zdrowie

Synonimy:
zdrowia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zdrowie (6002)

 • ​Zmiany klimatyczne zintensyfikują objawy alergii

  ​Zmiany klimatyczne zintensyfikują objawy alergii

  Naukowcy mają złe wieści dla alergików i cierpiących na katar sienny. Zmiany klimatyczne mogą pogorszyć ich stan. Dane te są wynikiem prowadzenia długoterminowych obserwacji zmian stężenia pyłków w powietrzu przez zespół badaczy z University of Worcester.
 • Do Polski wrócą groźne choroby? Jest apel do MZ!

  Do Polski wrócą groźne choroby? Jest apel do MZ!

  Coraz więcej rodziców nie szczepi swoich dzieci. W ciągu ostatnich 10 lat liczba takich przypadków w Polsce wzrosła blisko czternastokrotnie. Doprowadziło to już do utraty odporności populacyjnej na odrę, na którą w 2019 roku w naszym kraju zachorowało czterokrotnie więcej osób niż rok wcześniej.
 • Co najczęściej wywołuje alergię i podrażnienie skóry?

  Co najczęściej wywołuje alergię i podrażnienie skóry?

  Z pewnością wielu osobom zależy na tym, aby ich skóra była gładka, nawilżona i miękka w dotyku. Czasami jednak zdarza się, że stosując nieodpowiednie kosmetyki, możemy mocno ją podrażnić, przez co staje się przesuszona, zaczerwieniona, swędzi czy też zaczyna się łuszczyć. Niestety w niektórych przypadkach wspomniane już objawy nie wynikają jedynie z niewłaściwej pielęgnacji, a stanowią objaw choroby, jaką w tym przypadku może być atopowe zapalenie skóry. Dowiedz się, co może być jego przyczyną.
 • Łupież pstry a suchy – poznaj podobieństwa

  Łupież pstry a suchy – poznaj podobieństwa

  Łupież to kłopotliwa choroba skóry, która może pojawić się niezależnie od wieku czy płci. Jedną z jej przyczyn jest przyspieszony podział komórek naskórka, czego efektem jest ich zbyt szybkie złuszczanie. Choć łupież zwykle kojarzy nam się z białymi płatkami, które są zauważalne na włosach, może występować także poza skórą głowy, na przykład na dekolcie czy szyi. Tą odmianą łupieżu jest łupież pstry. Czym różni się od łupieżu suchego (zwykłego) i w jaki sposób skutecznie go leczyć?
 • Regeneracja skóry po zimie – jak przygotować się do wiosny?

  Regeneracja skóry po zimie – jak przygotować się do wiosny?

  Kiepska kondycja skóry po zimie ma wiele przyczyn. Mróz, wiatr, śnieg, suche powietrze w domu, ograniczony dostęp do świeżych owoców i warzyw, duże różnice temperatur między powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach i na zewnątrz – wszystko to osłabia naskórek, uszkadza naturalną warstwę hydro-lipidową i prowadzi do podrażnień. Jak poprawić stan skóry po zimie, by móc cieszyć się pięknym i promiennym wyglądem wiosną?
 • Badanie: COVID-19 wyprzedza wszystkie inne ryzyka biznesowe

  Badanie: COVID-19 wyprzedza wszystkie inne ryzyka biznesowe

  W najnowszym Barometrze Ryzyk Allianz 2021 COVID-19 wyprzedza wszystkie inne ryzyka biznesowe. Respondenci badania najczęściej (41 proc.) jako zagrożenie wymieniali ryzyko związane z przerwami w działalności biznesowej, bądź też sam wybuch pandemii (40 proc.).
 • PREZES GRUPY ESSILOR: Obawy o przyszłość są większe, niż się wydaje

  PREZES GRUPY ESSILOR: Obawy o przyszłość są większe, niż się wydaje

  Polacy o zdrowie dbają słabo, a pandemia nie pomagała w odwróceniu tego trendu - mówi Adam Mamok, prezes Grupy Essilor działającej w branży optycznej. Przyznaje też, że pomimo dobrego początku roku, realizacja popytu odroczonego powinna nastąpić w okolicach czerwca-lipca, niewykluczone jednak, że dojdzie do tego dopiero na przełomie roku. - Niestety wciąż siedzimy na bombie z opóźnionym zapłonem - dodaje.
 • Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med: Pandemia zmusiła nas do zmian w biznesie

  Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med: Pandemia zmusiła nas do zmian w biznesie

  Covid spowodował, że zabrakło nam lekarzy i personelu medycznego. Pojawiła się silna presja płacowa. Ona była odczuwalna już przed pandemią, ale w jej trakcie stała się jeszcze bardziej dotkliwa. Musieliśmy na to zareagować podwyżkami - mówi Interii Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med.
 • Dla kogo keto? Wyjaśniamy o co chodzi w modnej męskiej diecie

  Dla kogo keto? Wyjaśniamy o co chodzi w modnej męskiej diecie

  Dieta ketogeniczna, często nazywana ketonową lub keto, stała się w ostatnim czasie bardzo modna. Jej stosowanie nie tylko pomaga zbić wagę, ale może także być skutecznym elementem leczenia niektórych chorób. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy mogą przygotowywać posiłki zgodnie z jej zasadami, może ona bowiem poważnie wpłynąć na zdrowie. Wyjaśniamy założenia diety ketogenicznej i podpowiadamy, kto może na nią przejść.
 • Termometr bezdotykowy – wady i zalety oraz prawidłowy pomiar

  Termometr bezdotykowy – wady i zalety oraz prawidłowy pomiar

  Termometr bezdotykowy to nowoczesny sprzęt pozwalający na dokonanie pomiaru temperatury ciała, nie dotykając skóry. Wynik badania pojawia się na ekranie urządzenia w krótkim czasie, co doceniają szczególnie rodzice małych dzieci. Jakie wady i zalety ma termometr bezdotykowy? Jak dokonać prawidłowego pomiaru modelem niewymagającym kontaktu ze skórą?

Filmy - Zdrowie (224)