ziemniaki

Artykuły - Ziemniaki (266)

 • Warto jeść ziemniaki

  Warto jeść ziemniaki

  Są ciągle niedoceniane i traktowane jako dodatek do obiadu. Wielka szkoda, bo ziemniaki mają wiele prozdrowotnych właściwości.
 • Zapiekane ziemniaki

  Zapiekane ziemniaki

  Sprawdzony pomysł na zapiekankę z ziemniakami i wędzonym boczkiem. Jest pyszna i sycąca, a przy tym banalna do przygotowania.
 • Sałatki z ziemniakami pełne cennych witamin

  Sałatki z ziemniakami pełne cennych witamin

  Ziemniaki mają mnóstwo wartości odżywczych oraz niepowtarzalny smak i aromat. Są idealne nie tylko do obiadu, ale też na kolację albo przekąskę. Oto dwa proste przepisy na sałatki, które zachwycą domowników i gości.
 • Chrupiące krokiety

  Chrupiące krokiety

  Pyszne danie z ziemniaków, które z powodzeniem może zastąpić klasyczne krokiety. Świetny pomysł na ziemniaki z poprzedniego dnia.
 • Czy ziemniaki są zdrowe? Eksperci znają już odpowiedź

  Czy ziemniaki są zdrowe? Eksperci znają już odpowiedź

  Ma więcej witaminy C niż jabłka, a zarazem pięć razy mniej kalorii niż często goszczące na naszych stołach makarony i kasze. Niepozorny ziemniak to warzywo zdrowe, lekkostrawne i niezwykle wszechstronne.
 • Ziemniaki w promocji są droższe o ponad 26 proc. Eksperci: Sieci reagują na czynniki rynkowe

  Ziemniaki w promocji są droższe o ponad 26 proc. Eksperci: Sieci reagują na czynniki rynkowe

  Ceny promocyjne ziemniaków w styczniu 2020 roku w stosunku do tego samego miesiąca ub.r. wzrosły o ponad 26 proc. Największe podwyżki zaobserwowano w supermarketach i hipermarketach. Produkt najmniej zdrożał w sieciach convenience.
 • Ziemniaki – balsam dla jelit

  Ziemniaki – balsam dla jelit

  Powszechnie posądzane o wyjątkowo wysoką kaloryczność i niedoceniane z uwagi na relatywnie niską cenę – ziemniaki mają nam sporo do zaoferowania. Działają kojąco na śluzówki przewodu pokarmowego i sprzyjają optymalnej pracy jelit. Jak serwować ziemniaki, by w pełni skorzystać z ich walorów odżywczych i zdrowotnych?
 • IERiGŻ: Zbiory ziemniaków mogą być o 11 proc. niższe

  IERiGŻ: Zbiory ziemniaków mogą być o 11 proc. niższe

  Tegoroczne zbiory ziemniaków szacowane są na około 6,7 mln t, czyli o 11 proc. mniej od zbiorów w roku 2018 - informuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w raporcie rynkowym.
 • Zbiory owoców w sadach o ok. 25 proc. niższe

  Zbiory owoców w sadach o ok. 25 proc. niższe

  Tegoroczne zbiory owoców z drzew w sadach są oceniane na niespełna 3,4 mln ton, czyli o blisko 25 proc. mniej od rekordowej produkcji w 2018 roku - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS).
 • Ceny produktów rolnych w czerwcu 2019 r.

  Ceny produktów rolnych w czerwcu 2019 r.

  Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca rzeźnego: wołowego, wieprzowego i drobiowego oraz mleka krowiego wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego aż o 6,9 proc.

Filmy - Ziemniaki (57)

 • Wiosenne dania z ziemniaka

  W dzisiejszej kuchni „Dzień Dobry TVN” Andrzej Polan zdradził kilka ciekawych przepisów na pyszne ziemniaczane dania. Jak przygotować chrupiące kręcone ziemniaki? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sebastian Olma i kuchnia pełna ziemniaków

  W kuchni „Dzień Dobry TVN” Sebastian Olma przygotował ziemniaczane dania. Jak zrobić spód do pizzy z ziemniaków? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ziemniaki na kilka sposobów. Jak zrobić domowe frytki?

  W kuchni programu "Dzień Dobry TVN" Piotr Kucharski przygotowywał dania z ziemniakami w roli głównej. Zdradził m.in. przepis na domowe frytki oraz obalił mit kalorycznych sałatek ziemniaczanych. W jakiej formy najbardziej pasują do śledzi? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zdrowie na widelcu - Ziemniaki

  Zwykły, tuczący, nic nadzwyczajnego - tak myślimy o nim na co dzień i bardzo go tym krzywdzimy. Polewamy go tłuszczem, smażymy w tłuszczu, polewamy sosami, posypujemy tłustym żółtym serem. W dzisiejszym odcinku Anna Guzik opowie o ziemniaku.