zdrowe odżywanie

Filmy - Zdrowe odżywanie (6)

 • Przedwczesne siwienie. Przyczyny są już znane

  Intensywny kolor włosów to oznaka zdrowia i młodości. Siwienie to naturalny proces, wynikający z mechanizmów starzenia się i uwarunkowań genetycznych. Zaczyna się około 30. roku życia. Pojedyncze włosy tracą barwnik i z czasem takich wyblakłych włosów pojawia się coraz więcej. Niestety wiele osób zaczyna siwieć już w bardzo młodym wieku. Jakie mogą być tego przyczyny?
 • Wszystko o kawie. Jak naprawdę działa kofeina?

  Kawa jest znana na całym świecie. Mimo tylu zwolenników i znawców, ciągle jeszcze krąży o niej wiele mitów. O mocy kawy, czyli jej pobudzającym działaniu, decyduje kofeina. Ale czy wszyscy wiedzą, jak naprawdę działa i gdzie jest jej najwięcej?
 • Najlepsze warzywa na zimę. Zadbajmy o odporność organizmu

  Dieta zimowa i letnia nie powinna się różnić pod względem ilości warzyw i owoców, ale najlepiej zwrócić uwagę na produkty sezonowe. Unikniemy wtedy jedzenia naszpikowanych pestycydami i nieodpowiednich dla pory roku pokarmów.
 • Zdrowe tłuszcze. W tych produktach jest ich najwięcej

  Tłuste jedzenie kojarzy się od razu z otyłością. Wiele osób myśli, że brak tłuszczu w diecie to gwarancja pięknej sylwetki i zdrowia, a to spore uproszczenie i ogromny błąd. Tłuszcze są niezbędne do życia i powinny stanowić 20-35 procent energii pozyskanej z pożywienia. Problem polega jednak na wyborze tych właściwych, zdrowych.