wydarzenia - zima

Synonimy:
zuma,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zima (172)

 • USA: Ponad 20 śmiertelnych ofiar zimy

  USA: Ponad 20 śmiertelnych ofiar zimy

  Najnowszy atak zimy w USA spowodował co najmniej 21 ofiar śmiertelnych oraz pozbawił prądu ponad pół miliona gospodarstw domowych i przedsiębiorstw - podały w piątek amerykańskie media. Odwołano tysiące lotów, nieczynnych jest wiele linii kolejowych.
 • RMF24: Wojewoda obwinia starostę. Resort administracji go broni

  RMF24: Wojewoda obwinia starostę. Resort administracji go broni

  ​- Wszyscy starostowie mają obowiązek korzystać z szybkiego przepływu informacji systemu CAR. Nie raportowali, więc opierałam się na informacjach od służb - tak swoją spóźnioną reakcję na śniegowy paraliż kilkudziesięciu miejscowości w regionie tłumaczy wojewoda lubelska Jolanta Szołno-Koguc. - Teraz się dowiedziałem o tym systemie - odpowiada starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozwiewa natomiast wątpliwości. Zapewnia, że system CAR nie jest obowiązkowy.
 • Lubelskie: Część dróg nadal nieprzejezdna

  Lubelskie: Część dróg nadal nieprzejezdna

  Do 15 wsi nie było rano dojazdu w powiecie hrubieszowskim (Lubelskie). Nadal nieprzejezdnych jest ok. 70 km dróg powiatowych - poinformował starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa.
 • Policja: W weekend z wychłodzenia zmarły dwie osoby

  Policja: W weekend z wychłodzenia zmarły dwie osoby

  W weekend z wychłodzenia zmarły w Polsce dwie osoby, a od początku roku 48 osób - wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji. MSW apeluje o rozwagę i zwracanie uwagi na osoby bezdomne i starsze.
 • Olbrzymie zaspy odcięły setki osób od świata. Zajęcia w szkole odwołane

  Olbrzymie zaspy odcięły setki osób od świata. Zajęcia w szkole odwołane

  Zima wciąż nie odpuszcza. Nieprzejezdne drogi, miejscowości odcięte od świata i odwołane pociągi - to rzeczywistość, z którą zmaga się kilkanaście powiatów w całej Polsce. Najgorzej sytuacja wygląda na Lubelszczyźnie. Tam zasypana jest część dróg gminnych. Odciętych jest 49 miejscowości w powiecie hrubieszowskim i tomaszowskim - mówi Emilia Wieremczuk z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
 • Tragiczny bilans sobotnich mrozów. Nie żyje 11 osób

  Tragiczny bilans sobotnich mrozów. Nie żyje 11 osób

  Niskie temperatury zbierają tragiczne żniwo. Tylko ostatniej doby z powodu wychłodzenia organizmu zmarło 11 osób - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
 • Radni PiS: Oszczędności na zimie przesunąć na inne cele

  Białostoccy radni PiS uważają, że można już mówić o znacznych oszczędnościach w budżecie na zimowe utrzymanie miasta i chcą te pieniądze przeznaczyć na kulturę oraz sport młodzieżowy. Przedstawiciele magistratu przypominają, że zima się jeszcze nie skończyła.
 • Włochy: Narciarze giną w lawinach: 9 ofiar w ciągu 4 dni

  Włochy: Narciarze giną w lawinach: 9 ofiar w ciągu 4 dni

  9 osób zginęło w lawinach we włoskich Alpach w ciągu czterech dni. Stan alarmowy nie mija, a największe zaniepokojenie pogotowia górskiego wywołuje to, że mimo zagrożenia narciarze jeżdżą poza oznakowanymi trasami.
 • Zmiana czasu na zimowy. Śpimy godzinę dłużej

  Zmiana czasu na zimowy. Śpimy godzinę dłużej

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
 • Moskiewscy meteorolodzy: Wiosna zawita w okolicach 20 kwietnia

  Moskiewscy meteorolodzy: Wiosna zawita w okolicach 20 kwietnia

  Opóźnia się nadejście wiosny u naszych wschodnich sąsiadów. Według moskiewskich meteorologów do europejskiej części Rosji klimatyczna wiosna zawita w okolicach 20 kwietnia, czyli za 2 tygodnie.

Filmy - Zima (6)

 • "Wydarzenia": Zima na początku wiosny. Mimo to, przyroda budzi się do życia

  W weekend pogoda będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Spadnie zarówno deszcz, jak i śnieg, a wiatr będzie chwilami bardzo silny. Meteopaci będą narzekać na wahania ciśnienia. Pomimo tych niesprzyjających warunków, do życia budzi się przyroda oraz zwierzęta.
 • "Wydarzenia": Turysta spadł z Giewontu. Nagrał całą sytuację i wrzucił do sieci

  Niefortunnie zakończyła się wspinaczka na Giewont dla jednego z turystów, który nie miał kasku ani doświadczenia. Zamiast schodzić w dół tyłem, zaczął schodzić bokiem. W pewnym momencie zaczął spadać. Nagranie wideo z całej sytuacji wrzucił do sieci, jako przestrogę dla innych turystów. Ratownicy TOPR ostrzegają - zima wróciła, a na szlakach obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego.
 • "Wydarzenia": Lodołamacze musiały wypłynąć na rzekę. Potrzebne są do kruszenia lodu na Wiśle

  Wisła po raz pierwszy od wielu została skuta lodem. Aby zaradzić tej sytuacji, wysłano lodołamacze. Wśród nich dwie zupełnie nowe jednostki.Więcej w materiale Artura Molędy.
 • Atak zimy w Waszyngtonie. Ludzie robią bitwy na śnieżki

  Stolica USA cała w śniegu. Mieszkańcy ruszyli na zimowe spacery, lepią bałwany oraz organizują bitwy na śnieżki.
 • Zawieje i zamiecie śnieżne. Polska mierzy się ze skutkami ataku zimy

  Przez Polskę przetaczają się śnieżyce. Ze skutkami ataku zimy mierzy się zwłaszcza wschodnia część kraju, ale również w górach wystąpiły intensywne opady śniegu. Policja apeluje do kierowców o rozwagę na drodze i przypomina jak ważne są zimowe opony w takich warunkach.
 • Pierwsza polska wyprawa w Himalaje

  Pierwsza polska wyprawa w Himalaje wyruszyła wiosną 1939 roku z Dworca Głównego w Warszawie. Pociągiem przez Austrię i Włochy, statkiem do Indii, potem znów koleją i wreszcie pieszo z karawaną kulisów do stóp świętej góry Hindusów dotarli Stefan Bernadzikiewicz, Jakub Bujak, Adam Karpiński i Janusz Klarner. 2 lipca na niezdobytym dotąd szczycie Nanda Devi Wschodniej (7434 m. n.p.m.) stanęli Jakub Bujak i Janusz Klarner. Było to największe osiągnięcie polskich wspinaczy i jedno z najtrudniejszych wejść - na tamte czasy - w historii wypraw wysokogórskich. Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego Magdaleny Bujak-Lenczowskiej