żeglarstwo

Artykuły - żeglarstwo (164)

 • Żeglarz Piotr Myszka: trudniej zdobyć mistrzostwo Polski niż świata

  Żeglarz Piotr Myszka: trudniej zdobyć mistrzostwo Polski niż świata

  Mistrz Polski w klasie RS:X Piotr Myszka przyznał, że krajowe regaty trudniej czasami wygrać niż mistrzostwa świata. „Kiedy zwyciężałem w tych ostatnich zawodach, nie udawało mi się w tym samym roku triumfować w mistrzostwach Polski” – przyznał PAP żeglarz AZS AWFiS Gdańsk.
 • Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie Finn w Gdyni przełożone

  Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie Finn w Gdyni przełożone

  Zaplanowane w Gdyni w dniach 3-11 lipca mistrzostwa Europy w klasie Finn zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa. W tej najstarszej żeglarskiej olimpijskiej konkurencji zawodnicy będą rywalizować o prymat na Starym Kontynencie od 30 sierpnia do 6 września.
 • Zmarł słynny polski żeglarz Henryk Jaskuła

  Zmarł słynny polski żeglarz Henryk Jaskuła

  W wieku 96 lat zmarł Henryk Jaskuła - pierwszy Polak i trzeci żeglarz na świecie, który samotnie i bez zawijania do portów okrążył Ziemię.
 • Koronawirus w sporcie. Zofia Klepacka: Jestem dumna z Polaków

  Koronawirus w sporcie. Zofia Klepacka: Jestem dumna z Polaków

  - We Włoszech jest tragedia, nie boję się użyć tego słowa. Moja dobra koleżanka ma męża Włocha, rodem z północy tego kraju i w jego otoczeniu każdy ma w rodzinie kogoś, kto zmarł z powodu koronawirusa. Straszny czas - opowiada Interii brązowa medalistka IO w żeglarstwie Zofia Klepacka.
 • MŚ w klasie Laser Radial. Kwaśna piąta, triumf Bouwmeester

  MŚ w klasie Laser Radial. Kwaśna piąta, triumf Bouwmeester

  Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) zajęła piąte, a Agata Barwińska (MOS SSW Iława) 23. miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Laser Radial. Triumfowała Holenderka Marit Bouwmeester. W Melbourne rywalizowało 110 kobiet z 41 krajów.
 • MŚ w klasie RS:X. Dziarnowska i Tarnowski wiceliderami w Australii

  MŚ w klasie RS:X. Dziarnowska i Tarnowski wiceliderami w Australii

  Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajmują po drugim dniu mistrzostw świata w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X drugie miejsca. W australijskim Sorrento ściga się 46 żeglarek z 24 państw i 70 żeglarzy z 23 krajów.
 • MŚ w klasie Laser Radial. Magdalena Kwaśna awansowała na 10. miejsce

  MŚ w klasie Laser Radial. Magdalena Kwaśna awansowała na 10. miejsce

  Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) awansowała z 15. na 10. miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Laser Radial. Po czterech dniach rywalizacji 24. jest Agata Barwińska (MOS SSW Iława). W Melbourne ściga się 110 kobiet z 41 krajów.
 • MŚ w klasie 49er. Przybytek i Kołodziński awansowali na dziewiąte miejsce

  MŚ w klasie 49er. Przybytek i Kołodziński awansowali na dziewiąte miejsce

  Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński trzeciego dnia żeglarskich mistrzostw świata w klasie 49er awansowali z dziesiątego na dziewiąte miejsce i zakwalifikowali się do wyścigów finałowych. Pozostałe trzy polskie załogi rywalizować będą w australijskim Geelong o dalsze lokaty.
 • ​Joanna Pajkowska żeglarzem 2019 roku

  ​Joanna Pajkowska żeglarzem 2019 roku

  Joanna Pajkowska została uhonorowana tytułem Żeglarza Roku 2019, Srebrnym Sekstantem oraz I nagrodą Rejs Roku. To jubileuszowa 50. edycja przyznania najwyższych polskich trofeów żeglarskich. Pajkowską wyróżniono po raz trzeci - poprzednio w 2009 i 2017 roku.
 • MŚ w klasie 49er. Polscy żeglarze z kwalifikacjami olimpijskimi

  MŚ w klasie 49er. Polscy żeglarze z kwalifikacjami olimpijskimi

  Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 10. miejsce w klasie 49er, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda były 12. w klasie 49erFX w mistrzostwach świata w Auckland i wywalczyli przepustki do igrzysk w Tokio. W sumie polscy żeglarze mają kwalifikację olimpijską w sześciu z 10 konkurencji.

Filmy - żeglarstwo (2)

 • Tak o medal w Rio walczył Piotr Myszka!

  Tak o medal w Rio walczył Piotr Myszka - polski Mistrz Świata w windsurfingu (klasa RS:X).
 • Mateusz Kusznierewicz i jego porywająca misja

  Mateusz Kusznierewicz ma pomysł na to, co zrobić z gimnazjalistami, czyli, zdaniem wielu, młodzieżą w najtrudniejszym wieku. Odwrócić Gdańsk ku morzu – to misja, jaka przyświecała prezydentowi Gdańska. Chciał, by mistrz świata zaraził pasją do żeglarstwa najmłodszych. Kusznierewicz organizuje więc kursy, pływa z gimnazjalistami i pokazuje, jak być najlepszym. (Pytanie na Śniadanie/TVP)