zezwolenie

Artykuły - Zezwolenie (232)

 • MRPiPS: 30 zł za rejestrację oświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemców to niewiele

  MRPiPS: 30 zł za rejestrację oświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemców to niewiele

  ​Trzydziestozłotowa opłata za rejestrację oświadczenia pracodawcy o potrzebie zatrudnienia cudzoziemców jest niewielka w porównaniu z wpłatami przy zezwoleniach na pracę i zezwoleniach na pobyt czasowy i pracę - ocenia resort rodziny i pracy.
 • Niektórzy cudzoziemcy będą pracować bez zezwolenia

  Niektórzy cudzoziemcy będą pracować bez zezwolenia

  Rozszerzenie możliwości pracy bez zezwolenia na studentów i doktorantów przebywających w Polsce na podstawie wizy, w celu odbycia studiów w Polsce, czy umożliwienie cudzoziemcom zamieszkałym w naszym kraju wygłaszania (do 30 dni w roku kalendarzowym) okazjonalnych wykładów, referatów lub prezentacji, też bez wymogu posiadania zezwolenia na pracę, to dobre rozwiązania - uważa Konfederacja Lewiatan.
 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  Polski rynek pracy w coraz większym stopniu opiera się o możliwości i kwalifikacje migrantów pochodzących z państw trzecich. Rok 2014 był rekordowy zarówno pod względem liczby rejestrowanych zezwoleń na pracę, jak i oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.
 • CO2: Czas na zakupy ETS?

  CO2: Czas na zakupy ETS?

  Zdaniem analityków ostatnie wydarzenia w globalnej polityce klimatycznej, przede wszystkim porozumienie Chin i USA w kwestii redukcji emisji CO2 są czynnikiem mające szczególne znaczenie dla cen uprawnień do emisji tzw ETS.
 • UE w tym roku zniesie krajowe zezwolenia dla operatorów telekomunikacyjnych

  UE w tym roku zniesie krajowe zezwolenia dla operatorów telekomunikacyjnych

  Już w lipcu tego roku mogą zniknąć krajowe zezwolenia dla operatorów telekomunikacyjnych w Unii Europejskiej. Zmiany wprowadzane przez Komisję Europejską ułatwią zwłaszcza małym operatorom wchodzenie na zagraniczne rynki z innowacyjnymi usługami, a polskie przedsiębiorstwa mogą być bardzo konkurencyjne ze względu na niskie koszty. Komisja liczy również na efekt w postaci większej konsolidacji rynku.
 • Rząd: Będą kary za wwóz do Polski drewna bez zezwolenia

  Rząd: Będą kary za wwóz do Polski drewna bez zezwolenia

  Rząd przyjął założenia do projektu noweli ustawy o lasach, która m.in. będzie ustalała kary za przywóz do Polski drewna bez specjalnego zezwolenia czy wprowadzanie do obrotu nielegalnie pozyskanego drewna lub produktów z niego wytworzonych - poinformował CIR.
 • Spółka Wirthwein z kolejnym zezwoleniem na działalność w ŁSSE

  Spółka Wirthwein z kolejnym zezwoleniem na działalność w ŁSSE

  Spółka Wirthwein Polska otrzymała drugie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do 31 marca 2015 r. firma ma zainwestować w strefie co najmniej 11 mln zł.
 • Tirem po Toruniu? Tylko z zezwoleniem

  Tirem po Toruniu? Tylko z zezwoleniem

  Z końcem roku tracą ważność zezwolenia na wjazd do Torunia w godzinach szczytu dla pojazdów o masie powyżej 18 ton. Drogowcy przypominają o ich przedłużeniu - poruszanie się po mieście bez ważnych dokumentów grozi bowiem sporym mandatem.
 • 15 zezwoleń na działalność w ŁSSE

  15 zezwoleń na działalność w ŁSSE

  15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej wydała w 2012 roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Firmy, które je otrzymały, mają zainwestować ok. 638 mln zł oraz utworzyć 515 nowych miejsc pracy i utrzymać dotychczasowe 572 miejsca.
 • Pierwsze transgeniczne zwierzę na sklepowych półkach

  Pierwsze transgeniczne zwierzę na sklepowych półkach

  Podczas gdy Polacy kupują świątecznego karpia, Amerykanie szykują się na przyjęcie pierwszego w historii genetycznie zmodyfikowanego łososia. Rząd w Waszyngtonie ogłosił, że zamierza wydać oficjalne zezwolenie na sprzedaż tej ryby.