Pogoda - zima

Synonimy:
zuma,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zima (189)

 • Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo centralna znajdują się pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 • Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed zagrożeniami związanymi z zimą. W specjalnym komunikacie resort apeluje o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.
 • Uwaga: Przed nami atak zimy

  Uwaga: Przed nami atak zimy

  Z opóźnieniem, ale jednak- na południu Małopolski spodziewane są spore opady śniegu. I co ważne - już najbliższej nocy w Tatrach i na Podhalu opady mogą być naprawdę bardzo intensywne.
 • RMF24: Zima zawróciła. Na Podhalu - śnieg

  RMF24: Zima zawróciła. Na Podhalu - śnieg

  Zima wraca na Podhale. W regionie zapowiadane jest na dzisiaj załamanie pogody.
 • Atak zimy w USA

  Atak zimy w USA

  Północno-środkowe stany USA W USA zaatakowała ostra zima. Jest to bardzo rzadkie zjawisko o tej porze roku. Według prognoz zima będzie równie ostra jak ubiegłoroczna, która należała do najzimniejszych w historii Stanów Zjednoczonych.
 • Zima nie odpuszcza w amerykańskim Michigan. 30 cm śniegu w ciągu doby

  Zima nie odpuszcza w amerykańskim Michigan. 30 cm śniegu w ciągu doby

  Aż 30 cm śniegu spadło ostatniej doby w niektórych miejscach amerykańskiego stanu Michigan.
 • Moskwa w śniegu

  Moskwa w śniegu

  Do Moskwy powróciła zima. I to nie jest primaaprilisowy żart. W ciągu ostatniej doby w rosyjskiej stolicy spadło 10 centymetrów białego puchu.
 • Iran sparaliżowany przez śnieg

  Iran sparaliżowany przez śnieg

  Obfite opady śniegu sparaliżowały drogi w północnym Iranie. Tamtejsze służby podały, że od wczoraj w trasie utknęło około 14 tysięcy osób.
 • Prognozy: Dynamiczna pogoda w Polsce. Mowa nawet o śniegu

  Prognozy: Dynamiczna pogoda w Polsce. Mowa nawet o śniegu

  Zachmurzenie na ogół duże i całkowite, przejaśnienia tylko sporadyczne, opady deszczu, lokalnie deszczu połączonego ze śniegiem, w górach śniegu i maksymalnie do 10 st. C - takie są prognozy na wtorek. Aura będzie zatem kapryśna i dynamiczna. W środę chwil ze słońcem znacznie więcej, a opady mają stopniowo ustępować. Niestety, w czwartek znowu przydadzą się parasole.
 • Atak zimy na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy zaskoczeni

  Atak zimy na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy zaskoczeni

  W kalendarzu wiosna tymczasem w Sudetach zrobiło się... biało. Miejscami spadło nawet do 30-35 centymetrów śniegu. Na drogi wyjechały pługopiaskarki. Mieszkańcy nie kryją, że takiego obrotu sprawy się nie spodziewali...