zdrowie w Wielkiej Brytanii

Artykuły - Zdrowie w Wielkiej Brytanii (37)

 • Co piąty Brytyjczyk dożyje co najmniej setki

  Ponad 10 mln ludzi żyjących obecnie w Wielkiej Brytanii, czyli niemal jedna piąta ludności dożyje setki - podał w czwartek brytyjski wydział pracy i płac. Większość z potencjalnych stulatków ma teraz 16-50 lat.
 • Co to jest "Healthy Start"?

  Co to jest "Healthy Start"?

  "Healthy Start" to kolejny z programów, które skierowane są do rodzin o niskim dochodzie. Jego celem jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz pomoc w zakupie mleka, owoców i warzyw, także witamin dla kobiet w ciąży oraz rodzin z dziećmi.
 • Wizyta w brytyjskim gabinecie dentystycznym

  Wizyta w brytyjskim gabinecie dentystycznym

  System korzystania z opieki stomatologicznej w Wielkiej Brytanii znacznie różni się od tego, który poznaliśmy w Polsce. Dla większości pacjentów wizyta w gabinecie dentystycznym wiąże się niestety z dość wysokimi kosztami, nie ważne czy korzystamy z gabinetu prywatnego czy działającego w ramach NHS.
 • Jak zapisać się do lekarza rodzinnego?

  Jak zapisać się do lekarza rodzinnego?

  Lekarze rodzinni w Wielkiej Brytanii to tzw. GP - General Practicioners, którzy pracują w przychodniach zwanych surgeries lub Primary Health Care Centre.
 • Brytyjczycy krytykują przyjazdy aborcyjne Polek

  Parlamentarzyści brytyjscy - zarówno konserwatyści, jak i laburzyści - skrytykowali fakt, że Polki chcące poddać się aborcji przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z powodu ograniczeń prawnych we własnym kraju - informuje dziennik "Daily Mail".
 • Przyjeżdżają do Polski, żeby leczyć się za darmo

  Mieszkańcy Unii Europejskiej chcą się leczyć w Polsce. Nie tylko prywatnie, lecz także bezgotówkowo w publicznych szpitalach i lecznicach, w ramach unijnego systemu zabezpieczenia, pisze "Parkiet".
 • Bezpłatna opieka medyczna w UK

  Bezpłatna opieka medyczna w UK

  Przeglądając fora internetowe kilkakrotnie spotkałam się z opinią, że bezpłatna opieka medyczna w Wielkiej Brytanii przysługuje każdemu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy faktycznie każdy ma prawo do korzystania z usług NHS bez obaw że zostanie obciążony kosztami? Niestety nie - poniżej znajdziecie kilka cennych informacji na temat służby zdrowia w UK dla osób z zagranicy.
 • Kontrowersyjny ranking przychodni na Wyspach

  Kontrowersyjny ranking przychodni na Wyspach

  Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kontrowersyjny rankingu online, który pozwoli ocenić i porównać pacjentom przychodnie NHS.
 • Pozbywają się szczepionek przeciwko A/H1N1

  Francja, Niemcy i Holandia zaczęły odsprzedawać za granicę nadmiar szczepionek przeciwko grypie A/H1N1. Nad sprzedażą niepotrzebnych specyfików zastanawiają się też Brytyjczycy.
 • Kalendarz szczepień w UK

  Kalendarz szczepień w UK

  Szczepienia ochronne to najbardziej bezpieczny i skuteczny sposób zabezpieczenia Twojego maluszka przed wieloma ciężkimi chorobami. Bardzo ważne jest, by dziecko otrzymało szczepienia w odpowiednim wieku. W Wielkiej Brytanii rodzice mogą zadecydować o tym, czy chcą by ich dzieci były szczepione. Szczepienia wykonuje głównie pielęgniarka lub lekarz GP, ale dostępne sa także w Baby Clinics (w miejscach, gdzie ważysz swojego malucha).