. monitoruje wyniki branży w kraju i zbiera dane ze świata wskazuje, że międzynarodowy rynek węgla oczekuje na zmianę trendu. Jednak o ile jeszcze do niedawna na wzrost zapotrzebowania na węgiel wpływały np. bodźce sezonowe, teraz nasyconego rynku nie pobudzają nawet takie czynniki.
 • W lutym ponownie ruszą prace przy wieżowcu Złota 44.

  W lutym ponownie ruszą prace przy wieżowcu Złota 44.

  Niemal 200 mln zł wyda konsorcjum spółki BBI Development i amerykańskiego funduszu Amstar na doprowadzenie inwestycji Złota 44 do stanu deweloperskiego. Prace przy budowie wieżowca w centrum Warszawy zostaną wznowione jeszcze w tym miesiącu. Odbiory zaplanowano na II kwartał 2016 r.
 • Banki będą zatrudniać ekspertów od e-bankowości i obsługi zamożnych klientów

  Banki będą zatrudniać ekspertów od e-bankowości i obsługi zamożnych klientów

  Wraz z przenoszeniem bankowości do internetu instytucje finansowe będą zmniejszały sieć stacjonarnych placówek. W związku z tym wiele nowych miejsc pracy w tym sektorze będzie związanych z nowoczesnymi technologiami.
 • Co przyniesie "złote" referendum w Szwajcarii?

  Co przyniesie "złote" referendum w Szwajcarii?

  W niedzielę Szwajcarzy zdecydują w referendum o tym, czy ich bank centralny ma zwiększyć rezerwy złota. Ryzyko, że wyniki zachwieją kursem franka, jest jednak niewielkie. Na rynek walutowy znacznie większy wpływ ma to, co dzieje się w USA.
 • Złoto będzie tanieć. Ceny mogą być najniższe od czterech lat

  Złoto będzie tanieć. Ceny mogą być najniższe od czterech lat

  Ceny złota mimo ostatniej korekty pozostają w dłuższym trendzie spadkowym i będą dalej się obniżać. Inwestorów do wyprzedaży kruszcu skłaniają dobre sygnały płynące z amerykańskiej gospodarki i oczekiwanie podwyższenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W tym roku możliwy jest spadek poniżej ceny 1200 dolarów za uncję - najniższej od 2010 r

Filmy - Złota (3)

 • Dotyk złota

  Zwykle zdobi nasze dłonie, nadgarstki, palce. Teraz 24-karatowe płatki mogą upiększyć również naszą skórę. I to dosłownie. Zabiegi polegające na wmasowywaniu w skórę złotych płatków nie tylko zdobią, ale też zapobiegają powstawaniu zmarszczek i wygładzają ciało.
 • "Szukam kopalni złota"

  Eduardo Mendoza o swych barwnych bohaterach, o tym, dlaczego nie uważa się za dobrego pisarza, i o drzemiącej w nim powieści jego życia.
 • "Gorączka złota"

  Charlie Chaplin w roli poszukiwacza złota, który wraz z grupą innych zapaleńców wyrusza w podróż na zimną Alaskę.