żłobki

Artykuły - żłobki (28)

 • "Nasz Dziennik": Liczę na wzrost dzietności

  W ogólnym bilansie jest jednak wzrost i ciągle jest szansa na te ponad 400 tys. urodzeń w bieżącym roku - zapowiedziała w wywiadzie dla czwartkowego 'Naszego Dziennika" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
 • Będzie praca w żłobkach

  Będzie praca w żłobkach

  Liczba miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych ma wzrosnąć do 2020 r. o ponad 100 proc. - informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawa".
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Żłobek drugim domem

  "Dziennik Gazeta Prawna": Żłobek drugim domem

  Najmłodsze dzieci biją europejskie rekordy w czasie spędzonym bez rodziców - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • "Metro": Urlop zamiast żłobka

  Warszawa likwiduje kilkaset miejsc dla niemowlaków w żłobkach. Zdaniem urzędników są już niepotrzebne, bo rodzice coraz częściej korzystają z rocznego urlopu rodzicielskiego - donosi "Metro".
 • Żłobki, których nie ma

  Żłobki, których nie ma

  Podstawowy problem ze żłobkami jest jeden. Jest ich za mało. O wiele za mało.
 • "Rzeczpospolita": Coraz więcej miejsc w żłobkach

  W ciągu ostatniego półrocza liczba miejsc opieki dla dzieci do trzech lat w Polsce zwiększyła się aż o 12 tys. - wynika z najnowszych danych Ministerstwa Pracy, które przytacza "Rzeczpospolita".
 • "Rzeczpospolita": Żłobki zbyt drogie i niedostępne

  "Rzeczpospolita": Żłobki zbyt drogie i niedostępne

  Z roku na rok w Polsce przybywa żłobków. Ale wciąż jest ich za mało w stosunku do liczby oczekujących na nie dzieci - alarmuje "Rzeczpospolita".
 • RMF24: Przez biurokratyczny absurd żłobek nie może działać

  RMF24: Przez biurokratyczny absurd żłobek nie może działać

  Jest unijne dofinansowanie, jest gotowy i lśniący nowością żłobek, na dzieci czekają zabawki i opiekunowie, ale integracyjny żłobek w stolicy nie może od dwóch miesięcy zostać otwarty. Urzędnicy uznali, że fundacja, która chce uruchomić placówkę, musi udowodnić, że prowadziła budowę żłobka, choć powstał on w miejscu planowanej przychodni. To nie żart - to prawno-urzędniczy absurd z warszawskiej Białołęki.
 • Skandal w żłobku. Będą instalować kamery?

  Klub SP złoży projekt ustawy, który umożliwi instalowanie kamer w żłobkach - zapowiedziała w czwartek posłanka Beata Kempa. Inicjatywa ta jest reakcją na informacje o tym, że opiekunki pracujące w żłobku w Żarach (woj. lubuskie) miały stosować przemocy wobec dzieci.
 • Władze miasta chcą zwiększyć liczbę kontroli w żłobkach

  Władze Katowic chcą zwiększenia liczby kontroli w żłobkach. Tłumaczą, że to działanie prewencyjne po ujawnionych ostatnio w innych miastach przypadkach niewłaściwego traktowania dzieci przez opiekunów.

Filmy - żłobki (2)

 • Tusk proponuje rok urlopu macierzyńskiego

  Będziemy proponowali rodzicom taką formę urlopu, w którym będzie można otrzymać 100 proc. wynagrodzenia, jeśli rodzice zdecydują się na sześć miesięcy, oraz 80 proc., jeśli matka i ojciec zdecydują się na roczny urlop macierzyński - mówił w Sejmie Donald Tusk, zapowiadając: - Problem opieki nad dzieckiem w Polsce rozwiążemy definitywnie.
 • Ponad 3 tys. nowych miejsc w żłobkach

  Blisko 3,2 tys. miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u opiekunów dziennych powstanie dzięki dotacjom z programu "Maluch", który ma wspierać gminy w tworzeniu placówek dla dzieci do lat 3 - poinformowała minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.