ziemie

Synonimy:
ziemi, ziemia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ziemie (2254)

Filmy - Ziemie (10)

 • Irak: Siły rządowe odzyskały ważne tereny zajęte przez Kurdów

  Iracka armia ogłosiła w poniedziałek, że wraz ze sprzymierzonymi z nią milicjami odebrała siłom kurdyjskim kontrolę nad kilkoma celami na południe od miasta Kirkuk, w tym nad bazą wojskową K1, stacją państwowego koncernu gazowego, rafinerią ropy i elektrownią.
 • Wzrasta aktywność Słońca. Czy Ziemia jest bezpieczna?

  W tym roku swój punkt kulminacyjny osiąga obecny cykl aktywności słonecznej. Naukowcy już ostrzegają o skutkach, jakie fakt ten może wywołać na Ziemi. Wzmożona aktywność naszej gwiazdy powoduje burze magnetyczne, zakłóca komunikację i wpływa na działanie satelitów. W tym okresie zjawisko zorzy polarnej może być widoczne nawet w miejscach bardzo odległych od rejonów podbiegunowych. Będzie się działo...
 • W 90 minut dookoła Ziemi

  Półtorej godziny - tyle trwa lot dookoła Ziemi. Podczas tych kilkudziesięciu minut widzi się wschód i zachód słońca, cztery pory roku i wszystkie kontynenty. Nieraz oglądałem ojczyznę z samolotów, ale teraz było to zupełnie coś innego - wspomina swój lot w kosmos Mirosław Hermaszewski.
 • Martyna z Koroną Ziemi

  22 stycznia 2010 roku Martyna Wojciechowska wspięła się na Piramidę Carstensza, najwyższy szczyt Australii i Nowej Zelandii (4 884 m n. p. m.). Tym samym jako druga Polka w historii zdobyła Koronę Ziemi, czyli siedem najwyższych szczytów wszystkich kontynentów.