żegluga

Artykuły - żegluga (21)

 • Malwersacje w spółce z Grupy Polska Żegluga Morska

  Malwersacje w spółce z Grupy Polska Żegluga Morska

  Malwersacje w jednej ze spółek wchodzących w skład Grupy Polska Żegluga Morska. Jej pracownicy kupili - posługując się firmowymi kartami kredytowymi - biżuterię za 100 tysięcy dolarów, cygara za 40 tysięcy dolarów i ekskluzywną damską bieliznę. Wydatki zostały wykryte po jednej z kontroli prowadzonew grupie.
 • W Norwegii powstanie pierwszy taki tunel wodny

  W Norwegii powstanie pierwszy taki tunel wodny

  ​W Norwegii już wkrótce może powstać pierwszy na świecie tunel wodny dla dużych statków.
 • Sejm przyjął ustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną

  Sejm przyjął ustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną

  Budowę nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez wykonanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną zakłada przyjęta w piątek przez Sejm ustawa. Za głosowało 401 posłów, przeciw było dziewięciu, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz zajmie się nią Senat.
 • Porozumienie Polski, Czech i Słowacji ws. szlaku Odra, Łaba, Dunaj

  Porozumienie Polski, Czech i Słowacji ws. szlaku Odra, Łaba, Dunaj

  Udrożnienie żeglowności, połączenie jednym szlakiem wodnym trzech rzek: Odry, Łaby i Dunaju oraz aplikacja o środki unijne w tej sprawie - to cel porozumienia, które we wtorek w Warszawie podpisali odpowiedzialni za transport wodny ministrowie z Polski, Czech i Słowacji.
 • Gróbarczyk: Stocznię Szczecińską przejął fundusz Mars za 100 mln zł

  Gróbarczyk: Stocznię Szczecińską przejął fundusz Mars za 100 mln zł

  Towarzystwo Finansowe Silesia sprzedało Stocznię Szczecińską za 100 mln zł Funduszowi Inwestycyjnemu Mars - poinformował w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
 • Promy i barki wrócą na polskie rzeki

  Promy i barki wrócą na polskie rzeki

  Tak deklaruje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Kierownictwo resortu pokazało we Wrocławiu plan użeglownienia Odry i Wisły.
 • ​Nigeryjscy piraci porwali polskich marynarzy

  ​Nigeryjscy piraci porwali polskich marynarzy

  Piraci porwali czterech polskich oficerów i jednego marynarza - informację potwierdza Centrum Bezpieczeństwa Morskiego w Gdyni.
 • Widowiskowe wodowanie żaglowca

  Widowiskowe wodowanie żaglowca

  W Stoczni Remontowa Shipbuilding zwodowano fregatę szkolną, która została zbudowana dla marynarki wojennej Algierii. Wodowanie boczne, podczas którego kadłub wsunął się do wody burtą, wyglądało spektakularnie.
 • Powstanie Polska Grupa Promowa

  Powstanie Polska Grupa Promowa

  Pod egidą Ministerstwa Skarbu Państwa powstanie Polska Grupa Promowa (PGP). Tworzyć ją będą Polska Żegluga Bałtycka oraz Unity Line - marka przewozowa należąca do Polskiej Żeglugi Morskiej. List intencyjny dotyczący powołania PGP w Szczecinie podpisali przedstawiciele władz obu firm oraz Polskich Inwestycji Rozwojowych.
 • Żegluga śródlądowa w II Rzeczpospolitej

  Żegluga śródlądowa w II Rzeczpospolitej

  Władze odrodzonego po latach niewoli Państwa Polskiego stanęły przed ogromem wyzwań w każdej dziedzinie życia. Polska musiała samodzielnie podźwignąć gospodarkę, w poważnym stopniu zdewastowaną w wyniku I wojny światowej i wojny z bolszewikami. W opłakanym stanie był również transport śródlądowy.

Filmy - żegluga (1)