Żeby Polska była Polską

Artykuły - Żeby Polska była Polską (4)

 • Demonstracja związkowców w stolicy

  Kilka minut po godz. 14 zakończyła się wspólna demonstracja Solidarności i OPZZ przed kancelarią premiera. Na zakończenie Jan Pietrzak odśpiewał "Żeby Polska była Polską". Protestowało kilka tysięcy osób; organizatorzy podawali liczbę 10 tys. uczestników. Protest to część Europejskiego Dnia Akcji, zorganizowanego w całej UE przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych.
 • Czy wybijemy się na normalność

  Czy wybijemy się na normalność

  Żeby Polska była Polską, potrzebna jest nie tylko niepodległość ale i normalne elity władzy. Jakie są te elity, każdy widzi, a większość chyba zdaje sobie sprawę, że nasze państwo - tak jak ryba - gnije od głowy.
 • Wystawa "Żeby Polska była Polską - dzieje opozycji"

  Powielacz i opornik - symbole walki z władzą komunistyczną - oraz satyryczne antykomunistyczne ulotki w formie banknotów można będzie m.in. zobaczyć na wystawie "Żeby Polska była Polską - dzieje opozycji w PRL 1945-1989" czynnej od czwartku w stołecznym Muzeum Niepodległości.
 • "Żeby Polska..."

  Jan Pietrzak: ojciec pięciorga dzieci, kandydat na prezydenta RP w 1995 r., autor kilku tysięcy tekstów satyrycznych i piosenek. Najbardziej znana z nich - "Żeby Polska była Polską" - stała się nieformalnym hymnem "Solidarności".