zjawisko

Artykuły - Zjawisko (131)

 • ​Wielowirowa trąba wodna. Sfilmowano niesamowite zjawisko!

  ​Wielowirowa trąba wodna. Sfilmowano niesamowite zjawisko!

  Rok 2020 dostarczył nam wiele zaskakujących zdarzeń, których raczej szybko nie zapomnimy. Na zakończenie tego okresu natura zafundowała nam niesamowitą, wielowirową trąbę wodną nad Morzem Śródziemnym - fascynujące zjawisko występujące wyjątkowo rzadko.
 • Tajemniczy obiekt nad Argentyną

  Tajemniczy obiekt nad Argentyną

  25 maja br. ok. godziny 17:00 w argentyńskim miasteczku Tigre doszło do niezwykłego zjawiska. Na tamtejszym niebie pojawił się tajemniczy obiekt w kształcie nieregularnego pierścienia.
 • Niezwykłe zjawiska na niebie. Nie przegap!

  Niezwykłe zjawiska na niebie. Nie przegap!

  Warto spojrzeć w niebo w 2014 roku, bo przed nami wiele ciekawych obserwacji astronomicznych. Nasz naturalny satelita pod koniec stycznia stanie się Super Księżycem.
 • Niesamowite zjawisko na niebie. Chmury soczewkowate nad Opolszczyzną

  W pochmurne, jesienne dni niebo nie musi być nudne. Internauta janusz_w uchwycił o poranku w piątek jego niezwykły wygląd.
 • Meksyk: Rośnie nowe pokolenie "ani ani"

  Meksyk: Rośnie nowe pokolenie "ani ani"

  Ponad 6 milionów młodych Meksykanów to tzw. ninis. Ludzie w wieku od 12 do 29 lat nie uczą się, ani nie pracują. To aż się 17 procent wszystkich młodych w tym kraju. Tak wysoki wskaźnik świadczy o wzrastającym braku poczucia perspektywy u młodych - podaje Państwowy Urząd ds. Młodych.
 • Wieczorne spotkanie Księżyca ze Spiką i Saturnem

  Dzisiaj wieczorem, zanim na dobre rozpocznie się spektakl związany z Perseidami, będzie można podziwiać spotkanie Księżyca, Saturna i Spiki - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
 • Kometa i częściowe zaćmienie Księżyca wśród atrakcji kwietniowego nieba

  Kometa i częściowe zaćmienie Księżyca wśród atrakcji kwietniowego nieba

  W kwietniu miłośnicy astronomii będą mogli obserwować wciąż jasną kometę PanSTARRS, częściowe zaćmienie Księżyca i opozycję Saturna.
 • Dwie jasne komety widoczne gołym okiem

  Obserwatorzy znajdujący się na półkuli południowej mogą cieszyć się widokiem dwóch jasnych komet. Choć obie są już widoczne gołym okiem, są jednocześnie słabsze niż pierwotnie oczekiwano - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
 • Rekordowy rok. "Lód topniał w zastraszającym tempie"

  Rekordowy rok. "Lód topniał w zastraszającym tempie"

  W roku 2012 ekstremalne zjawiska pogodowe wystąpiły na całym świecie, zwłaszcza na półkuli północnej, gdzie padły liczne rekordy gorąca, topnienia lodu w Arktyce oraz występowały fale skrajnego zimna - podała w środę Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).
 • ADHD i inne cudowne zjawiska

  ADHD i inne cudowne zjawiska

  Od 21 listopada 2012 r., w warszawskim Teatrze Studio, będzie można oglądać przedstawienie w reżyserii Joanny Szczepkowskiej, zatytułowane "ADHD i inne cudowne zjawiska", czyli artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi.

Filmy - Zjawisko (2)

 • "Adele jest fascynującym zjawiskiem"

  Musiałam napisać ją błyskawicznie, bo w około 3 miesiące. Wydawca chciał dostać tę książkę bardzo szybko, bo Adele jest właśnie teraz wielką gwiazdą - zdradza nam Caroline Sanderson, autorka książki "Być jak... Adele".
 • Michał Szpak: zadufane zjawisko?

  W Polsce ocenia się człowieka po okładce - uważa Michał Szpak, najbardziej kontrowersyjny uczestnik pierwszej polskiej edycji "X Factor".