zimą

Artykuły - Zimą (81)

 • PGNiG gotowe na ciężką zimę - magazyny gazu wypełnione

  PGNiG gotowe na ciężką zimę - magazyny gazu wypełnione

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało o rekordowych ilościach gazu zmagazynowanego w podziemnych zbiornikach. Jeszcze w tym miesiącu zakończy się zatłaczanie gazu przed czekającą nas zimą.
 • "Gazeta Polska codziennie": Zimą może zabraknąć prądu

  "Gazeta Polska codziennie": Zimą może zabraknąć prądu

  Jeśli susza przeciągnie się do późnej jesieni i szybko przyjdzie mroźna zima, to w Polsce może zabraknąć prądu - ostrzegają w "Gazecie Polskiej codziennie" eksperci.
 • Zdążyć przed zimą, czyli budowa domu w kilka miesięcy

  Zdążyć przed zimą, czyli budowa domu w kilka miesięcy

  ,,Wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna" - to powiedzenie jest chyba znane nam wszystkim. Legendarne są też opowieści o czasochłonnej budowie domu. Niekompetencja ekipy budowlanej, wymuszone przerwy spowodowane warunkami atmosferycznymi czy związaniem poszczególnych elementów - to najczęstsze przyczyny opóźnień w budowie domu. Oto kilka metod, pozwalających na wybudowanie budynku gotowego do wprowadzenia nawet w kilka miesięcy.
 • Uprawy ozime i sadownicze zniosły zimę lepiej niż przed rokiem

  Uprawy ozime, w szczególności pszenicy, jęczmienia i rzepaku zniosły zimę zdecydowanie lepiej niż przed rokiem, podobnie jak rośliny sadownicze - wynika ze wstępnych badań polowych GUS. Poprawa ta wynika - zdaniem urzędu - ze stosunkowo łagodnej zimy.
 • Warroza zdziesiątkowała wiele pasiek, powodem łagodna zima

  Warroza zdziesiątkowała wiele pasiek, powodem łagodna zima

  - Popularna choroba zwana warrozą zdziesiątkowała wiele pasiek w całym kraju - poinformował prof. Jerzy Wilde z katedry pszczelnictwa olsztyńskiego uniwersytetu. Te pszczoły, które przetrwały zimę, mają się dobrze.
 • Zima coraz słabszą wymówką

  Aktywność gospodarcza w USA miała wyjść spod silnego wpływu zimy w marcu. Dane, które w tym tygodniu napływały wcale tego nie potwierdzają. Wręcz przeciwnie: część publikacji, z wczorajszymi obrazującymi kondycję rynku nieruchomości na czele wskazuje na głębszą słabość. Wymówką nie może być też silniejszy dolar, to obok (wkrótce) wyższego kosztu pieniądza, kluczowy element nowej gospodarczej rzeczywistości, z którą zmierzyć muszą się konsumenci i przedsiębiorcy.
 • Zima znów zaskoczyła ekonomistów

  Wśród wielu wydarzeń na rynku finansowym warto zwrócić uwagę na dzisiejszą publikację danych o zamówieniach na środki trwałe w Stanach Zjednoczonych. Odczyt okazał się gorszy od rynkowych oczekiwań, a także zrewidowano w dół dane za styczeń. Sprawa jest poważna, gdyż nawet najbardziej optymistyczni ekonomiści mogą zastanowić się dłużej nad obecną kondycją amerykańskiej gospodarki.
 • Zima była świetna dla naszych rolników

  Zima była świetna dla naszych rolników

  - Tegoroczna zima była ciepła i bezśnieżna, na tej podstawie można prognozować, że zbiory zbóż będą nieco lepsze od średnich wieloletnich - powiedział w piątek prof. Andrzej Doroszewski z Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
 • Łagodna zima pomaga sfinansować świąteczne wydatki

  Łagodna zima pomaga sfinansować świąteczne wydatki

  Tak jak i przed rokiem zima może nie zdążyć na święta. Póki co zapotrzebowanie na ciepło jest o ponad 14 proc. niższe niż historyczna średnia. Jeśli sytuacja taka utrzyma się do maja, to w domowym budżecie może zostać nawet kilkaset złotych - wynika z szacunków Lion's Banku.
 • Uczony z Gdańska wynalazł system ogrzewania ciepłem zmagazynowanym w ziemi

  Uczony z Gdańska wynalazł system ogrzewania ciepłem zmagazynowanym w ziemi

  Oryginalny i tani system, pozwalający ogrzewać zimą budynki dzięki ciepłu zgromadzonemu latem w ziemi, opracował dr hab. inż. Marek Krzaczek z Politechniki Gdańskiej. Metodą zainteresowane są firmy budowlane. Na Kaszubach powstaje dom, w którym system będzie testowany.