zimowe igrzyska

Synonimy:
igrzyska zimowe,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zimowe igrzyska (167)

 • Zimowe igrzyska 2030. Kandydatami Saksonia, Turyngia i Bawaria

  Zimowe igrzyska 2030. Kandydatami Saksonia, Turyngia i Bawaria

  Saksonia, Turyngia i Bawaria chcą wspólnie zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie w 2030 roku. Główną areną miałby być Oberhof w Turyngii, posiadający skocznię, tor bobslejowy oraz arenę do rywalizacji biathlonistów. Konkurencje łyżwiarskie zaplanowano w Erfurcie.
 • Igrzyska 2026 w Mediolanie i Cortinie. Włoskie media komentują

  Igrzyska 2026 w Mediolanie i Cortinie. Włoskie media komentują

  "Oto Italia, która wygrywa", "Cud w Mediolanie i w Cortinie d'Ampezzo" - to niektóre z komentarzy we włoskiej prasie dzień po przyznaniu przez MKOl stolicom Lombardii i sportów zimowych organizacji zimowych igrzysk 2026 roku.
 • Igrzyska olimpijskie 2026. Ostre komentarze w Szwecji po wyborze włoskiej kandydatury

  Igrzyska olimpijskie 2026. Ostre komentarze w Szwecji po wyborze włoskiej kandydatury

  "Dziwna decyzja", "jesteśmy w piekle", "naprawdę szkoda" - brzmiały pierwsze szwedzkie komentarze po odrzuceniu kandydatury Sztokholmu i Are do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku i decyzji MKOl-u przyznania ich Mediolanowi i Cortinie d'Ampezzo.
 • Zimowe igrzyska olimpijskie 2026. Mediolan i Cortina d'Ampezzo gospodarzami

  Zimowe igrzyska olimpijskie 2026. Mediolan i Cortina d'Ampezzo gospodarzami

  Włoskie Mediolan oraz Cortina d'Ampezzo będą gospodarzami zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku.
 • Zimowe igrzyska 2026 roku. 24 czerwca poznamy gospodarza

  Zimowe igrzyska 2026 roku. 24 czerwca poznamy gospodarza

  Gospodarz zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku zostanie wybrany 24 czerwca podczas sesji w Genewie - poinformował w komunikacie MKOl. Wybór zostanie dokonany spośród dwóch kandydatur - Sztokholmu i Mediolanu.
 • Zimowe igrzyska olimpijskie. To się nie opłaca

  Zimowe igrzyska olimpijskie. To się nie opłaca

  Przed rokiem rozpoczęły się zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. W koreańskim kurorcie część obiektów już niszczeje, na utrzymanie pozostałych mieszkańcy prowincji Gangwon muszą wydawać miliony.
 • Dla kogo zimowe igrzyska 2026? Zaskakujący konflikt

  Dla kogo zimowe igrzyska 2026? Zaskakujący konflikt

  Wokół wyboru gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku rozgorzał kuriozalny konflikt. Na początku tygodnia kanadyjscy podatnicy poparli kandydaturę... Sztokholmu. W odpowiedzi Szwedzi wzywają do głosowania na... Calgary.
 • Igrzyska 2026. Kanadyjscy podatnicy popierają kandydaturę... Sztokholmu

  Igrzyska 2026. Kanadyjscy podatnicy popierają kandydaturę... Sztokholmu

  Na trzy tygodnie przed referendum, które ma zadecydować o przyszłości starań Calgary do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, Kanadyjska Federacja Podatników poparła kandydaturę... Sztokholmu.
 • Igrzyska 2026. Sztokholm wycofa się z walki o prawo do organizacji?

  Politycy są przeciw i Sztokholm może wycofać się z rywalizacji o prawa gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku.
 • Igrzyska zimowe 2026. Włochom zostały dwa miasta

  Wspólna kandydatura Mediolanu i Cortiny d'Ampezzo będzie reprezentować Włochy w procesie ubiegania się o organizację zimowych igrzysk w 2026 roku. Z ewentualnego przeprowadzenia imprezy zrezygnował Turyn - poinformował tamtejszy komitet olimpijski (CONI).

Filmy - Zimowe igrzyska (8)

 • Zimowe igrzyska olimpijskie 2026 w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo. Szalona radość Włochów. Wideo

  Zimowe igrzyska olimpijskie w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Bazą dla sportowców będzie Mediolan, natomiast zawody odbędą się w oddalonym o 400 kilometrów kurorcie Cortinie d'Ampezzo.
 • Zmiany na igrzyskach zimowych. Siedem nowych konkurencji. Wideo

  Siedem nowych konkurencji: bobslejowe jedynki kobiet, mieszane drużyny w skokach narciarskich, a także drużyny mieszane w: short tracku, narciarstwie dowolnym (aerials) i snowboarcrossie, jak również big air kobiet i mężczyzn w narciarstwie dowolnym włączono do programu zimowych igrzysk w Pekinie w 2022 r.
 • Bronisław Stoch: Trudno się uwolnić od stresu, napięcia i niepokoju. Skoki są bardzo kapryśne

  Dziś oficjalnie rozpoczęły się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Naszą największą medalową nadzieją jest podwójny mistrz olimpijski - Kamil Stoch. Gościem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM był ojciec Kamila Stocha - Bronisław Stoch. "Kamil powiedział, że nie musi bronić medali, bo jemu nikt ich nie zabierze. Nie jest na pozycji defensywnej, że musi ich kurczowo pilnować" - tak o obronie olimpijskiego złota mówił pan Bronisław. Ojciec zawodnika przyznaje, że będzie kibicował swojemu synowi w domu: "Niektóre media chciały się wcisnąć w zakątek naszego przeżywania, ale nigdy na to nie szliśmy. Nie lubimy szopki. Nie wszystko jest na sprzedaż, są pewne reakcje, jest swobodna atmosfera, która pozwala nam na to, na co pozwala aura prywatna. Pod własnym dachem człowiek zawsze może się swobodnie zachować" - mówi Marcina Zaborskiego. Przyznaje też, że nie ma żadnych rytuałów przed startami syna: „Staramy się nie wikłać w nawyki, czy przymusowe czynności. Po prostu staramy się w każdym momencie reagować naturalnie. Staramy się nie histeryzować, gdy niezbyt dobrze się dzieje. Staramy się, żeby nasze reakcje nie wykraczały poza pewną granicę przyzwoitości" - mówi ojciec Stocha. "Na razie dajemy mu święty spokój i pozwalamy mu się całkowicie skupić, włącznie na sportowych sprawach" - odpowiada na pytanie, czy przed zawodami będzie kontaktował się z synem.