Zintegrowany Informator Pacjenta

Artykuły - Zintegrowany Informator Pacjenta (5)

 • Pacjent ma łatwiejszy dostęp do swoich danych

  Pacjent ma łatwiejszy dostęp do swoich danych

  Do swojego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) prowadzonym przez NFZ można się już zalogować z użyciem Profilu Zaufanego. Niestety, żeby przebrnąć przez cały proces trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo jest czasochłonny.
 • Zabieg, którego nie było. ZIP wykrywa przekręty?

  Zabieg, którego nie było. ZIP wykrywa przekręty?

  Śląski NFZ zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu wyłudzenia pieniędzy przez prywatną placówkę medyczną. To pacjent rejestrując się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta zauważył, że w historii jego leczenia jest zabieg, którego nigdy nie przechodził. NFZ na razie nie zdradza, o jaką konkretnie placówkę i kwotę chodzi.
 • Kompromitacja NFZ. Radzimy: Sprawdź swoją historię choroby

  Kompromitacja NFZ. Radzimy: Sprawdź swoją historię choroby

  Kobieta, która dowiedziała się, że ma dziecko, choć nigdy nie była w ciąży - to tylko jeden z przypadków błędów w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Baza danych została uruchomiona przez Narodowy Fundusz Zdrowia na początku lipca. Do teraz oficjalne skargi złożyło prawie 50 osób mających zastrzeżenia do umieszczonej w systemie historii swojej choroby. Kolejnych kilkadziesiąt zgłosiło błędy przez telefon albo e-mail.
 • Prezes NFZ: Na przełomie czerwca i lipca system informatyczny z historią chorób pacjenta

  Prezes NFZ: Na przełomie czerwca i lipca system informatyczny z historią chorób pacjenta

  Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) to nowy system informatyczny NFZ, który ma wystartować na przełomie czerwca i lipca tego roku. Agnieszka Pachciarz, prezes NFZ, zapewnia, że prace nad jego uruchomieniem idą zgodnie z planem i trwają ostatnie modyfikacje, związane m.in. z ochroną danych pacjentów. Za pośrednictwem systemu każdy ubezpieczony będzie mógł przejrzeć własną historię medyczną online począwszy od 2004 roku.
 • Kiedy ruszy Zintegrowany Informator Pacjenta?

  Kiedy ruszy Zintegrowany Informator Pacjenta?

  Wizyty u lekarza, pobyty w szpitalu, informacje o receptach i wykupionych lekach. Chory będzie miał online wgląd w historię swojego leczenia. Narodowy Fundusz Zdrowia testuje Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). System ma być udostępniony w połowie roku.