ziemie

Synonimy:
ziemi, ziemia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ziemie (3614)

 • MIiR: Bank ziemi pod Mieszkanie Plus czekają zmiany

  MIiR: Bank ziemi pod Mieszkanie Plus czekają zmiany

  - Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło propozycje zmian usprawniających pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez KZN na cele realizacji inwestycji mieszkaniowych w ramach programu Mieszkanie Plus.
 • Inwestycje w ziemię mogą przynieść nawet kilkadziesiąt procent zysku

  Inwestycje w ziemię mogą przynieść nawet kilkadziesiąt procent zysku

  Inwestycja w grunty budowlane jest bezpieczna, stabilna, a przy tym może przynieść duże zyski. Przy rosnącym popycie i ograniczonej podaży ceny ziemi będą stopniowo rosnąć. Grunt gruntowi jednak nierówny. Przed zakupem działki budowlanej trzeba dokładnie ocenić jej potencjał inwestycyjny.
 • Ziemia zwalnia, a odpowiada za to Księżyc

  Ziemia zwalnia, a odpowiada za to Księżyc

  Ziemia i Księżyc są zaangażowane w grawitacyjny balet - Księżyc okrąża Ziemię, a oba obiekty poruszają się wokół Słońca. Ruchy te mają swoje konsekwencje. Od dawna wiadomo, że Ziemia zwalnia, a winą za to należy obarczyć Księżyc.
 • Spektakularne zdjęcie Ziemi

  Spektakularne zdjęcie Ziemi

  Satelita GOES-17 wysłany na orbitę przez NOAA zaledwie 30 dni po uruchomieniu już wysyła zdjęcia Ziemi w zaskakująco wysokiej rozdzielczości.
 • Grunty jako środki trwałe w podatku dochodowym

  Grunty jako środki trwałe w podatku dochodowym

  Firmowe grunty to specyficzna kategoria wśród składników majątku. Gdy stanowią one własność podatnika wykorzystywaną przez niego w prowadzeniu działalności, wówczas podlegają zaliczeniu do środków trwałych. Wszystkie związane z nimi zdarzenia gospodarcze należy prawidłowo rozliczyć w podatku dochodowym.
 • Rekordy na rynku gruntów inwestycyjnych

  Rekordy na rynku gruntów inwestycyjnych

  Rekordowe wyniki na rynku gruntów inwestycyjnych. Transakcje przekroczyły 5 mld zł.
 • Co ty wiesz o ziemi, na której mieszkasz?

  Co ty wiesz o ziemi, na której mieszkasz?

  Szacuje się, że aż 5 proc. powierzchni naszego kraju (czyli około 15 tys. km2 Polski) stanowią tereny zanieczyszczone. Nieoficjalnie mówi się, że ich skala może sięgać nawet 10 proc.
 • Czy deweloperom zabraknie działek?

  Czy deweloperom zabraknie działek?

  Już na początku boomu mieszkaniowego analitycy przewidywali, że rekordowa aktywność deweloperów będzie skutkowała malejącą dostępnością działek pod zabudowę wielorodzinną i wzrostem cen odpowiednich gruntów. Sygnały napływające z rynku pierwotnego wskazują, że taki scenariusz właśnie się zrealizował.
 • Ziemia rolna w Polsce dalej drożeje

  Ziemia rolna w Polsce dalej drożeje

  5,8 proc. - o tyle zdrożał w ciągu roku hektar gruntu ornego w Polsce - wynika z Indeksu Wartości Ziemi Rolnej przygotowanego Bartosza Turka z Open Finance. Po wprowadzeniu ograniczeń w obrocie gruntami wzrosty cen wyraźnie spowolniły. Z zupełnie odwrotną sytuacją mamy do czynienia w Czechach, Danii na Litwie i Węgrzech, gdzie rolne parcele potrafią drożeć nawet o 10-25 proc. w skali roku.
 • Ziemia obiecana dla nowych technologii. Jak to się robi w Tel Awiwie?

  Ziemia obiecana dla nowych technologii. Jak to się robi w Tel Awiwie?

  Czy za rozwojem izraelskiego high-tech stoi... generał de Gaulle, który pod koniec lat 60. XX wieku zarządził embargo na dostawę wyrzutni rakietowych i dał Izraelczykom bodziec do szukania własnych rozwiązań? Nawet jeśli tak było, dzisiaj ma to niewielkie znaczenie. Ważniejsze jest, jak Tel Awiw stał się w ostatnich latach ziemią obiecaną dla młodych innowatorów poszukujących spełnienia w nowoczesnych technologiach. A to już jest fakt.

Filmy - Ziemie (11)

 • Irak: Siły rządowe odzyskały ważne tereny zajęte przez Kurdów

  Iracka armia ogłosiła w poniedziałek, że wraz ze sprzymierzonymi z nią milicjami odebrała siłom kurdyjskim kontrolę nad kilkoma celami na południe od miasta Kirkuk, w tym nad bazą wojskową K1, stacją państwowego koncernu gazowego, rafinerią ropy i elektrownią.
 • Wzrasta aktywność Słońca. Czy Ziemia jest bezpieczna?

  W tym roku swój punkt kulminacyjny osiąga obecny cykl aktywności słonecznej. Naukowcy już ostrzegają o skutkach, jakie fakt ten może wywołać na Ziemi. Wzmożona aktywność naszej gwiazdy powoduje burze magnetyczne, zakłóca komunikację i wpływa na działanie satelitów. W tym okresie zjawisko zorzy polarnej może być widoczne nawet w miejscach bardzo odległych od rejonów podbiegunowych. Będzie się działo...
 • Kopernik się mylił?!

  A co, jeśli Ziemia rzeczywiście nie obraca się wokół Słońca? Autor filmiku postanowił nam to udowodnić...
 • W 90 minut dookoła Ziemi

  Półtorej godziny - tyle trwa lot dookoła Ziemi. Podczas tych kilkudziesięciu minut widzi się wschód i zachód słońca, cztery pory roku i wszystkie kontynenty. Nieraz oglądałem ojczyznę z samolotów, ale teraz było to zupełnie coś innego - wspomina swój lot w kosmos Mirosław Hermaszewski.