Żelazna Dama

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Żelazna Dama (Film (2011)[The Iron Lady] Reż.Phyllida Lloyd) ,

Artykuły - Żelazna Dama (20)

 • Meryl Streep: W każdej roli coś odnajduję

  Meryl Streep: W każdej roli coś odnajduję

  Meryl Streep niedawno zdobyła swojego trzeciego Oscara, tym razem za rolę brytyjskiej premier Margaret Thatcher w "Żelaznej Damie". Był to typowy popis aktorstwa w jej wykonaniu: genialny, nakreślony z dbałością o najdrobniejsze szczegóły portret silnej kobiety, która ma władzę - i której się to podoba.
 • "Artysta" triumfatorem Oscarów

  "Artysta" triumfatorem Oscarów

  "Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa triumfował podczas 84. gali wręczenia Oscarów, zdobywając statuetki Akademii w najważniejszych kategoriach: najlepszy aktor (Jean Dujardin), najlepszy reżyser (Michel Hazanavicius) oraz najlepszy film. Oscar dla najlepszej aktorki trafił do rąk Meryl Streep ("Żelazna dama").
 • Musiała być lepsza od każdego mężczyzny

  Musiała być lepsza od każdego mężczyzny

  Meryl Streep została w tym roku już po raz 17. nominowana do Oscara. Tym razem aktorka zachwyciła Akademię wcielając się w byłą premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher. Film "Żelazna Dama" to niezwykła, biograficzna opowieść o kobiecie, "która stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata".
 • Streep jako Thatcher!

  Streep jako Thatcher!

  Tylko w INTERIA.PL możecie obejrzeć wyjątkowy materiał, opowiadający o realizacji filmu "Żelazna dama". Przypomnijmy, że Meryl Streep za rolę Margaret Thatcher w tej produkcji ma szanse w tym roku na Oscara!
 • Złote Globy bez niespodzianek

  Złote Globy bez niespodzianek

  69. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się 15 stycznia w Los Angeles. Nagroda dla najlepszego filmu przypadła produkcji "Spadkobiercy". Nagrody aktorskie otrzymali - zgodnie z oczekiwaniami - Meryl Streep za rolę w "Żelaznej Damie" i George Clooney za "Spadkobierców".
 • Oscary za charakteryzację

  Oscary za charakteryzację

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę filmów, które będą walczyć o oscarowe nominacje w kategorii "najlepsza charakteryzacja". Wśród zgłoszonych tytułów znalazły się m.in."Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2", "Hugo i jego wynalazek", "Żelazna Dama" i "The Artist".
 • "Żelazna Dama" od kuchni

  "Żelazna Dama" od kuchni

  "Nieustannie czuliśmy obecność Margaret Thatcher na planie" - Phyllida Lloyd, reżyserka "Żelaznej Damy" opowiada o kulisach powstawania filmu, który trafi na polskie ekrany 10 lutego 2012.
 • Najbardziej wpływowa kobieta świata

  Najbardziej wpływowa kobieta świata

  Brytyjska reżyserka Phyllida Lloyd nakręciła film o Margaret Thatcher. W głównej roli wystąpiła Meryl Streep. "Żelazna dama" zadebiutuje w polskich kinach 10 lutego.
 • Film o Thatcher: Rzetelny czy obrazoburczy?

  Film o Thatcher: Rzetelny czy obrazoburczy?

  Okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku film "Żelazna Dama" ("The Iron Lady"), opowiadający o byłej premier Wielkiej Brytanii, 86-letniej obecnie Margaret Thatcher, z Meryl Streep w roli tytułowej, wywołał kontrowersje zanim jeszcze wszedł na ekrany - donoszą media.
 • Film o Margaret Thatcher: Rzetelny czy obrazoburczy?

  Film o Margaret Thatcher: Rzetelny czy obrazoburczy?

  Okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku na Wyspach film "Żelazna Dama" ("The Iron Lady") o byłej premier, 86-letniej Margaret Thatcher z Meryl Streep w roli tytułowej wywołał kontrowersje zanim jeszcze wszedł na ekrany - donoszą brytyjskie media.

Filmy - Żelazna Dama (1)

 • "Jej praca zapiera dech w piersiach"

  To szekspirowska opowieść o wielkim przywódcy - tak o filmie "Żelazna dama" mówi jego reżyserka, Phyllida Lloyd. - Najbardziej fascynujące będzie oglądanie Meryl (Streep - przyp. red.) - dodaje Jim Boradbent. Przypomnijmy, że aktorka za tę rolę została nominowana do Oscara.