zgłoszenie

Artykuły - Zgłoszenie (190)

 • Pół tysiąca start-upów z całego świata zgłosiło się do Start-up Contest. Najlepsi z najlepszych zostaną wybrani podczas infoShare 2018 w Gdańsku

  Pół tysiąca start-upów z całego świata zgłosiło się do Start-up Contest. Najlepsi z najlepszych zostaną wybrani podczas infoShare 2018 w Gdańsku

  Blisko 500 start-upów z całego świata zgłosiło się do Start-up Contest, konkursu organizowanego co roku podczas konferencji infoShare w Gdańsku. Za nami pierwszy etap selekcji, a przed nami półfinały. 22.05 na start-up Stage 20 najlepszych firm zaprezentuje swoje rozwiązania i spróbuje przekonać jury, że są one warte nagrody głównej - 20 000 EUR. Dzień później, 23.05 poznamy zwycięzcę zmagań.
 • Czas na przekazanie zgłoszenia ZUS ZSWA

  Czas na przekazanie zgłoszenia ZUS ZSWA

  Zatrudniając pracowników urodzonych po 31 grudnia 1948 r., którzy wykonują prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, należy opłacać za nich do ZUS składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych oraz prowadzić dodatkową dokumentację (ewidencję) dotyczącą wykonywanej przez nich pracy. Do obowiązków pracodawcy należy też zgłoszenie w organie rentowym okresów pracy, w których zatrudniał pracowników w szczególnych warunkach lub przy wykonywaniu pracy o szczególnym charakterze. Zgłoszenie to przekazuje się w ściśle określonym terminie.
 • Remontowanie obiektów wybudowanych po zgłoszeniu

  Remontowanie obiektów wybudowanych po zgłoszeniu

  Inwestor wybudował pewien obiekt budowlany w oparciu o zgłoszenie - teraz chce go wyremontować. Jakich formalności musi dopełnić? Kiedy, w świetle prawa, rzeczywiście mamy do czynienia z remontem, a kiedy z bieżącą konserwacją, rozbudową lub przebudową?
 • NSA: Budowę płotu trzeba zgłosić staroście lub prezydentowi miasta

  NSA: Budowę płotu trzeba zgłosić staroście lub prezydentowi miasta

  Nie można stawiać płotu bez zgłoszenia tego staroście lub prezydentowi miasta - przypomniał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Nie zgodził się umorzyć grzywny mieszkańcowi Kazimierzy Wlk.(Świętokrzyskie), który zdjął siatkę, ale zostawił fundamenty płotu.
 • Wpłynęło ponad 10 tysięcy zgłoszeń od wierzycieli Amber Gold

  Wpłynęło ponad 10 tysięcy zgłoszeń od wierzycieli Amber Gold

  W czwartek o północy mija termin zgłoszenia przez wierzycieli Amber Gold swoich wierzytelności do sędziego komisarza w sądzie w Gdańsku. Do 20 grudnia w Sądzie Rejonowym Gdańsk Północ zarejestrowano 10 tys. 20 zgłoszeń. Kolejnych kilkaset czeka na rejestrację.
 • 396 zgłoszeń piractwa komputerowego

  396 zgłoszeń piractwa komputerowego

  Od początku roku Business Software Alliance otrzymało 396 mailowych zgłoszeń o przypadkach piractwa komputerowego.
 • Wokół domu (cz. 1): Ogrodzenie

  Wokół domu (cz. 1): Ogrodzenie

  Zadaniem ogrodzenia, oprócz wyznaczenia granic działki, jest dopełnienie architektury budynku, ochrona przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Zwłaszcza ogrodzenie frontowe stanowić będzie o spójności architektonicznej z powstałym domem i estetyce wyglądu działki. Zapewnienie obu tych aspektów nie może stać jednak w konflikcie z obowiązującym prawem budowlanym.
 • Chcesz być zwolniony z VAT? Nie musisz składać zgłoszenia VAT-R

  Chcesz być zwolniony z VAT? Nie musisz składać zgłoszenia VAT-R

  Prowadzenie działalności gospodarczej, podlegającej opodatkowaniu VAT wiąże się z koniecznością posiadania statusu podatnika VAT. Gdy przedsiębiorca wybiera opodatkowanie swojej działalności, musi złożyć zgłoszenie rejestracyjne i opłacić 170 złotych. Gdy chce skorzystać ze zwolnienia podmiotowego lub dokonuje sprzedaży, która korzysta ze zwolnienia ze względu na przedmiot nie musi rejestrować się na potrzeby VAT.
 • Jak zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym?

  Wierzyciele upadłego, w celu udziału w postępowaniu upadłościowym, powinni dokonać zgłoszenia swoich wierzytelności sędziemu-komisarzowi. Należy to zrobić w terminie określonym w postanowieniu o ogłoszeniu upadłości. Zgłoszenie przedsiębiorcy nieodpowiadające wymogom zostanie zwrócone.