zegar

Synonimy:
zegary,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zegar (74)

 • Powstał najdokładniejszy zegar atomowy na świecie

  Powstał najdokładniejszy zegar atomowy na świecie

  Naukowcy z amerykańskiej uczelni MIT stworzyli najbardziej precyzyjny zegar atomowy. Wynalazek pozwoli na zbadania wielu zagadnień dotyczących m.in. zmian grawitacji.
 • Jaki zegar ścienny do salonu wybrać?

  Jaki zegar ścienny do salonu wybrać?

  Urządzając wnętrza, warto pod uwagę wziąć aspekty praktyczne oraz wizualne. Jeśli szukasz detali, które nadadzą wnętrzom charakteru, nie można przejść obojętnie obok zegarów ściennych. Te nie tylko informują o godzinie, ale też są przepiękną ozdobą. Podpowiadamy więc, jaki zegar ścienny do salonu wybrać.
 • Kilogram złota, ponad cztery tysiące diamentów. W Dubaju zaprezentowano "najdroższy zegar świata"

  Kilogram złota, ponad cztery tysiące diamentów i setki tysięcy innych kamieni szlachetnych. Na międzynarodowej wystawie jubilerskiej w Dubaju zaprezentowano "Róg Obfitości" - najdroższy zegar świata.
 • Ludzkość trzy minuty od zagłady

  Ludzkość trzy minuty od zagłady

  Od czwartku Zegar Zagłady wskazuje godzinę 23:57.
 • Krym przeszedł na czas moskiewski

  Krym przeszedł na czas moskiewski

  Krym jeszcze bliżej Rosji. Zmieniono tam czas na moskiewski.
 • Zegar biologiczny wystawiony na próbę

  Zegar biologiczny wystawiony na próbę

  W nocy przestawiliśmy zegary z czasu letniego na zimowy. Parę dni może potrwać jednak przestawienie zegarów biologicznych, które regulują funkcjonowanie każdego człowieka.
 • Chmielowa podróż do źródeł piwa. Pić, nie umierać!

  Chmielowa podróż do źródeł piwa. Pić, nie umierać!

  Było długie upalne lato. Nieznośny żar lał się z nieba, kto żyw szukał ochłody przy zimnym kufelku. Tymczasem piwo oferowane w miasteczku smakowało tak podle, że w mieszkańcach wezbrała krew. Nie chcieli dalej tak żyć. Porwali 36 beczek piwopodobnego napoju i całą ich zawartość wylali do ścieków na rynku...
 • W nocy zmieniliśmy czas

  W nocy zmieniliśmy czas

  Tym, którzy jeszcze nie przestawili zegarków, przypominamy, że w nocy przeszliśmy na czas letni. O 2:00 należało przestawić zegarki na 3:00.
 • W nocy z soboty na niedzielę pośpimy krócej i zmienimy czas na letni

  W nocy z soboty na niedzielę pośpimy krócej i zmienimy czas na letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. 31 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00, przez co będziemy spali godzinę krócej. Do czasu zimowego wrócimy 27 października.
 • Odnaleziono jeden z najstarszych zegarów. Służył budowniczym piramid

  Odnaleziono jeden z najstarszych zegarów. Służył budowniczym piramid

  Od kiedy ludzie odmierzają czas, wykorzystując do tego różne urządzenia? Odpowiedzią na to pytanie może być niedawne znalezisko z egipskiej Doliny Królów. Ekspedycja z Uniwersytetu w Bazylei odkryła tam pozostałości jednego z najstarszych zegarów. Jest nie tylko jest wyjątkowo stary ale - według współczesnej terminologii - można uznać go za sprzęt prawie kieszonkowy.

Filmy - Zegar (1)

 • Zegar z domina

  Domino to jedna z najstarszych gier świata, którą bawiły się całe pokolenia! Jeśli macie nieużywane już domino, możecie je wykorzystać do zrobienia ciekawie wyglądającego zegara! Mechanizm zegarowy można dziś dostać bez problemu w sklepie, a przygotowanie całości zajmie wam dosłownie parę minut. Sprawdźcie, jakie to proste!