zdrowe żywienie

Artykuły - Zdrowe żywienie (9)

 • 10 zasad racjonalnego żywienia

  10 zasad racjonalnego żywienia

  Wszyscy chcemy wyglądać i czuć się młodo. Zamiast szukać wymówek, weźmy sprawy w swoje ręce. Pokażmy najmłodszym, na własnym przykładzie, że troska o zdrowie ma sens.
 • Zakaz handlu niewiele zmienił na rynku fast foodów

  Zakaz handlu niewiele zmienił na rynku fast foodów

  W niedziele handlowe placówki McDonald's i KFC odwiedza blisko 60 proc. konsumentów w wieku od 18 do 34 lat, a w pozostałe - ponad 40 proc. Ale w niektórych miastach dysproporcje są większe.
 • Jestem tym, co jem

  Jestem tym, co jem

  Każdy z nas wybiera jakimi myślami karmi swoją głowę. Każdy sam też decyduje, czym karmi swój żołądek. Warto sobie uświadomić, że mamy wpływ na to, w jakiej kondycji jest nasze ciało dziś i jaką formę szlifujemy dla siebie na jutro.
 • Jedzenie poza domem nie dla... Polaków

  Jedzenie poza domem nie dla... Polaków

  Wydatki na żywienie poza domem w ubiegłym roku zwiększyły się co prawda o prawie 5 proc., osiągając blisko 25 mld zł, ale nadal są kilka razy mniejsze niż w pozostałych krajach UE.
 • Skrobia w diecie

  Skrobia w diecie

  Chcesz odżywiać się jak najlepiej? Myślisz, że jedząc ziemniaki tyjesz? Na te i inne pytania związane z dietą znajdziesz odpowiedź w książce "Zdrowie bez recepty. Czyli skrobia, która leczy" Dr. Johna A. McDougall.
 • Naturalne metody na poświąteczne bolączki

  Naturalne metody na poświąteczne bolączki

  Wielkanoc – dla wielu z nas najważniejsze święto w całym roku. To zaledwie dwa uroczyste dni, ale bardzo obfite kulinarnie.
 • Zdrowe żywienie, nie musi być drogie

  Zdrowe żywienie, nie musi być drogie

  "Konsumenci posiadają coraz większą wiedzę na temat żywienia" - zauważa Katarzyna Bosacka. Prowadząca program "Wiem, co jem, i wiem, co kupuję" dodaje, że z jej doświadczenia wynika, iż najzdrowsze produkty są tanie.
 • Zdrowe jedzenie jest droższe... o niecałe 5 zł dziennie

  Zdrowe jedzenie jest droższe... o niecałe 5 zł dziennie

  Potwierdziła się powszechna opinia, zgodnie z którą zdrowsze produkty - owoce, warzywa, ryby - są droższe od niezdrowych, gotowych posiłków czy przekąsek.
 • Chcesz być atrakcyjny? Jedz warzywa i owoce...

  Chcesz być atrakcyjny? Jedz warzywa i owoce...

  Co zrobić, żeby podobać się innym? Sposobów jest zapewne wiele, ale jeden bardzo prosty: trzeba jeść warzywa i owoce - wynika z badań.

Filmy - Zdrowe żywienie (1)