zielone świątki

Artykuły - Zielone świątki (6)

 • Zielone Świątki: Większość sklepów pozostanie zamknięta

  Zielone Świątki: Większość sklepów pozostanie zamknięta

  W najbliższą niedzielę wypadają Zielone Świątki, co wiąże się z ustawowym zakazem handlu. Nie zrobimy więc zakupów w supermarketach, hipermarketach, galeriach handlowych, czy innych sklepach zatrudniających pracowników na umowę o pracę.
 • Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  W niedzielę 8 czerwca kościół Katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie nazywaną Zielonymi Świątkami. Jest obchodzona na pamiątkę wydarzenia w Wieczerniku, gdy na zebranych tam apostołów i Maryję zstąpił Duch Święty. Apostołowie zaczęli wtedy przemawiać w wielu językach oraz otrzymali szczególne dary duchowe - charyzmaty. Zstąpienie Ducha Świętego, zapowiedziane już w Starym Testamencie, ponownie zostało przepowiedziane już przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy, przed Jego Wniebowstąpieniem.
 • 8 czerwca, w Zielone Świątki, nie zrobisz zakupów w markecie

  8 czerwca, w Zielone Świątki, nie zrobisz zakupów w markecie

  W niedzielę 8 czerwca w galeriach handlowych nie zrobimy zakupów. Przypada wtedy Święto Zesłania Ducha Świętego - tak zwane Zielone Świątki.
 • W niedzielę 8 czerwca sklepy będą zamknięte

  W niedzielę 8 czerwca sklepy będą zamknięte

  Amatorzy niedzielnych zakupów muszą zmienić plany. 8 czerwca wszystkie galerie handlowe będą zamknięte. W najbliższą niedzielę bowiem przypada Święto Zesłania Ducha Świętego, czyli tak zwane Zielone Świątki.
 • W niedzielę nie zrobisz zakupów

  W niedzielę nie zrobisz zakupów

  W niedzielę 12 czerwca duże sklepy i centra handlowe są zamknięte.
 • Zielone Świątki - dziś dzień bez zakupów

  Zielone Świątki - dziś dzień bez zakupów

  Dziś nie zrobicie większych zakupów. Z powodu kościelnego święta Zesłania Ducha Świętego ustawowo zamknięte są wszystkie duże sklepy. Otwarte są tylko sklepiki, gdzie pracuje sam właściciel, oraz stacje benzynowe i apteki.