Zjednoczona Lewica

Artykuły - Zjednoczona Lewica (24)

 • „Gdyby Miller z Palikotem potrafili się dogadać, rzeczywistość byłaby inna”

  „Gdyby Miller z Palikotem potrafili się dogadać, rzeczywistość byłaby inna”

  Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych wszystko stało się jasne. Jedne ugrupowania niesione na fali sukcesów zaczęły planować swoje przyszłe działania w Sejmie, drugie liżą rany po porażce i szykują wewnętrzne rozliczenia. Do tych drugich należy Zjednoczona Lewica. Koalicja zdobyła w wyborach 7,52 proc, głosów, o 0,48 proc. za mało, by wejść do Sejmu.
 • Barbara Nowacka przyznaje: "Myślę, że błędów było sporo"

  Barbara Nowacka przyznaje: "Myślę, że błędów było sporo"

  Europejski zwrot w stronę nacjonalizmu, zapotrzebowanie na partie kontestującą system, a le też błędy w kampanii wyborczej - to zdaniem Barbary Nowackiej główne przyczyny porażki Zjednoczonej Lewicy. Koalicja uzyskała 7,55 procent głosów i nie weszła do Sejmu.
 • Co zdecydowało, że lewica uzyskała najgorszy wynik w historii?

  Co zdecydowało, że lewica uzyskała najgorszy wynik w historii?

  - Casus partii Razem to tylko jedna z bardzo wielu przyczyn. Problemem SLD było pójście do wyborów razem z Januszem Palikotem i innymi partiami - twierdzi politolog Rafał Chwedoruk. Eksperci oceniają, co zdecydowało, że Zjednoczona Lewica nie weszła do Sejmu, uzyskując jednocześnie najgorszy wynik w historii lewicy po 1989 roku.
 • Zemke: Nic tak nie wzmocni lewicy, jak rządy silnej prawicy

  Zemke: Nic tak nie wzmocni lewicy, jak rządy silnej prawicy

  - Nic tak lewicy nie pomaga i nie pomoże, jak rządy silnej prawicy, poczekajmy spokojnie. Pełną odpowiedzialność za sytuację w kraju wziął PiS. Ma Sejm, ma Senat i prezydenta. Złożył dziesiątki różnych deklaracji i zostanie oceniony – mówi Janusz Zemke, europoseł z SLD. Polityk nie ukrywa, że wynik lewicy głęboko go rozczarował. Powodów tak słabych notowań widzi kilka.
 • Michał Kabaciński: Niech Razem weźmie odpowiedzialność za brak lewicy w Sejmie

  Michał Kabaciński: Niech Razem weźmie odpowiedzialność za brak lewicy w Sejmie

  - Coś poszło nie tak. Musimy wyciągnąć wnioski i mieć nadzieję, że za cztery lata ludzie poczują brak lewicy w Sejmie. My jako opozycja poza sejmem będziemy kontrolować władzę. Mówimy: Panie Jarosławie, sprawdzam! - komentuje w rozmowie z Interią wyniki wyborów Michał Kabaciński, polityk Twojego Ruchu.
 • #WybieramSwiadomie. Jedyna równa debata polityków

  #WybieramSwiadomie. Jedyna równa debata polityków

  W najbliższą niedzielę wybierzemy skład Sejmu i Senatu RP na kolejne cztery lata. Przez ostatnie tygodnie, w ramach akcji #WybieramSwiadomie, przedstawiciele ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych odpowiadali na zaproponowane przez was pytania. Teraz prezentujemy zestawienie wszystkich odpowiedzi, które padły w czasie jedynej równej, prawdziwej i uczciwej debaty. Zanim oddacie głos, sprawdźcie raz jeszcze, co planują partie.
 • Barbara ​Nowacka: Zjednoczona Lewica poprze PiS, jeśli będzie wstawiać się za ludźmi pracy

  Barbara ​Nowacka: Zjednoczona Lewica poprze PiS, jeśli będzie wstawiać się za ludźmi pracy

  - Minione dziesięć lat w Polsce nie były polityką dla ludzi, ale polityką dla polityki i dla dwóch konserwatywnych partii. Urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy - mówiła we Wrocławiu liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.
 • ​"Rzeczpospolita": Celem Zjednoczonej Lewicy jest drugie miejsce

  ​"Rzeczpospolita": Celem Zjednoczonej Lewicy jest drugie miejsce

  Na ostatniej prostej Zjednoczona Lewica chce wyprzedzić Platformę Obywatelską - podaje "Rzeczpospolita", cytując lewicowych polityków. Skąd ten optymizm?
 • ​Barbara Nowacka: Zrównoważony rozwój zamiast pogoni za wzrostem PKB

  ​Barbara Nowacka: Zrównoważony rozwój zamiast pogoni za wzrostem PKB

  Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka powiedziała w niedzielę w Rzeszowie, że pogoń za coraz wyższym PKB "ściera z widzenia klasy politycznej perspektywę człowieka". "A dla nas zawsze najważniejszy był człowiek i będziemy o niego walczyć" - dodała. Wydarzenie zakłóciła grupka młodych osób krzyczących: "Raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę".
 • Barbara Nowacka: "Jesteśmy zasmuceni. Prezydent obiecywał"

  Barbara Nowacka: "Jesteśmy zasmuceni. Prezydent obiecywał"

  Liczymy na dwucyfrowy wynik i na niego będę pracowała - powiedziała w poniedziałek rano liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, pytana o spodziewany rezultat wyborczy jej ugrupowania. Polityk skomentował również prezydenckie weto ustawy o uzgodnieniu płci.