zdrowe żywienie dziecka

Artykuły - Zdrowe żywienie dziecka (36)

 • UE: 25 mln euro z unijnego programu na mleko, owoce i warzywa w polskich szkołach

  Polska dostanie około 25 mln euro z unijnego budżetu na mleko, owoce i warzywa w szkołach. Wraz z nowym rokiem szkolnym i powrotem uczniów z wakacji powraca unijny program wsparcia i zdrowego żywienia.
 • Jak karmić dziecko do lat trzech?

  Jak karmić dziecko do lat trzech?

  Pierwsze trzy lata życia dzieci to krytyczny czas – od tego, co wtedy jedzą, zależy nie tylko ich aktualny stan zdrowia, ale i to, jak zdrowymi (chorymi) będą dorosłymi. Poznaj dekalog żywienia maluszków.
 • Liczy się pomysł

  Liczy się pomysł

  Wakacje w pełni. Co to oznacza dla diety twojego dziecka? Tony frytek, słodycze, gazowane napoje i inne pokusy czyhające na najmłodszych podczas urlopu. Co zrobić, by zastąpić wysoko przetworzone przekąski zdrowymi zamiennikami? Wystarczy odrobina pomysłowości, fantazji i wcześniejszego zaplanowania. Idealną bazą do wakacyjnych przegryzek będzie chleb. Jest zdrowy, łatwo dostępny i pozwoli ci szybko wyczarować smaczne przekąski dla całej rodziny.
 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

  21 i 22 stycznia to dzień Babci i Dziadka – tradycyjnie świętowane są w żłobkach i przedszkolach, które często przygotowują wtedy wyjątkowe atrakcje dla seniorów rodu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby obchodzić je także we własnym domu.
 • Zdrowo znaczy pysznie

  Zdrowo znaczy pysznie

  Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci jest bardzo ważne.
 • Zdrowe nawyki to podstawa

  Zdrowe nawyki to podstawa

  To, w jaki sposób maluszek jest karmiony do trzeciego roku życia, ma decydujący wpływ na jego rozwój w przyszłości. Dlatego warto wyrabiać u niego dobre przyzwyczajenia.
 • Zdrowy start malucha

  Zdrowy start malucha

  Dobre nawyki żywieniowe od pierwszych lat życia to prawidłowy rozwój i mniejsze ryzyko chorób. Zaprogramuj więc swoje dziecko na zdrowie!
 • Najlepsza dieta na bystry umysł

  Najlepsza dieta na bystry umysł

  Zdolność koncentracji oraz tempo nauki nowych umiejętności w dużym stopniu zależą od tego, co trafia na talerzyk brzdąca. Poznaj zatem produkty, które korzystnie wpływają na inteligencję smyka.
 • Co powinno jeść dziecko?

  Co powinno jeść dziecko?

  Szukasz informacji na temat żywienia dziecka? Masz wątpliwości, czym je karmić? Swoją pomocą służy dr inż. Anna Stolarczyk, dietetyk z Centrum Zdrowia Dziecka.
 • Pomidorowa z kluseczkami (po 18 miesiącu)

  Pomidorowa z kluseczkami (po 18 miesiącu)

  Zupa pomidorowa jest zazwyczaj uwielbiana przez dzieci. Można ją podawać z różnymi dodatkami, oraz doprawiać na rozmaite sposoby. Wypróbuj nasz nowy przepis.

Filmy - Zdrowe żywienie dziecka (1)

 • O zdrowym żywieniu dzieci. Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice?

  Prawidłowe żywienie dzieci jest podstawą ich właściwego rozwoju. Często jednak rodzice nie zwracają szczególnej uwagi na to czy produkty, które podają swoim pociechom, są dla nich odpowiednie. Jakie błędy najczęściej popełniają? W studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedziała o tym Anna Makowska. (Dzień Dobry TVN/x-news)