zlecenie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Zlecenie (Film (1990)[Catchfire] Reż.Dennis Hopper) , Zlecenie (Film (2003)[The Job] Reż.Kenny Golde)

Artykuły - Zlecenie (496)

 • Opodatkowanie obcokrajowca wykonującego zlecenie

  Opodatkowanie obcokrajowca wykonującego zlecenie

  Popularną formą zatrudniania obcokrajowców jest zawieranie z nimi umów zlecenia. Przy tym stosunku prawnym dla opodatkowania wynagrodzenia uzyskiwanego przez obcokrajowca-zleceniobiorcę istotne jest to, czy taka osoba przedłożyła zleceniodawcy certyfikat rezydencji oraz jak długo przebywała na terenie Polski.
 • ZUS przy wykonywaniu zlecenia i prowadzeniu firmy

  ZUS przy wykonywaniu zlecenia i prowadzeniu firmy

  Gdy przedsiębiorca wykonuje zlecenie w ramach prowadzonej przez siebie firmy, wówczas dla celów ZUS zawartej umowy zlecenia nie bierze się w ogóle pod uwagę. Jeśli jednak wykonywana umowa zlecenia nie pokrywa się z zakresem prowadzonej działalności, wtedy dana osoba ma dwa tytuły do ubezpieczeń. To, w ramach którego tytułu powinna mieć opłacane obowiązkowe składki, w głównej mierze zależy od wysokości przychodu uzyskiwanego ze zlecenia.
 • Zlecenie w połączeniu z etatem a ZUS

  Zlecenie w połączeniu z etatem a ZUS

  Dla rozstrzygnięcia obowiązku ubezpieczeń społecznych pracownika z tytułu dodatkowo zawartej umowy zlecenia istotne jest, czy umowę tę zawiera z podmiotem będącym jednocześnie jego pracodawcą (lub wykonuje ją na rzecz własnego pracodawcy) czy innym podmiotem niż własny pracodawca. Jeśli jest ona zawarta z obcym podmiotem, wówczas trzeba też wziąć pod uwagę wysokość przychodu uzyskiwanego ze stosunku pracy.
 • Qumak zdobył zlecenie w Krakowskim Parku Technologicznym

  Za 7,9 mln zł Qumak wyposaży Małopolski Park Technologii Informacyjnych, działający w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego. Prace potrwają do maja tego roku.
 • Umowy-zlecenia staną się mniej atrakcyjne dla firm

  Umowy-zlecenia staną się mniej atrakcyjne dla firm

  W Sejmie trwają prace nad zmianami w oskładkowaniu umów-zleceń. Eksperci podkreślają, że zmiany te mogą spowodować wzrost kosztów pracy. W związku z tym umowy cywilnoprawne staną się dla pracodawców mniej atrakcyjne niż umowy o pracę. W efekcie jednak może wcale nie zwiększyć się liczba etatów, lecz szara strefa.
 • Choroba zleceniobiorcy w raportach ZUS

  Choroba zleceniobiorcy w raportach ZUS

  W przypadku gdy zleceniodawca wypłaci choremu zleceniobiorcy zasiłek za okres niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, wówczas musi podać stosowną informację w dokumentach rozliczeniowych przekazywanych do ZUS. W razie gdy obok zasiłku wypłaci też wynagrodzenie ze zlecenia, wówczas powinien rozliczyć od niego składki ubezpieczeniowe. Jeśli jednak zleceniobiorca nie przystąpił do ubezpieczenia chorobowego, nie otrzyma świadczenia za okres choroby. Jak wtedy wykazać go w raportach ZUS?
 • Praca na zlecenie: wynagrodzenie, urlopy, ZUS

  Praca na zlecenie: wynagrodzenie, urlopy, ZUS

  Praca na zlecenie liczy się do stażu i ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury.
 • Gigantyczny deficyt w handlu zleceniami

  Gigantyczny deficyt w handlu zleceniami

  W 2013 r. zagraniczne firmy zdobyły w Polsce zamówienia publiczne za niemal 60 mld zł. Polskie spółki za granicą zarabiają grosze - alarmuje "Puls Biznesu".
 • Przymus zawierania umów o pracę zwiększy bezrobocie

  Przymus zawierania umów o pracę zwiększy bezrobocie

  Wysokie koszty pracy oraz przywileje dla pracowników są głównymi powodami, dla których pracodawcy nie chcą zawierać umów o pracę - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Rzetelną Firmę. W ocenie tylko 1/3 badanych przedsiębiorców umowy cywilnoprawne, popularnie zwane śmieciowymi, są plagą niszczącą rynek pracy.
 • Rząd zapowiada cios w zlecenia

  Rząd zapowiada cios w zlecenia

  Umowy zlecenie zostaną oskładkowane. Pracodawcy będą musieli odprowadzać od nich ZUS. Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" rząd zgodził się na postulaty związkowców.

Filmy - Zlecenie (1)

 • "Ostatnie zlecenie"

  Joe ma cztery zasady: nie zadaje pytań, nie uznaje dobra ani zła, nie spotyka się z ludźmi spoza interesu i zawsze wie kiedy się wycofać.