Ziarno prawdy

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ziarno prawdy (Film (2014) Reż.Borys Lankosz) ,

Artykuły - Ziarno prawdy (13)

 • Utwór Nosowskiej do "Ziarna Prawdy" najlepszą polską piosenką filmową roku!

  Utwór Nosowskiej do "Ziarna Prawdy" najlepszą polską piosenką filmową roku!

  Utwór Katarzyny Nosowskiej "Sypnij ziarnem szczerych słów" zdobył pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności w Konkursie Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon 2015 organizowanym w Łodzi. Został napisany do filmu Borysa Lankosza "Ziarno prawdy" na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego.
 • "Ziarno prawdy": Miłoszewski chwali Więckiewicza

  "Ziarno prawdy": Miłoszewski chwali Więckiewicza

  Kryminał filmowy z prawdziwego zdarzenia - tak ekranizację powieści "Ziarno prawdy", której podjął się reżyser Borys Lankosz, określił Zygmunt Miłoszewski. Pisarz chwali m.in. odtwórcę głównej roli, Roberta Więckiewicza; Szacki w jego wykonaniu "jest świetny" - ocenił.
 • Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  "Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem, "Carte blanche" z Andrzejem Chyrą, "Życie jest piękne" z Tomaszem Kotem - m.in. te filmy trafią do kin w 2015 r. Prace nad "Wołyniem" będzie kontynuował Wojciech Smarzowski, a Dorota Kędzierzawska zacznie zdjęcia do "Żużla".
 • "Ziarno prawdy": Jest pierwszy zwiastun!

  "Ziarno prawdy": Jest pierwszy zwiastun!

  Dystrybutor filmu "Ziarno prawdy" zaprezentował premierowy zwiastun ekranizacji kryminału Zygmunta Miłoszewskiego. Obraz w reżyserii Borysa Lankosza trafi do kin 23 stycznia 2015.
 • "Kolacja kanibali": Debiut teatralny Borysa Lankosza

  "Kolacja kanibali": Debiut teatralny Borysa Lankosza

  W oczekiwaniu na styczniową premierę ekranizacji powieści Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy", Borys Lankosz ("Rewers") pracuje nad swoim teatralnym debiutem - spektaklem "Kolacja kanibali". Premiera przedstawienia odbędzie się w Teatrze Polonia w czwartek, 6 listopada.
 • "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza: Jest pierwszy teaser

  "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza: Jest pierwszy teaser

  "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza to ekranizacja bestsellerowej powieści wybitnego twórcy kryminałów - Zygmunta Miłoszewskiego. Film pojawi się na ekranach kin 9 stycznia 2015 r., teaser zapowiadający "Ziarno prawdy" można obejrzeć już teraz.
 • "Ziarno prawdy": Lankosz i Więckiewicz w Śmiłowie

  "Ziarno prawdy": Lankosz i Więckiewicz w Śmiłowie

  Reżyser Borys Lankosz wraz z ekipą filmową zatrzymał się na dwa dni we dworze w Śmiłowie. Kręcone były tam zdjęcia do filmu "Ziarno prawdy", w którym główną rolę gra Robert Więckiewicz.
 • "Ziarno prawdy": Więckiewicz w Sandomierzu

  "Ziarno prawdy": Więckiewicz w Sandomierzu

  Rytualny mord, kryminalna zagadka i tajemnica zasłoniętego obrazu z katedry. Pod koniec marca w Sandomierzu ruszą zdjęcia do "Ziarna prawdy". Znany kryminał Zygmunta Miłoszewskiego ekranizuje Borys Lankosz, a Robert Więckiewicz zagra prokuratora Teodora Szackiego.
 • Więckiewicz zagra prokuratora Szackiego

  Więckiewicz zagra prokuratora Szackiego

  Robert Więckiewicz nie zwalnia tempa . Po głównych rolach w "Wałęsie. Człowieku z nadziei" i "Pod Mocnym Aniołem", artysta zagra w najnowszym filmie Borysa Lankosza "Ziarno prawdy". Obraz jest ekranizacją powieści kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego.
 • Lankosz ekranizuje kryminał Miłoszewskiego

  Lankosz ekranizuje kryminał Miłoszewskiego

  Kryminał Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" zostanie przeniesiony na ekran. Jest to druga książka tego autora, która zostanie sfilmowana. Na fotelu reżysera zasiądzie Borys Lankosz, autor słynnego "Rewersu". Zdjęcia do filmu rozpoczną się w kwietniu, a miejscem akcji będzie Sandomierz.