Zimowa

Artykuły - Zimowa (32)

 • Festiwal w Opolu 2016: Debiuty - Kortez i Daria Zawiałow triumfują (relacja, zdjęcia)

  Festiwal w Opolu 2016: Debiuty - Kortez i Daria Zawiałow triumfują (relacja, zdjęcia)

  Drugim koncertem pierwszego dnia tegorocznego Festiwalu w Opolu był konkurs Debiutów. Największe wrażenie na telewidzach zrobił Kortez. Natomiast Opolską Karolinkę przyznano Darii Zawiałow. Otrzymała ona również nagrodę Polskiego Radia.
 • Festiwal Opole 2016: Znamy tegorocznych debiutantów

  Festiwal Opole 2016: Znamy tegorocznych debiutantów

  W poniedziałek (25 kwietnia), podczas warszawskich przesłuchań, zdecydowano, kogo widzowie Jedynki zobaczą 3 czerwca w koncercie Debiuty 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. O nagrodę im. Anny Jantar powalczy 11 artystów.
 • Drożeją zimowe kurorty na świecie

  Drożeją zimowe kurorty na świecie

  Przeciętnie aż o 11 proc. zdrożały w ciągu ostatnich 2 lat nieruchomości w 20 najpopularniejszych zimowych kurortach na świecie (do połowy 2014 r.).
 • W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Ferie zimowe były jednym z hitów polskiego internetu ostatnich tygodni. Pisano o nich w kontekście zarówno warunków pogodowych, jak i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Większość wzmianek ukazała się na portalach o profilu ogólnoinformacyjnym. Cennym źródłem informacji o sposobach organizowania wypoczynku był Facebook.
 • Zimowy urlop z finansowym wsparciem pracodawcy

  Zimowy urlop z finansowym wsparciem pracodawcy

  Okres ferii zimowych to czas dwutygodniowego wypoczynku nie tylko dla dzieci, lecz także dla ich rodziców. Najczęściej odpoczynek taki wiąże się z wyjazdem samych dzieci na zimowisko czy całej rodziny na narty. Niektórzy pracodawcy wspierają finansowo swoich pracowników poprzez współfinansowanie kosztu takich atrakcji. W zależności od źródła, z którego środki na ten cel zostaną pracownikom przekazane, pomoc ta będzie podlegała składkom ZUS lub będzie z nich zwolniona.
 • Zimowy wypoczynek z odpowiednią polisą

  Zimowy wypoczynek z odpowiednią polisą

  Na stoku nietrudno o nieszczęśliwy wypadek, dlatego przed wyjazdem na zagraniczne ferie warto zaopatrzyć się nie tylko w europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego zapewniającą dostęp do publicznych świadczeń z zakresu ochrony zdrowia (które mogą być również odpłatne), ale też w odpowiednią polisę.
 • Obowiązki bhp w sezonie zimowym

  Obowiązki bhp w sezonie zimowym

  Zimowa aura nie powinna wpływać na warunki wykonywania pracy. Niskie temperatury, opady śniegu czy oblodzenie nie są okolicznościami zwalniającymi pracodawcę z obowiązków z zakresu bhp. Wręcz przeciwnie, utrudnienia związane z zimowym ochłodzeniem zobowiązują pracodawcę do zwiększenia wysiłków w celu zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy.
 • Referendum ws. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 w Krakowie

  Referendum ws. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 w Krakowie

  Organizacja w Krakowie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku budzi obawy wielu mieszkańców stolicy Małopolski przed nadmiernymi obciążeniami finansowymi i organizacyjnymi. Przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego twierdzą, że jest to również wina braku rzetelnej informacji o plusach i minusach organizacji igrzysk. Ich zdaniem, w debacie publicznej dominują negatywne emocje.
 • Ryanair: Więcej lotów z krakowskiej bazy w rozkładzie zimowym

  Ryanair: Więcej lotów z krakowskiej bazy w rozkładzie zimowym

  Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair zapowiedziała w środę zwiększenie częstotliwości lotów ze swojej bazy w Krakowie w tegorocznym rozkładzie zimowym. Przewoźnik będzie wykonywał 93 połączenia tygodniowo, o 8 proc. więcej niż ubiegłej zimy.
 • Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Zima to okres zwiększonego zakresu obowiązków właścicieli nieruchomości. Nieodśnieżenie chodnika przylegającego do posesji lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom grozi mandatem w wysokości do 500 zł.