zdrajca

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Zdrajca (tytuł filmu [Il traditore] 2020, reż. Mario Bellochcio) ,

Artykuły - Zdrajca (27)

 • M. Zacharski: Powiedziałem, że mogą mnie rozstrzelać. Nie chciałem być zdrajcą

  M. Zacharski: Powiedziałem, że mogą mnie rozstrzelać. Nie chciałem być zdrajcą

  - Nigdy nie chciałem, żeby do mojego nazwiska została przyszyta łatka "zdrajca"- wyznaje najsłynniejszy polski oficer wywiadu Marian Zacharski, który odsiedział w amerykańskim więzieniu 4-letni wyrok za szpiegostwo.
 • Rosyjski zdrajca na wolności

  Rosyjski fizyk Walentin Daniłow po 11 latach łagru wyszedł na wolność. W 2001 roku rosyjskie służby zarzuciły mu zdradę na rzecz Chińskiej Republiki Ludowej. Sąd skazał go na 13 lat pozbawienia wolności.
 • Były szef palestyńskiego wywiadu: Arafata otruł palestyński zdrajca

  Były szef palestyńskiego wywiadu: Arafata otruł palestyński zdrajca

  Były szef palestyńskiego wywiadu Taufik Tirawi uważa, że byłego przywódcę Palestyńczyków Jasera Arafata otruł Palestyńczyk działający na polecenie Izraela. Badanie szczątków zmarłego ma ostatecznie wyjaśnić, czy przyczyną śmierci był radioaktywny polon.
 • Zdradzają przez... ojców

  Zdradzają przez... ojców

  Męska skłonność do zdrady jest łatwa do wytłumaczenia - samiec ma większe szanse przekazania swoich genów. Czym jednak wytłumaczyć kobiecą ochotę na skok w bok? Naukowcy z Instytutu Maxa Plancka w niemieckim Seewiesen mają na ten temat nową hipotezę.
 • Kurtyka: Jaruzelski to zdrajca

  Kurtyka: Jaruzelski to zdrajca

  Generał Kiszczak ocalił los Jaruzelskiego w armii, argumentując, że zasługi Jaruzelskiego dla Informacji Wojskowej są olbrzymie i przedstawił na to istniejące wówczas dokumenty. To oczywiste, że Jaruzelski to zdrajca, a nie bohater - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM szef IPN Janusz Kurtyka.
 • Zdrajca czy mistrz?

  Zdrajca czy mistrz?

  "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym." Te słowa z piosenki zespołu "Perfect" głoszą prawdę, z którą ciężko jest polemizować. Dlatego właśnie powroty z emerytury wielkich, acz przebrzmiałych gwiazd sportu zawsze wywołują mieszane uczucia.
 • Zdrajca w szeregach CBA

  Zdrajca w szeregach CBA

  Jeden z kluczowych niegdyś oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego miał brać łapówki od biznesmenów, a może nawet dekonspirować agentów tej służby - pisze "Rzeczpospolita".
 • Kibice: Ronaldo to zdrajca!

  Kibice: Ronaldo to zdrajca!

  Kibice Flamengo czują się zdradzeni przez Ronaldo. Wszystko dlatego, że urodzony w Rio de Janeiro napastnik podpisał kontrakt z rywalem z Sao Paulo, drużyną Corinthians.
 • Zdrajca w Intelu!

  Zdrajca w Intelu!

  FBI oskarża byłego inżyniera Intela Biswamohana Paniego o przekazanie poufnych danych firmy koncernowi AMD. Pozew w tej sprawie wpłynął do sądu okręgowego w Bostonie.
 • Zdrajca dostał za Karadżicia 5 mln dolarów

  Zdrajca dostał za Karadżicia 5 mln dolarów

  Ktoś zdradził Radovana Karadżicia za 5 mln dolarów - sugeruje w środę serbska gazeta "Press", powołując się na "świetnie poinformowane" zachodnie źródła dyplomatyczne.

Filmy - Zdrajca (1)

 • Kurtyka: Jaruzelski to zdrajca

  Generał Kiszczak ocalił los Jaruzelskiego w armii, argumentując, że zasługi Jaruzelskiego dla Informacji Wojskowej są olbrzymie i przedstawił na to istniejące wówczas dokumenty. To oczywiste, że Jaruzelski to zdrajca, a nie bohater - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM szef IPN Janusz Kurtyka.