zespoły

Artykuły - Zespoły (1532)

 • Gwiazdy na czarnej liście Kościoła

  Gwiazdy na czarnej liście Kościoła

  W internecie furorę robi opracowana już przed kilkoma laty lista artystów "wprost lub pośrednio promujących satanizm, okultyzm lub inne obce kultury".
 • Uczniowie programują roboty

  Uczniowie programują roboty

  Zespoły mieszane są bardziej efektywne i kreatywne niż typowo męskie czy kobiece. Tak wynika z doświadczenia krakowskiej firmy Motorola Solutions , która pod hasłem Diversity po raz 12. organizuje konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich z całej Polski. Czteroosobowe zespoły, złożone w połowie z dziewcząt, zgaszały swój udział w konkursie do 14 lutego.
 • Polskie orkiestry chcą dogonić światowe zespoły

  Polskie orkiestry chcą dogonić światowe zespoły

  Zarządzanie filharmoniami jest u nas anachroniczne. Sami dyrektorzy próbują więc to zmienić i 30 przedstawicieli tych instytucji spotka się w piątek na burzy mózgów - informuje "Rzeczpospolita".
 • "Nasz DJ jest lepszy niż te wszystkie zespoły"

  "Nasz DJ jest lepszy niż te wszystkie zespoły"

  10 lat temu w wyniku rany postrzałowej zmarł Jam Master Jay z zespołu Run-DMC. Świat hip hopu i muzyki stracił jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców.
 • Zamieszanie wokół karetek. Wojewoda popełniła błąd?

  Pół roku temu wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska zabrała karetki z trzech rejonów, gdzie zespoły wyjeżdżały zbyt rzadko i przesunęła je tam, gdzie było więcej interwencji pogotowia. Od początku lipca zespoły ratownicze wrócą do miejsc, z których wcześniej zostały zabrane.
 • XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca

  XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca odbędzie się w Gorzowie od 29 czerwca do 4 lipca br. W tym roku zaprezentuje się na nim 18 zespołów z Czech, Indonezji, Turcji, Niemiec, Łotwy, Bułgarii i Polski oraz zespoły z Gorzowa.
 • Od lipca siedem dodatkowych karetek w regionie

  Siedem dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego zostanie od 1 lipca uruchomionych na terenie województwa łódzkiego. Nowe zespoły pojawią się w regionach operacyjnych, gdzie czas oczekiwania na przyjazd karetki był najdłuższy.
 • Amatorzy powalczą na Jura Rock Festiwal

  Siedem spośród dwudziestu amatorskich zespołów z całego kraju zakwalifikowało się do finału Jura Rock Festiwal w Łazach (woj. śląskie). W piątek na scenie przy zalewie miejskim Mitręga oraz przed jury składającym się m.in. z profesjonalnych muzyków, powalczą o Grand Prix.

Filmy - Zespoły (8)

 • The Killers i Placebo na Coke Live!

  Znane na całym świecie zespoły zaprezentują w Krakowie (11-12 sierpnia) swój nowy materiał!
 • Dobra energia zespołu Plastic

  Plastic czyli Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski to zespół i duet producencki. "P.O.P." (premiera 9 października) to ich drugi album.
 • Debiutancka płyta zespołu LOV

  Zespół LOV opowiada nam o swoim debiutanckim krążku "Minus szum", który ukazał się pod koniec sierpnia. Singlem promującym płytę jest utwór "Wiem". Piosenka brała udział w eliminacjach do konkursu o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na tegorocznym Sopot Festivalu.
 • Protest song zespołu Hunter

  Hunter to polski zespół heavymetalowy. Muzycy grupy określają swój styl jako soul metal. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard, Die Hard The Hunter. Nam opowiadali o płycie, inspiracjach, filmach i Hunter Fest.