zjawiska

Artykuły - Zjawiska (36)

 • Raport miesięczny za wrzesień 2013

  1. Opis tendencji i zdarzeń w otoczeniu Emitenta Według opinii Zarządu, we wrześniu 2013 r. w otoczeniu Emitenta nie wystąpiły zjawiska czy tendencje, które mogłyby mieć istotny wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. W omawianym okresie Emitent prowadził działania sprzedażowe i marketingowe w celu zwiększenie liczby zawieranych umów z Seniorami. Działania Spółki w zakresie zawierania nowych umów skoncentrowane są przede wszystkim na eksplorowaniu zbudowanej bazy k
 • Nadchodzi czas ekonomii chuliganów!

  Nadchodzi czas ekonomii chuliganów!

  Czy ekonomia jest w stanie przyczynić się do lepszego objaśnienia każdego zjawiska? To ryzykowna teza, chociaż zakusy "królowej nauk społecznych" sięgają coraz dalej. Ekonomiści próbują nawet rzucić nowe światło na zachowania stadionowych chuliganów.
 • Nowe zjawiska, trendy, wyzwania i technologie na Kongresie Profesjonalistów PR

  Nowe zjawiska, trendy, wyzwania i technologie na Kongresie Profesjonalistów PR

  Ponad 200 uczestników, 30 prelegentów, dziesiątki poruszonych tematów, a także 12 godzin zróżnicowanych bloków warsztatowych - tak przebiegał Kongres Profesjonalistów Public Relations 2013. W tym roku w Rzeszowie eksperci poszukiwali odpowiedzi na pytania: Co dalej z PR? Dokąd zmierza? Nadal się rozwija, czy stoi w miejscu? Organizatorami Kongresu byli: Uniwersytet Wrocławski i Newsline Sp. z o.o., a sponsorem głównym - firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o.
 • "Nasz Dziennik": Dzikie kopalnie na Mazurach

  "Nasz Dziennik": Dzikie kopalnie na Mazurach

  Mazury zamieniają się powoli w obszar górniczy, ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami tego zjawiska - alarmuje "Nasz Dziennik".
 • Raport miesięczny za styczeń 2013

  1. Opis tendencji i zdarzeń w otoczeniu Emitenta Według Zarządu, w styczniu 2013 r. w otoczeniu Emitenta nie wystąpiły zjawiska czy tendencje, które mogłyby mieć istotny wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. W dniu 08.01.0213 r. Zarząd PHARMENA S.A. w nawiązaniu do Strategii Spółki na lata 2012-2015 w zakresie badań nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym 1-MNA (opublikowanej w raporcie bieżącym nr 16/2012 z dnia 13.04.2012 r.) informował, że w dniu 07.01.2013 r. sp
 • Portugalia: Ponad 620 firm przeprowadziło grupowe zwolnienia

  Portugalia: Ponad 620 firm przeprowadziło grupowe zwolnienia

  Od stycznia do sierpnia br. ponad 620 portugalskich firm przeprowadziło grupowe zwolnienia. Skala zjawiska wzrosła o 74 proc. wobec analogicznego okresu 2011 r.
 • O inflacji słów kilka

  Zjawiska inflacji nie można rozpatrywać wyłącznie w kategoriach negatywnych. W środkach masowego przekazu niejednokrotnie pojawia się stwierdzenie, że gospodarce grozi wzrost inflacji. Jednakże niewielu autorów tłumaczy dokładniej na czym polega zagrożenie wynikające z takiego stanu rzeczy.
 • Komisja Europejska ocenia, stan Polski poprawia się

  Komisja Europejska ocenia, stan Polski poprawia się

  Jeżeli nie wystąpią niekorzystne zjawiska na rynkach finansowych i zagranicznych, wzrost PKB w latach 2014-2015 może wynieść średnio 3,5 proc. - prognozuje Komisja Europejska w roboczym dokumencie oceniającym polski plan konwergencji.
 • "Trela to zjawisko"

  "Trela to zjawisko"

  "W moim przekonaniu jest to człowiek dotknięty palcem bożym, nieświadomy wartości swego talentu" - tak o Jerzym Treli mówił przed laty nieżyjący już aktor Jerzy Bińczycki. Trela, który z Krakowem związał większość swojego życia, obchodzi w środę, 14 marca, swoje 70. urodziny i jednocześnie 50-lecie pracy artystycznej.
 • "Powstanie Warszawskie": Nie można przejść obojętnie

  "Powstanie Warszawskie": Nie można przejść obojętnie

  - Temat Powstania Warszawskiego jest tak znaczący dla naszej historii i kultury, że mało kto przechodzi obok zjawiska obojętnie - komentuje w rozmowie z INTERIA.PL Mariusz Denst z zespołu Lao Che, który to historyczne wydarzenie zinterpretował na wznowionym właśnie albumie "Powstanie Warszawskie".

Filmy - Zjawiska (1)

 • Czasami warto spojrzeć w niebo

  Kiedy Słońce chowa się za horyzontem i zapada zmrok warto wyjść z domu aby spojrzeć w niebo. Swoim filmem poklatkowym zachęca nas do tego polski astrofotograf mieszkający na co dzień w północnej Szkocji - Maciej Winiarczyk. Jego film jest podsumowaniem dwuletniego fotografowania nieba z terenów Szkocji i Islandii.