zestrzelony samolot

Artykuły - Zestrzelony samolot (23)

 • Ukraina pozywana w sprawie katastrofy boeinga

  Ukraina pozywana w sprawie katastrofy boeinga

  Matka niemieckiego obywatela, który zginął w zestrzelonym nad Donbasem boeingu, rozpoczęła batalię sądową z Ukrainą. Kijów został pozwany przed Europejski Trybunał Praw Człowieka za to, że nie zamknął przestrzeni powietrznej nad terenem, gdzie toczyły się walki z wspieranymi przez Rosję separatystami.
 • Oddanie wraku boeinga blokowane przez separatystów

  Oddanie wraku boeinga blokowane przez separatystów

  Separatyści blokują przekazanie wraku malezyjskiego boeinga, który cztery miesiące temu został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą. Przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej żądają, żeby Holandia prowadząca śledztwo w tej sprawie podpisała z nimi umowę o przekazaniu fragmentów maszyny.
 • Holandia żąda pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia boeinga

  Holandia żąda pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia boeinga

  Holandia domaga się pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego i ukarania winnych - powiedział w czwartek na forum Zgromadzenie Ogólnego ONZ szef holenderskiego rządu Mark Rutte.
 • Ukraina: Eksperci lecą na miejsce katastrofy Boeinga 777

  Ukraina: Eksperci lecą na miejsce katastrofy Boeinga 777

  Malezyjscy eksperci lecą na Ukrainę, aby przeprowadzić badania na miejscu katastrofy Boeinga 777. W samolocie malezyjskich linii lotniczych, który 17 lipca został zestrzelony na wschodzie Ukrainy, zginęło 298 osób.
 • Hrojsman: Separatyści oddadzą rzeczy ofiar katastrofy boeinga

  Hrojsman: Separatyści oddadzą rzeczy ofiar katastrofy boeinga

  Prorosyjscy bojownicy, którzy kontrolują miejsce katastrofy zestrzelonego 17 lipca malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy, przekażą w ciągu 48 godzin rzeczy osobiste ofiar - oświadczył w piątek ukraiński wicepremier Wołodymyr Hrojsman.
 • Malezja żąda dostępu do miejsca katastrofy Boeinga 777

  Malezja żąda dostępu do miejsca katastrofy Boeinga 777

  Dostęp do miejsca katastrofy malezyjskiego boeinga jest wciąż utrudniony, a śledczym wciąż grozi tam niebezpieczeństwo - uważa minister transportu Malezji. Wcześniej to właśnie dzięki negocjacjom władz w Kuala Lumpur udało się wywieźć z miejsca tragedii ciała ofiar i czarne skrzynki maszyny.
 • Eksperci ICAO: Rejestrator rozmów w kokpicie w dobrym stanie

  Eksperci ICAO: Rejestrator rozmów w kokpicie w dobrym stanie

  Rejestrator rozmów z kabiny samolotu Malaysia Airlines, który został zestrzelony w ubiegłym tygodniu nad wschodnią Ukrainą, jest w dobrym stanie - poinformowała Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO).
 • Holandia czeka na samolot z ciałami ofiar z zestrzelonego boeinga

  Holandia czeka na samolot z ciałami ofiar z zestrzelonego boeinga

  Z Charkowa do Amsterdamu wyleci dziś pierwszy samolot z ciałami ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu. 17 lipca wspierani przez Kreml terroryści zestrzelili Boeinga 777, którym leciało 298 osób.
 • Malezja: Komentarze po katastrofie Boeinga 777

  Malezja: Komentarze po katastrofie Boeinga 777

  Władze Malezji starają się zachować neutralność w sprawie katastrofy rejsu MH17 i wspierają międzynarodowe śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii. Malezyjskie media także jednoznacznie nie wskazują winnych, choć zestrzelenie samolotu przez rakietę uznają za kwestię bezsporną.
 • Niemiecka prasa zawiedziona decyzjami UE w sprawie Rosji

  Niemiecka prasa zawiedziona decyzjami UE w sprawie Rosji

  Niemiecka prasa oceniła w środę bardzo krytycznie wyniki spotkania szefów dyplomacji państw UE w Brukseli, uznając przyjęte tam ustalenia za niewystarczające. Komentatorzy uważają, że obietnice Putina są bez pokrycia, i chcą twardych sankcji wobec Rosji.