zespół Downa

Artykuły - Zespół Downa (20)

 • Mój tata ma zespół Downa

  Mój tata ma zespół Downa

  Sader Issa wychował się w nietypowej rodzinie. Jego ojciec ma zespół Downa. W jaki sposób wpłynęło to na życie syna?
 • Światowy Dzień Zespołu Downa

  Światowy Dzień Zespołu Downa

  Słowem "down" dzieci w szkole się przezywają. Zresztą nie tylko w szkolnych murach - sama byłam świadkiem, jak jeden nastolatek do drugiego wykrzykiwał w autobusie: "ty downie". Szkoda, że często używamy słów, których znaczenia nie znamy. Zarzut ten dotyczy nie tylko młodzieży, ale i dorosłych.
 • O co chodzi tym Patrykom?

  O co chodzi tym Patrykom?

  Co może mieć wspólnego ze sobą Lębork i Poznań – miasta oddalone od siebie o 300 kilometrów i podzielone granicą dwóch województw?
 • Spróbuj zrozumieć

  Spróbuj zrozumieć

  Czasami, by pomóc rodzicom, którzy na co dzień borykają się z trudnościami rozwojowymi swojego dziecka, wystarczy wiedzieć odrobinę więcej. Nie oceniać, lecz próbować zrozumieć. 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Przeczytajcie poruszający wpis ojca Jonatana - dziecka z zD - który pojawił się na jednym z serwisów społecznościowych.
 • Eurowizja 2015: Punkowcy z zespołem Downa podbiją konkurs?

  Eurowizja 2015: Punkowcy z zespołem Downa podbiją konkurs?

  Zespół Pertti Kurikan Nimipäivät zakwalifikował się do finału fińskich preselekcji tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji i to właśnie im daje się największe szanse na wyjazd do Wiednia. Wszyscy czterej członkowie tej punkrockowej grupy dotknięci są zespołem Downa.
 • Aleksander Owieczkin zabrał na pierwszą randkę młodą fankę

  Aleksander Owieczkin zabrał na pierwszą randkę młodą fankę

  Jeden z najlepszych hokeistów świata - Aleksander Owieczkin przystał na prośbę młodej fanki i zabrał ją na pierwszą randkę.
 • Człowiek z Flores nie był hobbitem, a cierpiał na zespół Downa

  Człowiek z Flores nie był hobbitem, a cierpiał na zespół Downa

  ​W 2003 r. na wyspie Flores znaleziono szczątki tajemniczej istoty, którą ze względu na niewielki rozmiar nazwano hobbitem. Odkrycie to okrzyknięto najważniejszym wydarzeniem w historii ewolucji człowieka od 100 lat.
 • Odkryto najstarszy przypadek zespołu Downa

  Odkryto najstarszy przypadek zespołu Downa

  Na jednym z francuskich cmentarzy znaleziono szkielet dziecka z krótką, szeroką czaszką o spłaszczonej podstawie i cienkich nogach. Zdaniem ekspertów, jest to najstarszy znany przypadek zespołu Downa.

Filmy - Zespół Downa (7)