żeglarstwo

Artykuły - żeglarstwo (189)

 • Tokio 2020. Przybytek i Kołodziński wystartują w żeglarskiej klasie 49er

  Tokio 2020. Przybytek i Kołodziński wystartują w żeglarskiej klasie 49er

  Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński nominowani zostali do startu na igrzyskach w klasie 49er. Tym samym skiffiści AZS AWFiS Gdańsk po raz trzeci staną do walki o olimpijskie medale. W sumie w Tokio Polacy rywalizować będą w sześciu z 10 żeglarskich konkurencji.
 • Rajdowcy znów na morzu!

  Rajdowcy znów na morzu!

  Już wkrótce, w dniach 1 – 5 czerwca 2021 zespół R-Six Team weźmie udział w prestiżowych regatach Loro Piana Superyacht Regatta, które odbędą się w Porto Cervo na Sardynii. Do startu zaproszono tylko czternaście załóg z całego świata, a wśród nich po raz pierwszy w historii jacht z Polski – 20-metrowy katamaran R-Six typu HH66. Liderem zespołu jest polski żeglarz, kierowca rajdowy i podróżnik Robert Szustkowski.
 • ​MŚ w klasie Finn. Polacy przed ostatnią szansą na olimpijską kwalifikację

  ​MŚ w klasie Finn. Polacy przed ostatnią szansą na olimpijską kwalifikację

  Rozpoczynające się w sobotę w Porto mistrzostwa świata w klasie Finn będą dla europejskich żeglarzy ostatnią szansą na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji. O jedno wolne miejsce będą także rywalizować Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) i Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia).
 • ME w klasie 470. Skrzypulec i Ogar spadły na ósmą pozycję

  ME w klasie 470. Skrzypulec i Ogar spadły na ósmą pozycję

  Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń) spadły we wtorek w odbywających się w Vilamourze mistrzostwach Europy w żeglarskiej klasie 470 z siódmej na ósmą pozycję. Prowadzenie utrzymały Hiszpanki Silvia Depares i Patricia Reina.
 • MŚ w klasie RS:X. Klepacka: To nie były fartowne regaty

  MŚ w klasie RS:X. Klepacka: To nie były fartowne regaty

  Zofia Klepacka nie ukrywa, że w mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie RS:X zabrakło jej szczęścia. „Nie były to fartowne regaty. Sypał mi się sprzęt, ale jestem zadowolona ze swojej dyspozycji, bo cały czas pływałam w czołówce” - stwierdziła żeglarka Legii Warszawa.
 • MŚ w klasie RS:X. Pięcioro Polaków na starcie regat w Kadyksie

  MŚ w klasie RS:X. Pięcioro Polaków na starcie regat w Kadyksie

  Pięcioro polskich żeglarzy weźmie udział w Kadyksie w mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie RS:X. Będą to ostatnie liczące się regaty przed igrzyskami – w Tokio w tej konkurencji rywalizować będą Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).
 • ME w klasie Finn. Kula i Lesiński wystartują w Vilamourze

  ME w klasie Finn. Kula i Lesiński wystartują w Vilamourze

  Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) i Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) rywalizować będą w mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie Finn. Na starcie regat w portugalskiej Vilamourze, które zakończą się w piątek, ma stanąć 52 żeglarzy z 30 krajów.
 • Żeglarski wyścig dookoła Europy z udziałem polskiego jachtu

  Żeglarski wyścig dookoła Europy z udziałem polskiego jachtu

  Polski jacht wystartuje w najsłynniejszych oceanicznych regatach The Ocean Race! Team Sailing Poland na jachcie VOLVO 65(VO65) już za miesiąc popłynie w tej najtrudniejszej żeglarskiej imprezie na Świecie.
 • ​Żeglarstwo. MŚ w klasie 470. Skrzypulec i Ogar 9. po pierwszym dniu w Vilamourze

  ​Żeglarstwo. MŚ w klasie 470. Skrzypulec i Ogar 9. po pierwszym dniu w Vilamourze

  Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń) zajmują dziewiąte miejsce po pierwszym dniu rozgrywanych w Vilamourze mistrzostw świata w olimpijskie żeglarskiej klasie 470. W Portugalii rywalizuje 27 kobiecych załóg z 18 krajów.
 • ME w klasie RS:X. Czworo polskich żeglarzy na starcie w Vilamourze

  ME w klasie RS:X. Czworo polskich żeglarzy na starcie w Vilamourze

  Czworo polskich żeglarzy stanie we wtorek w portugalskiej Vilamourze na starcie mistrzostw Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X. W tym gronie są Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), którzy rywalizować będą na igrzyskach w Tokio.

Filmy - żeglarstwo (2)

 • Tak o medal w Rio walczył Piotr Myszka!

  Tak o medal w Rio walczył Piotr Myszka - polski Mistrz Świata w windsurfingu (klasa RS:X).
 • Mateusz Kusznierewicz i jego porywająca misja

  Mateusz Kusznierewicz ma pomysł na to, co zrobić z gimnazjalistami, czyli, zdaniem wielu, młodzieżą w najtrudniejszym wieku. Odwrócić Gdańsk ku morzu – to misja, jaka przyświecała prezydentowi Gdańska. Chciał, by mistrz świata zaraził pasją do żeglarstwa najmłodszych. Kusznierewicz organizuje więc kursy, pływa z gimnazjalistami i pokazuje, jak być najlepszym. (Pytanie na Śniadanie/TVP)