żerań

Artykuły - żerań (16)

 • Zegarek inspirowany... FSO Warszawa

  Zegarek inspirowany... FSO Warszawa

  ​Warszawska manufaktura Xicorr chce stworzyć rodzimy zegarek, który poza odmierzaniem czasu będzie również nawiązywał do symboli polskiej motoryzacji. Owocem współpracy z fabryką FSO będzie między innymi zegarek wzorowany na pierwszym polskim powojennym samochodzie - FSO Warszawa M20.
 • Magna wchodzi na Żerań. Inwestycja za miliard

  Magna wchodzi na Żerań. Inwestycja za miliard

  Jeden z największych na świecie wytwórców części samochodowych uruchomi w Warszawie produkcję aut. I to mimo braku pomocy publicznej ze strony naszego rządu.
 • "Puls Biznesu": Motoryzacja wróci na Żerań?

  "Puls Biznesu": Motoryzacja wróci na Żerań?

  Radni stolicy zachęcają Magnę, kanadyjskiego producenta podzespołów motoryzacyjnych, do zainwestowania w FSO na warszawskim Żeraniu - informuje "Puls Biznesu".
 • Barbórka 2010. Zdjęcia

  Tomasz Kuchar (Peugeot 307 WRC) po raz piąty w karierze wygrał w Warszawie 48. Rajd Barbórka 2010, który tradycyjnie kończy sezon, choć wyniki imprezy nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.
 • FSO Żerań przestanie produkować auta

  FSO Żerań przestanie produkować auta

  Wszystko wskazuje na to, że do marca przyszłego roku zwolnienia otrzyma prawie cała załoga Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu czyli ponad 1800 osób - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • MSP zażąda wyjaśnień z Korei

  Bez ustalenia, czy Żerań ma 2 mld zł długu wobec Kamco, trudno będzie negocjować z AwtoZAZ. A rozmowy z Ukraińcami już wkrótce.
 • Komornicy idą na Żerań?

  Ukraiński AwtoZAZ najprawdopodobniej przejmie Fabrykę Samochodów Osobowych. Cztery spośród sześciu banków, które udzielały kredytu spółce, zgodziły się sprzedać dług inwestorowi - dowiedział się PARKIET.
 • Volkswagen zerka na Żerań

  Volkswagen zerka na Żerań

  Jak już informowaliśmy przed świętami Bożego Narodzenia fabrykę Daewoo-FSO odwiedził Witold Małachowski, reprezentujący w Polsce koncern Volkswagena.
 • Volkswagen rozmawia o Daewoo-FSO

  Polskie władze sondują możliwość sprowadzenia na Żerań Volkswagena. Delegacja polskiego oddziału koncernu gościła wczoraj na Żeraniu.
 • Żerań wraca w objęcia państwa

  Daewoo Motor Company zgodziło się na rozwiązanie umowy joint venture i zmiany w statucie, dające Skarbowi Państwa kontrolę nad FSO.

Filmy - żerań (2)

 • W miejsce żerańskiego FSO - osiedle i sklepy

  Kilka tysięcy mieszkań, biur i sklepów powstanie na 28 hektarach kupionych przez Mennicę Polską od FSO na warszawskim Żeraniu. Chętnych na mieszkania ma przyciągnąć nie tylko lokalizacja nad Wisłą, ale i cena. Komentuje Zbigniew Jakubas, główny udziałowiec Mennicy Polskiej S.A.
 • Smutny koniec motoryzacyjnej legendy

  17 października ruszyła wyprzedaż majątku w zakładach FSO na Żeraniu. Jak zapewniała spółka, na zainteresowanych czekało 46 maszyn i urządzeń. Krzysztof Zasada, dziennikarz RMF FM, sprawdzał, czy na Żeraniu można jeszcze znaleźć coś oprócz smutnych wspomnień...