zespół suchego oka

Artykuły - Zespół suchego oka (7)

 • Zespół suchego oka

  Zespół suchego oka

  Spędzasz długie godziny przy komputerze bez robienia przerw? A może nosisz soczewki kontaktowe, palisz papierosy lub przekroczyłeś 40 rok życia? Uwaga, jesteś narażony na zespół suchego oka. Przeczytaj, czym dokładnie jest ZSO i jak się go leczy.
 • Soczewki, a zespół suchego oka

  Soczewki, a zespół suchego oka

  Badania nad wpływem długotrwałego użytkowania miękkich soczewek kontaktowych na powstanie tzw. Zespołu Suchego Oka i stworzenie nowoczesnej aparatury do diagnostyki okulistycznej to główne cele projektu zespołu prof. Roberta Iskandera z Politechniki Wrocławskiej.
 • 5 prostych sposobów na uniknięcie zespołu suchego oka

  5 prostych sposobów na uniknięcie zespołu suchego oka

  Zespół suchego oka jest bardzo nieprzyjemnym schorzeniem, którego leczenie najczęściej polega na ograniczaniu występowania objawów. Jak uniknąć zachorowania na suche oko, jeśli masz pracę biurową i jesteś zmuszony dużą część dnia spędzać przed ekranem komputera?
 • Jak zrobić lepsze soczewki kontaktowe

  Jak zrobić lepsze soczewki kontaktowe

  ​Naukowcy zbudowali urządzenie, które naśladuje powierzchnię oka w celu opracowania lepszych soczewek kontaktowych.
 • 5 superfoods, które warto jeść jesienią i zimą

  5 superfoods, które warto jeść jesienią i zimą

  Sezon jesienno-zimowy to czas, gdy wybór świeżych, smacznych warzyw i owoców jest ograniczony. Wystarczy jednak odrobina kreatywności w kuchni, a z dostępnych ogólnie świeżych warzyw i przetworów można wyczarować posiłek bogaty w witaminy i substancje odżywcze. Oto 5 superfoods, które warto jeść jesienią i zimą.
 • Jak leczyć zespół suchego oka?

  Jak leczyć zespół suchego oka?

  Oko wymaga nawilżenia. Przez cały dzień! A im intensywniej pracuje, tym więcej wilgoci potrzebuje.
 • Co ryzykujesz pracując przy komputerze?

  Co ryzykujesz pracując przy komputerze?

  U prawie 90 proc. osób, pracujących przed komputerem więcej niż trzy godziny dziennie, występują problemy z oczami. -Powstało nawet pojęcie, określające takie objawy. Do Computer Vision Syndrom (CVS), należą m.in. podwójne widzenie czy zespół suchego oka.

Filmy - Zespół suchego oka (1)

 • Zespół Suchego Oka – sprawdź, jak go uniknąć

  Spędzasz długie godziny przy komputerze bez robienia przerw, nosisz soczewki kontaktowe, palisz papierosy, przekroczyłeś 40. rok życia? To jedne z czynników, które powodują wydzielanie mniejszej ilości łez. A to może skutkować Zespołem Suchego Oka. Czym jest ZSO i jak się go leczy?