zdrowie

Synonimy:
zdrowia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zdrowie (6014)

 • Radosław Sierpiński, prezes ABM: Kolejne warianty COVID-19 przed nami

  Radosław Sierpiński, prezes ABM: Kolejne warianty COVID-19 przed nami

  Mam nadzieje i bardzo trzymam kciuki za to, że będzie co najmniej 30 mln zaszczepionych Polaków. Teraz wchodzimy w temat szczepienia dzieci i tutaj duża odpowiedzialność spoczywa na rodzicach - mówi Interii Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.
 • Ochrona zdrowia. Wyższe nakłady to wyższe podatki lub składki

  Ochrona zdrowia. Wyższe nakłady to wyższe podatki lub składki

  Jeśli nakłady na ochronę zdrowia mają się zwiększyć do 7 proc. PKB w ciągu sześciu lat, to oznacza to zapowiedź kolejnych danin: podatków lub składek. Nie wiadomo, czy rząd zamierza ściągać je od kolejnych grup zawodowych, czy branż, czy może zechce upowszechnić pobór składek na grupy, które do tej pory ich nie płacą, lub płacą w minimalnej wysokości.
 • Podpowiadamy, jak ze szparagów przygotować remedium na kaca!

  Podpowiadamy, jak ze szparagów przygotować remedium na kaca!

  Sezon na szparagi trwa zaledwie dwa miesiące. Ale warto ten czas wykorzystać maksymalnie, bo szparagi są bogate w błonnik i składniki odżywcze, a do tego pomagają rozwijać dobre bakterie w jelitach. Mają też i inną zaletę, która może przydać się szczególnie na suto zakrapianych piknikach i grillach. A mianowicie łagodzą kaca.
 • Fatalne samopoczucie Polaków. To efekt strachu i izolacji

  Fatalne samopoczucie Polaków. To efekt strachu i izolacji

  Pandemia zrobiła swoje - Polacy są w złej kondycji psychicznej i fizycznej po wielu miesiącach odosobnienia i strachu o własne zdrowie.
 • Czy można przedawkować błonnik?

  Czy można przedawkować błonnik?

  ​Teraz, gdy rynek spożywczy zalała fala wysokoprzetworzonej żywności, największą zmorą nie jest przedawkowanie błonnika, ale jego niedobory. Choć nie ma właściwości odżywczych i oficjalnie uznano go za substancję balastową, błonnik jest niezbędny do prawidłowego przebiegu większości procesów życiowych. Determinuje pracę jelit, wpływa na poziom cholesterolu i cukru we krwi. Pośrednio lub bezpośrednio, rzutuje na większość funkcji życiowych. A co się stanie, gdy przedawkujemy błonnik?
 • Nerwy w las

  Nerwy w las

  Grażyna weszła do łazienki i zaczęła liczyć do dziesięciu. Jeden, dwa, trzy... Nie miała już sił. Wydawało jej się, że jest napompowana jak balon, który lada moment pęknie. Od dawna żyła w stresie. Nadmiar obowiązków w pracy, wielka odpowiedzialność, życie pod presją czasu, dzieci, dom, wyrzuty sumienia z powodu braku czasu dla najbliższych.
 • Uwaga na narzędzie Google

  Uwaga na narzędzie Google

  ​Amerykański gigant Google zapowiedział wprowadzenie narzędzia, które przy pomocy sztucznej inteligencji zidentyfikuje choroby skóry użytkownika. Australijscy lekarze ostrzegają, że to może spowodować nagromadzenie nietrafionych diagnoz i wskazywać nieodpowiedni rodzaj pomocy - podał "The Guardian".
 • Rekordowe kwoty płyną na konto NFZ

  Rekordowe kwoty płyną na konto NFZ

  Dobra sytuacja na rynku pracy napędza wpływy ze składki zdrowotnej, ale to nie wystarczy na pokrycie nowych wydatków.
 • Bon na zdrowie dla 40 plus. Rozwiązanie ma poprawić wykrywalność chorób

  Bon na zdrowie dla 40 plus. Rozwiązanie ma poprawić wykrywalność chorób

  Ma być szybciej, łatwiej i za darmo nawet w prywatnych przychodniach. Między innymi mammografia i cytologia dla kobiet, badanie prostaty dla mężczyzn - rząd ma gotowy program badań profilaktycznych dla osób po 40. roku życia.

Filmy - Zdrowie (224)