żelazo

Artykuły - żelazo (59)

Filmy - żelazo (3)

  • Walka ze spekulantami spowodowała światowy spadek cen metali

    Co się dzieje z cenami metali przemysłowych na świecie? Miedź w ciągu roku zdrożała o 87 proc., ale w zaledwie tydzień zaliczyła dużą korektę, gdy jej ceny spadły o ponad 4 proc. Korektę spowodowały Chiny walczące ze spekulacją. Ceny metali przemysłowych były bardzo rozgrzane w ostatnich miesiącach, a sytuacja ta powiązana jest z tym, że mamy ożywienie gospodarcze na całym świecie. Szczególnie ważny jest stan chińskiej gospodarki, która jest najbardziej odpowiedzialna za popyt na metale przemysłowe. Komisja ds. rozwoju w Chinach uznała nawet, że ceny są zbyt wysokie, rosną ze względu na działania spekulacyjne. - To właśnie obawy, że Chiny wprowadzą jakieś regulacje spowodowały, że cofnęły się ceny niektórych metali na giełdach towarowych – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. – I stąd zmiany cen zwłaszcza miedzi, aluminium i rud żelaza.
  • Oto prawdziwe bomby żelazowe. Zobacz całą listę

    Niedobór żelaza może powodować bardzo groźne skutki dla naszego zdrowia i doprowadzić do anemii. Główną przyczyną jest zwykle źle zbilansowana dieta lub nadmierne odchudzanie. Żelazo zdecydowanie lepiej wchłania się z mięsa niż z produktów roślinnych. Przyswajanie żelaza zwiększa obecność witaminy C.
  • Jak szybko pozbyć się rdzy? Genialne triki

    Rdza to niestety nieuchronna przypadłość wszystkich produktów z żelaza: tlen i woda bezustannie powodują utlenianie się żelaza, co prowadzi do jego rozpadu. Niesprzyjające warunki mogą przyspieszać ten proces, warto więc zadbać, by go opóźniać jak tylko się da. Jeśli już mamy do czynienia ze skorodowanym przedmiotem, można w prosty sposób usunąć rdzę! Poznajcie nasze genialne triki, jak szybko pozbyć się rdzy domowymi sposobami - to naprawdę proste!