zielony

Artykuły - Zielony (0)

 • Szydło: Plan Morawieckiego ma zielone światło

  Szydło: Plan Morawieckiego ma zielone światło

  Plan wicepremiera, ministra rozwoju i ministra finansów Mateusza Morawieckiego ma zielone światło - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Gospodarka będzie priorytetem dla rządu w kolejnych miesiącach - dodała. Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki zadeklarował PAP, że będzie stał na straży dyscypliny finansów publicznych. W jego opinii, jego planowane zadania nie kłócą się z dbałością o utrzymanie budżetu w ryzach.
 • GPW na zielono

  Giełdy na zachodzie rosną nieprzerwanie od czwartku. Wczoraj indeks S&P osiągnął najwyższy w swojej historii poziom. Warszawska giełda w bieżącym tygodniu również zyskuje na wartości. Wzrosty jednakże na wtorkowej sesji były skromniejsze niż na zachodnich parkietach. Całą sesję należy jednak ocenić pozytywnie. Główne indeksy WIG oraz WIG20 zyskały na wartości odpowiednio 0,59 proc. i 0,51%.
 • GPW zieloną wyspą

  Nastroje na światowych parkietach były dzisiaj mieszane, pomimo dobrego środowiska do wzrostów. Jednak na tle spadkowych indeksów w Europie wyróżniały się indeksy z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • W Berlinie targi Zielony Tydzień

  W Berlinie rozpoczęły się w tym tygodniu międzynarodowe targi gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa Zielony Tydzień. W największym na świecie spotkaniu przedstawicieli branży rolnej uczestniczy 1660 wystawców z 65 krajów, w tym z Polski.
 • Zielony parkiet

  Po udanej sesji za oceanem również na europejskich parkietach w środę dominował kolor zielony. Początek sesji na warszawskiej giełdzie zaowocował lekkimi wzrostami. Zmienność na środowej sesji była ledwie dostrzegalna. Ostatecznie indeks WIG zakończył wzrostem 0,31 proc., WIG20 wzrostem o 0,32 proc., mWIG40 wzrósł o +0,15 proc., a sWIG80 o +0,54 proc. Obroty osiągnęły dziś poziom zaledwie 0,43 miliarda złotych.
 • Zielony kolor na parkiecie

  Zielony kolor zdominował we wtorek giełdy europejskie. Przed nami decyzja FED-u w sprawie ewentualnej podwyżki stóp procentowych. Od 2006 FED powstrzymywał się z podwyżkami, mając na uwadze troskę o wzrost gospodarczy. Obecnie wydaje się, że decyzja jest przesądzona. WIG20 dopasował się we wtorek do otoczenia zagranicznego, cały dzień przebywał powyżej poniedziałkowego zamknięcia, aby finiszować 0,98 procent na plusie. Szeroki WIG wzrósł dzisiaj 0,95 proc., obroty na całym rynku nie były wysokie - wyniosły 663 mln złotych.
 • Normy ekologiczne - cienka zielona linia

  Normy ekologiczne - cienka zielona linia

  Afera dieslowa wstrząsnęła całą branżą motoryzacyjną. Z turbulencji, które na strzępy rozerwały reputację Volkswagena, numer dwa pod względem liczby sprzedawanych aut na świecie, konkurenci bynajmniej się nie cieszą, bo grzechy takie jak VW mają na sumieniu również inni giganci.
 • Deweloperzy grają w zielone

  W Polsce powstaje coraz więcej zielonych biurowców. Staliśmy się liderem certyfikacji środowiskowej, jeśli chodzi o Europę Środkowo-Wschodnią. Ekologiczne budownictwo wiąże się nie tylko z dbałością o naturę, lecz także zapewnianiem komfortu użytkownikom budynków i długoterminową oszczędnością.
 • Zielona Góra klientem PKO BP do 2020 roku

  PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu Zielonej Góry oraz 76 jednostek organizacyjnych miasta. Oznacza to, że rozpoczęta w 2002 roku współpraca będzie kontynuowana przez kolejne 5 lat.
 • Zielone światło dla porozumienia

  Rynki w dalszym ciągu pozostają pod dużym wpływem doniesień pojawiających się w sprawie Grecji. Choć na nadzwyczajnym posiedzeniu UE w Brukseli nie wypracowano oczekiwanego porozumienia, to jednak obie strony wydają się patrzeć z większym optymizmem w przyszłość. Grecja przedstawiła bowiem nowe plan, który wreszcie stanowi solidne podłoże do dalszych negocjacji i wyjścia z tej trudnej sytuacji.