Film - żelazo

Synonimy:
Fe,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - żelazo (5)

 • 29 lat "Człowieka z żelaza"

  29 lat "Człowieka z żelaza"

  We wtorek, 27 lipca, mija 29 lat od premiery "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, produkcji poświęconej wydarzeniom 1980 roku w Stoczni Gdańskiej. Obraz otrzymał Złotą Palmę w Cannes i nominowany był do Oscara w kategorii "najlepszy film obcojęzyczny".
 • "Człowiek z żelaza" a upadek muru

  "Człowiek z żelaza" a upadek muru

  "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy zainauguruje w poniedziałek w Brukseli tygodniowy cykl pokazów filmowych i debat zorganizowany w 20. rocznicę demokratycznych przemian w Europie Środkowo-Wschodniej.
 • "Człowiek z żelaza": Kultowy film

  "Człowiek z żelaza": Kultowy film

  Ogromne trudności scenariuszowe, błyskawiczne tempo realizacji, tłumy w kinach wbrew wysiłkom władz komunistycznych i Złota Palma w Cannes - to najkrótsza historia najsłynniejszego filmu o wydarzeniach sierpniowych i początkach "Solidarności" - "Człowieku z żelaza" Andrzeja Wajdy.
 • Janda o "Człowieku z żelaza"

  Janda o "Człowieku z żelaza"

  Krystyna Janda, która w filmie Andrzeja Wajdy "Człowiek z żelaza" wcieliła się w postać Agnieszki, podkreśliła w rozmowie z PAP, że ostateczny scenariusz filmu ukształtowały opowieści naocznych świadków sierpniowych wydarzeń.
 • Postscriptum "Człowieka z żelaza"

  Postscriptum "Człowieka z żelaza"

  Andrzej Wajda będzie kręcił w Gdańsku film, który ma być powrotem do "Człowieka z żelaza". Przed kamerą - ćwierć wieku później - staną znowu Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłowicz. Tym razem ma im towarzyszyć Lech Wałęsa - informuje "Gazeta Wyborcza".