zdrowie

Synonimy:
zdrowia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zdrowie (5959)

 • Diety pudełkowe hitem. Firmy mogą liczyć na wzrost sprzedaży

  Diety pudełkowe hitem. Firmy mogą liczyć na wzrost sprzedaży

  Polacy coraz chętniej wybierają diety pudełkowe. Po okresie pandemii firmy cateringu dietetycznego mogą liczyć na wzrost sprzedaży.
 • Pandemia. Pracownicy potrzebują wsparcia psychologów?

  Pandemia. Pracownicy potrzebują wsparcia psychologów?

  Kryzys wywołany pandemią koronawirusa wpędza wielu pracowników w depresję. Rośnie liczba zamawianych wizyt u psychologów.
 • Naklejka, która wykryje koronawirusa

  Naklejka, która wykryje koronawirusa

  Naukowcy z Northwestern University opracowali specjalną naklejkę na szyję, która za pomocą czujników przekazywanych do telefonu, jest w stanie wykryć symptomy koronawirusa.
 • Wartość życia w trakcie pandemii

  Wartość życia w trakcie pandemii

  Amerykańskie miasta, które podczas wybuchu grypy hiszpanki wdrożyły ograniczenia szybciej i bardziej agresywnie, szybciej się również potem rozwijały. Oby i tym razem spłaszczanie krzywej epidemicznej pozwoliło na szybsze ożywienie gospodarcze.
 • Resweratrol - składnik wiecznej młodości

  Resweratrol - składnik wiecznej młodości

  Jak pozostać zdrowym i sprawnym mimo upływu lat? Odpowiedź na to nurtujące pytanie kryje się we właściwościach substancji o nazwie resweratrol.
 • Zdrowe produkty na poprawę nastroju

  Zdrowe produkty na poprawę nastroju

  Napięcie, stres i inne negatywne emocje, których nie brakuje podczas pandemii, wielu z nas niweluje, sięgając po kaloryczne przekąski, takie jak słodycze. Efekty łatwo przewidzieć - będą nimi nadprogramowe kilogramy i zwiększone ryzyko wystąpienia groźnych chorób.
 • Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  U pacjenta, który nie ma objawów, nie możemy stwierdzić od kiedy choruje. W takim przypadku po 14 dniach od pierwszego wymazu, musimy zrobić powtórny wymaz - mówi dr n. med. Paweł Rajewski z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. - Model włoski pokazał, że jeśli poluzujemy te restrykcje, to możemy się spodziewać dynamicznego wzrostu zachorowań. Czas kwarantanny, stanu epidemicznego czy epidemii jest po to, żeby pozostać w domu, a nie przyjmować gości, lub zamawiać jedzenie i spotykać się z dostawcą twarzą w twarz czy ręka w rękę. Nawet jeśli czujemy się dobrze.
 • Domowe treningi w czasie epidemii - jakie urządzenia wybrać?

  Domowe treningi w czasie epidemii - jakie urządzenia wybrać?

  Regularne treningi to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia, sylwetki oraz zadbanie o układ odpornościowy i energię o każdej porze dnia. Zajęcia sportowe na co dzień kojarzymy z klubami fitness, sekcjami sportowymi, basenem lub bieganiem w parku. Rzeczywiście, w takich miejscach mamy najlepsze warunki do treningów, ale obecna sytuacja zmusiła właścicieli siłowni i klubów do ich czasowego zamknięcia. W dobie pandemii koronawirusa najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem są ćwiczenia wykonywane we własnym domu lub mieszkaniu. Przyjrzyjmy się zatem rodzajom sprzętu, który przyda się przy tworzeniu małej domowej siłowni. Takie rozwiązanie pomoże poprawić sylwetkę w czasie epidemii, ale z pewnością będzie nam służyć również w czasach, gdy zagrożenie zostanie zażegnane.
 • E-papierosy w USA. Czy to już zakazane?

  E-papierosy w USA. Czy to już zakazane?

  Ponad 5 mln uczniów gimnazjów i szkół średnich w Stanach Zjednoczonych korzysta z papierosów elektronicznych – wynika z badań przeprowadzonych w 2019 roku. Prawie milion nastolatków robi to codziennie.
 • Myślisz o chorobie czy o zdrowiu?

  Myślisz o chorobie czy o zdrowiu?

  Pandemia zahamowała naturalny bieg zdarzeń, zarówno w skali globalnej jak i w skali kraju, miasta, rodziny i pojedynczego człowieka. Ważne, by w tym trudnym czasie pracować nad myśleniem o zdrowiu i robić, co w naszej mocy, by się tego zdrowia trzymać. Mamy wpływ na zahamowanie pandemii. Każdy z nas gra w tej grze i dokłada swoje pionki. Jakich używać?

Filmy - Zdrowie (237)