zdrowy styl życia

Artykuły - Zdrowy styl życia (18)

 • Co sprawia, że starzejemy się szybciej?

  Co sprawia, że starzejemy się szybciej?

  To, jak się starzejesz, ma związek z wyborami, których dokonujesz w tej chwili. Tym, co jesz i jak jesteś aktywny, ale także z tym, jak spędzasz wolny czas i jak postrzegasz świat wokół siebie.
 • Turystyczne biznesy tylko w Polsce Wschodniej

  Turystyczne biznesy tylko w Polsce Wschodniej

  Pensjonaty, punkty SPA i wellness, apartamenty, jak również inwestycje w nowe ośrodki lecznicze i medyczne, w tym np. dla osób starszych, młodzieży lub całych rodzin - to tylko wybrane pomysły na biznes i inwestycje w Polsce Wschodniej.
 • Nowy podatek jak dieta cud. Może również odchudzić portfele Polaków

  Nowy podatek jak dieta cud. Może również odchudzić portfele Polaków

  Ostatnio media donoszą, że możliwe jest wprowadzenie daniny od produktów zawierających cukier. Eksperci przypominają, że tego typu rozwiązania już obowiązują w innych państwach, np. w Anglii. Ale efekty zmian legislacyjnych bywają dalekie od oczekiwań. Świadczą o tym przykłady z Danii, Finlandii, Meksyku czy Węgier. Tam dodatkowy ciężar fiskalny nie przyczynił się bezpośrednio do poprawy nawyków żywieniowych.
 • Rozrywka rośnie w budżetach Polaków

  Rozrywka rośnie w budżetach Polaków

  Polski rynek usług rozrywkowych jest szacowany na 80 mld zł rocznie i dynamicznie rośnie wraz ze wzrostem wydatków Polaków na tego typu atrakcje. 26 proc. Polaków zapytanych przez portal PrezentMarzeń zadeklarowało miesięczny budżet na ten cel na poziomie do 100 zł.
 • To koniec sieci klubów Jatomi. Biznes w likwidacji

  To koniec sieci klubów Jatomi. Biznes w likwidacji

  Jatomi Fitness, jedna z największych sieci fitness w Polsce, kończy działalność. - Sprzedajemy aktywa, a polski biznes jest obecnie w stanie likwidacji. Stworzony dziewięć lat temu model biznesowy nie ma już zastosowania w przypadku dzisiejszego konsumenta - mówi Trevor Brennan, CEO Jatomi Fitness Group.
 • Cztery miliony Polaków trafi do klubów fitness

  Cztery miliony Polaków trafi do klubów fitness

  Coraz więcej osób stawia na zdrowy styl życia. Beneficjentami tego trendu są również kluby fitness w Europie. Obecnie należy do nich 56,4 mln osób, czyli o 4,4 proc. więcej niż rok temu. Europejski rynek fitness wart jest 26,3 mld euro.
 • "Puls Biznesu": Ocieplenie klimatu rozkręca rowery

  Polacy coraz więcej wydają na dwa kółka napędzane nogami. Branża ma się więc całkiem nieźle, a na wolnym rynku niezależne sklepy wygryzają markety - pisze "Puls Biznesu".
 • Dobre perspektywy branży fitness

  Dobre perspektywy branży fitness

  Europejski rynek fitness jest wart prawie 27 miliardów euro i wciąż rośnie. Z raportu firmy doradczej Deloitte wynika, że do klubów fitness należy blisko 52 i pół miliona osób, czyli o 3,9 procent więcej, niż rok temu. Do klubów, których liczba na koniec ub. roku wyniosła nieco ponad 2,5 tys., uczęszcza już 2,77 mln Polaków.