zdrowie

Synonimy:
zdrowia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zdrowie (8084)

 • Napoje energetyzujące: Nie dla małolatów

  Napoje energetyzujące: Nie dla małolatów

  Obydwie niemieckie sieci marketów dyskontowych Aldi i Lidl nie będą w Holandii sprzedawać napojów energetyzujących małoletnim. Regulacja ta wchodzi w życie 1 października br. i obowiązywać będzie dzieci do 14 lat - poinformował Aldi, krok ten uzasadniając coraz większymi zastrzeżeniami w holenderskim społeczeństwie.
 • Zwolnienia lekarskie coraz większym problemem dla budżetu państwa. Konieczne zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia

  Zwolnienia lekarskie coraz większym problemem dla budżetu państwa. Konieczne zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia

  Dane ZUS pokazują, że ubiegły rok był rekordowy pod względem liczby dni, które Polacy spędzili na zwolnieniach lekarskich. Było ich 229 mln - czyli o 9 mln więcej niż rok wcześniej. Koszty z tym związane, ponoszone zarówno przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jak i samych pracodawców, są liczone w miliardach złotych. Dlatego nakłady na system ochrony zdrowia powinny być traktowane nie jako wydatek, lecz jako długoterminowa inwestycja w PKB. Jeśli nie zaczniemy mądrze wydawać na zdrowie, to zbankrutujemy - mówi dr Mariusz Gujski z Instytutu Ochrony Zdrowia.
 • Jeden lekarz i mniej badań. Będą zmiany w medycynie pracy?

  Jeden lekarz i mniej badań. Będą zmiany w medycynie pracy?

  Jeden lekarz zamiast czterech i skrócenie listy badań. To propozycje nowych okresowych badań pracowników, które w Ministerstwie Zdrowia złożył konsultant krajowy w dziedzinie medycyny pracy. Lekarze przekonują, że obecny zestaw badań został przygotowany 20 lat temu i jest już nieaktualny.
 • Szokująca kampania ostrzega przed fake newsami na temat zdrowia

  "Bzdura wpędzi nas do grobu" - to hasło kampanii krajowej Izby Lekarskiej we Włoszech, która w ten sposób walczy z przesądami i fałszywymi informacjami na temat zdrowia. Lekarze przestrzegają przed fake newsami w internecie i apelują, by zwracać się do nich.
 • Polacy wydają co roku 40 mld zł na prywatne leczenie. Pomóc mogłoby włączenie prywatnych placówek do sieci szpitali

  Polacy wydają co roku 40 mld zł na prywatne leczenie. Pomóc mogłoby włączenie prywatnych placówek do sieci szpitali

  Długie kolejki do lekarzy i nisko oceniana jakość publicznej służby zdrowia powodują, że Polacy wydają średnio 40 mld zł rocznie na leczenie z własnej kieszeni.
 • Eksperci ostrzegają: nie jedz sałaty

  Eksperci ostrzegają: nie jedz sałaty

  Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ostrzegają Amerykanów przed spożywaniem sałaty. Wszystko z powodu wybuchu epidemii bakterii E.coli w kilku amerykańskich stanach.
 • Energia z natury

  Energia z natury

  Łagodne przejścia pór roku i stopniowe zmiany w aurze okazują się w ostatnich latach płatać figle i nierzadko mamy do czynienia z gwałtownym wywróceniem scenariusza zimowo-wiosennego. Można się spierać czy tegoroczna wiosna nie została zdetronizowana przez lato, skoro na początku kwietnia mamy w ciągu dnia dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Jak to wpływa na nasz organizm?
 • Ponad 40 mld zł wydajemy z własnej kieszeni na zdrowie

  Już 2,17 mln Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym, jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Prognozuje się, że liczba ta będzie nadal rosła, zwłaszcza w kontekście zmniejszających się wydatków na świadczenia specjalistyczne zapewniane w ramach publicznej opieki zdrowotnej oraz coraz niższą ocenę jakości publicznej opieki zdrowotnej.
 • Naturalna broń na drapiące gardło

  Naturalna broń na drapiące gardło

  Marcowa aura kaprysi, a kwiecień też potrafi przeplatać zimowo-wiosennymi scenariuszami. Taki pogodowy repertuar uwielbiają krążące wszędzie wirusy i bakterie. Zaczyna drapać cię gardło? Zanim pobiegniesz do lekarza, albo po jakiś magiczny środek apteczny, skorzystaj z naturalnych, domowych metod. Są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne – nie narażamy organizmu na działanie niepożądane, jak w przypadku preparatów farmaceutycznych.
 • Zastrzyk czy złodziej energii?

  Zastrzyk czy złodziej energii?

  Temat wydawać by się mógł omówiony na wskroś, z każdej strony i do znudzenia. Skąd zatem wciąż tak duża popularność wszelakich słodyczy? Ciasta, ciastka, cukierki, wafelki, lizaki, dropsy, draże, lody, czekolady, bombonierki zajmują dużą przestrzeń sklepów wielkopowierzchniowych.

Filmy - Zdrowie (220)

 • Mały koala wraca do zdrowia po wypadku samochodowym

  Mały koala wraca do zdrowia po wypadku. Zwierzak w wyniku zderzenia z samochodem ma złamaną szczękę i kości policzkowe. Mimo obrażeń nie opuszcza go brak apetytu. (STORYFUL/x-news)
 • Szczyt: "Boję się, że coś pójdzie nie tak i komuś zrobię krzywdę"

  Gościem w kawalerce Łukasza Jakóbiaka był Marek Szczyt. Chirurg plastyczny opowiedział o swoich lękach. - Boję się o rodzinę, o swoje zdrowie - przyznał. - A zawodowo boję się, że coś pójdzie nie tak i komuś zrobię krzywdę - dodał. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Kiedy dbanie o sylwetkę przeradza się w obsesję?

  Kiedy dbanie o sylwetkę przeradza się w obsesję? - Kiedy czujemy, że nie mamy wolnego umysłu, że pracujemy w zniewolonych myślach i z zaburzoną percepcją własnego ciała - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" prof. Katarzyna Kucharska, specjalistka zaburzeń odżywiania, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jakie są rodzaje zaburzeń żywienia? Gdzie szukać pomocy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Olejek z chili na bolące stawy - jak go zrobić?

  Bolące stawy i problemy z ich ruchomością dotyczą coraz więcej osób. Przepracowanie, przetrenowanie, stres, zmęczenie utrzymywaniem ciała w jednakowej pozycji przez wiele godzin - wszystko to sprawia, że często ból stawów jest nie do zniesienia. Zamiast faszerować się kolejnymi przeciwbólowymi tabletkami, spróbujcie domowego sposobu - oto olejek z chili na bolące stawy.